Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Baharatlık

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Baharatlık Modelleri

Mutfak gereçleri arasında yer alan ve ihtiyaç noktasında olmazsa olmaz ürünlerden biri olan baharatlık seti, hem sağladığı kolaylıklar ile hem de estetik görünümü ile görünür yerlerde kendisini belli eden detaylara sahiptir. Genel olarak tezgah üzerinde sıkça kullanılan baharat takımı olsa da, dolap içlerinde daha az kullanılan ve geniş hacimli baharatlıklar bulunmaktadır. 

Baharat takımı modelleri, boyut, çeşit ve parça sayısı olarak farklılık göstermektedir. Tuzluk, karabiberlik ve pul biberlik daha çok tek parça halinde satılsa da diğer ürünler bir takım olarak kullanılmaktadır. Çoklu baharat takımı genel olarak çekmecelerde yer alır ve tüm baharatları set halinde düzenler. İhtiyaç uğruna alınacak bir ürün olsa da son zamanlarda mutfak dekorasyon trendlerinin yükselmesi ile estetik görünüm ve düzen için tercih edilmektedir. 

Yükselen moda trendlerinde artık daha çok ahşap ve  bambu baharatlık modelleri bulunmaktadır. Sıcak tonların ve doğal malzemenin cam ile birleşmesinden oluşan ahenkli görünüm, mutfaklarda country imajı sağlamaktadır. Ayrıca tezgah üstü baharat takımı olarak en sık tercih edilen üründür. Sofralarda bulundurulabilecek baharatlıklar ile yemekler pratik bir şekilde tatlandırılır. Baharatları uzun süre korumak ve tazeliğini korumak için kaliteli baharatlık alınmalıdır. 

2023 baharat takımları arasından en çok sevilen ve trendlere uyum sağlayan baharatlıklar;  seramik baharat takımı, standlı baharatlık, döner baharatlık, baharatlık porselen, masa üstü baharatlık, metal baharat takımı, bakır baharat takımı ve restaurant baharat takımı olmaktadır. Bu tip baharatlıklar neredeyse her eve uyum sağlamaktadır. Mutfakta şıklık yaratmak ve tasarım oluşturmak için en güzel seçeneklerden biri seramik baharatlık olmaktadır. Özellikle şekilsiz seramikler son zamanlarda moda iken her birey evlerinde bir adet stok bulundurmalıdır.

Baharatlık Takımı

Modern baharat takımı, birbirinden farklı çeşide, modele, renge, tasarıma ve hammaddeye sahip olmaktadır. Günümüzde artık sadece ihtiyaç uğruna değil, estetik görünüm uğruna ev ürünleri alışverişi yapılmaktadır. Bu nedenle baharatlık çeşitleri oldukça artış göstermektedir. Mutfak baharatlık ürünleri genel olarak 3 ana yerde kullanılmaktadır. Bunlar çekmece ya da dolap içi, tezgah üstü ve masaüstü olmaktadır. Bu üç alanda 24 parça baharat seti ya da yuvarlak standlı baharatlık tercihi yapılabilir. 

Geniş alan hacmi olan bireyler için parça sayısı yükseltilerek tüm alanlarda aynı baharatlık kullanılabilir. Son zamanlarda tezgah boylarının küçülmesi ve her şey el altında olmasının vermiş olduğu rahatlık ile standlı baharat takımı tercihi yükselmektedir. Bu baharatlıktan ilham alan tasarımcılar raflı baharatlık takımı ürünlerini pazara sunarak hem alandan tasarruf ettiren hem de görsel olarak tam bir farmhouse denilen tasarımı oluşturan baharatlık takımı, en sevilen ürünler arasında yer almaktadır. 

Özellikle yeni evlenecek ve çeyiz yapacak bireylerin, takım olarak alacakları baharatlıklar için belirli püf noktalar bulunmaktadır. Alınacak ürünün hammaddesi kaliteli olmalıdır. Sırf pratik baharatlık konumundan etkilenmemeli ve olabildiğince plastik baharatlık ürünlerinden uzak durulmalıdır. Bunun yerine biraz daha maliyetli olsa da her daim baharatları koruyan ve taze tutan özelliği ile tercih edilebilecek çelik baharat takımı bulunmaktadır. Çelik baharatlık, masaüstü için 3 lü baharat takımı olarak bulunurken aynı zamanda çekmeceler için 12 li baharat takımı da bulunmaktadır.

