Blog

Düdüklü Tencere Nasıl Açılır?

10 Şubat 2023

Pek çok bireyin zorlandığı konu olan “Düdüklü tencere nasıl açılır?” sorusunun cevabını ayrıntılı olarak derledik.

Çelik Tencere Nasıl Parlatılır?

10 Şubat 2023

Çelik tencere, mutfaklarda en sık kullanılan tencere türüdür ve çoğu evlerde bulunur. Çoğu çelik tencere, düz tabanlı yapılmıştır.

Yanmış Tencere Nasıl Temizlenir?

10 Şubat 2023

Tencere, genellikle yemek pişirmek için kullanılan yemek pişirme grubuna ait bir alettir. Tencereler metal, seramik, çelik, granit veya cam olabilmektedir. Ateş üzerinde unutulma ihtimalleri yüksektir. Bundan dolayı dibi tutan tencere, hızlı bir şekilde yanma eylemi gösterebilir. Dibi tutmuş tencereyi nasıl temizleyebilirim, diye soran kullanıcılar için pratik birkaç temizlik yöntemi verilecektir.

Granit Tencere Sağlıklı mı?

10 Şubat 2023

Tencere çeşitleri arasında bulunan granit tencereler, her mutfakta kullanılan, sıklıkla tercih edilen bir tencere çeşididir.

Çelik Tencere Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

09 Şubat 2023

Mutfaklar evlerde en çok vakit geçirilen alanların başında gelmektedir. Mutfakta geçirilen zamanlarda çoğunlukla yemek hazırlama ve pişirme yapılmaktadır. Bu sebeple pişirme işlemi için kullanılan ürünler oldukça önem arz ettiği için kullanıcı tarafından özenle seçilmelidir.

Emaye Nedir?

09 Şubat 2023

Emaye, emay ile kaplanmış anlamına gelmektedir. Emay ise silisyum, soda, boraks, kurşun oksit, potasyum hidroksit ve renk verici metal oksitlerin eritilmesi ile oluşturulan, bazı maddeleri korumak ya da parlaklık kazandırmak için kullanılan saydam veya donuk cam benzeri bir ciladır.

Çaydanlık Kireci Nasıl Temizlenir?

09 Şubat 2023

Çaydanlık kireç temizleme işlemi için öncelikle çaydanlık ısıtılmalıdır. “Çaydanlıktaki kireç nasıl çözülür?” sorusunun cevabı ısıtıldıktan sonra çaydanlık içerisindeki kireci kaynatarak olmaktadır. 

Porselen Çaydanlık Nasıl Kullanılır?

09 Şubat 2023

Porselen çaydanlık, porselen malzemeden yapılmış demliği olan lezzetli çay yapımına destek olan mutfak eşyalarından biridir. Porselen malzemenin sıcaklığı tutma özelliği sayesinde çaydanlıklarda da tercih edilmiştir.

Granit Tava Sağlıklı mı?

09 Şubat 2023

Şık çizgileri ve kullanışlı yapıları ile mutfakların vazgeçilmez parçaları arasında yer alan granit tavalar, son derece dayanıklı ürünlerdir. Lezzetli yemekler pişirebilmek için kullanılan tencere ve tavalar yemek hazırlamada son derece önemli bir yere sahiptir.

Seramik ve Porselen Arasındaki Fark

09 Şubat 2023

Seramik ve porselen çok benzer malzemelerdir. Aralarında birkaç önemli fark vardır.

1 2 3 4 5 6 7
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.