Baharatlık setleri; üçlü baharat takımı, 6'lı baharatlık, 7'li baharat takımı, 8’li baharat takımı ve 12’li baharatlık olmak üzere farklı parça sayılarına sahiptir. Hem parça sayısı hem de ebat olarak çeşitlenen baharatlıklar, bu noktada büyük ya da küçük baharatlık isteyen bireylerin rahatlıkla bulabileceği ürünlerdir. İlginç baharat takımları arayan ve alan açısından sıkıntılı olan bireylerin tercih edeceği en pratik ürün vakumlu baharatlık olmaktadır. 

Cam Baharatlık

Cam baharat takımı sağlık açısından tavsiye edilen ürünlerin başında gelmektedir. Cam ürünleri her daim içindeki ürünün tazeliğini koruyan yapıya sahiptir. Bu nedenle birçok malzemeden daha kullanışlıdır. Cam baharat şişeleri genel olarak bambu, ahşap ve çelik ile kombinlenerek çoklu baharatlık yaratılır. Camın klasik dokunuşunu biraz kaybetmesine destek olan farklı materyaller, cam ile mükemmel bir uyum sağlar. Cam ürünlerinden çok hoşlanmayan bireylerin sağlık açısından tercih edebilecekleri diğer ürün 3 lü porselen baharatlık olmalıdır.

Cam baharatlıklar genel olarak tezgah üstünde farklı bir imaj oluşturmaktadır. Bu ürünler tezgaha dizilerek değil de katlı baharatlık ya da askılı baharat takımı olarak raf şeklinde kullanıma oldukça yakışmaktadır. Son zamanlarda çıkan etiketler ile baharat takımlarına şık bir dokunuş kazandırılabilir. Raflı olmasından hoşlanmayan bireylerin daha paralel fakat havalı duran bir ürün ile takımın görselliğini coşturabilir. Dönerli baharat takımı cam baharatlıklar arasında farkını ortaya koyan tasarıma sahiptir. 

Kaşıklı Baharatlık

Baharat takımı çeşitleri arasından en çok tercih edilen ürün kaşıklı baharat takımı olmaktadır. Dekorasyon trendinin yükselmesi ile her şeyin uyumlu ve görünürde pürüzsüz olması için takım halinde satışlar başlamıştır. Bu nedenle baharatlıkların içine ekstra ölçek almak ile ilgilenmek yerine kaşıklı cam baharatlık seçenekleri arasından değerlendirme yapılabilir. Düzene önem veren ve her daim titiz bir şekilde dizen bireyler için ideal baharatlık takımı olacaktır. 

Baharatlık Renk Çeşitleri

Ev renkleri daha nötr tonlarda ise baharatlık takımlarının renkli görünümleri herkesin ilgisini çekecektir. İskandinav ve country dışına çıkmak ve hayatı biraz retro yaşamak isteyen bireyler ilk olarak yönelecekleri renk mor olmalıdır. Mor, asaletin, azmin, eğlencenin ve coşkunun rengidir. Bu nedenle baharat takımı mor elegan görünümün ardında oldukça farklı bir duygu uyandıracaktır. Tezgah üstünde çift renk yapmak isteyen bireyler için mor rengine en çok yakışacak ürün beyaz baharat takımı olmaktadır. 

Renkli baharat takımı denildiğinde sadece düz renkler olarak anlaşılmamalıdır. Tam aksine 

siyah beyaz baharat takımı yeri ve özelliği ayrı olsa da çiçekli baharat takımı gününü mutfakta geçiren bireyler için oldukça iç açıcı olacaktır. Günümüz ev tipi mutfaklarda tercih edilen renkler ise siyah baharatlık, gri baharat takımı,  kırmızı baharat takımı ve baharat takımı beyaz olmaktadır. Sarı, turuncu, yeşil ve mavi renkleri ise son zamanlarda pazara çıkan ve talebi yüksek renkler arasındadır. 

Siyah Baharatlık Takımı

Her daim gücü, özgüveni ve imajı koruyan bir renk olan siyah, özel yaşam alanlarında da sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Evin bütününde olmasa da dekorasyon ürünlerinde tercih edilen bu renk, evin ambiyansını dinginleştirmektedir. Mutfak dekorasyonunda tamamlayıcı bir parça arayan bireylerin tercih edecekleri şık baharat takımları arasından siyah baharat takımı olmalıdır. Özellikle ahşap tonları ile kombin edildiği takdirde mutfağın asaletini ve elegan görünümünü yükseltir.

Baharatlık Fiyatları

Pazarda birçok çeşide, materyale ve tasarıma sahip baharatlıklar bulunmaktadır. Bunlar arasından en ucuz baharat takımı elbette plastik ürünler olmaktadır. Hiçbir zaman tercih edilmeyen, sağlık konusunda iyi nüansları olmayan plastik baharatlık takımı ucuz fiyat listesinin başında gelmektedir. Cam, metal, porselen ve bambu ürünler materyal olarak kaliteli olduğu için fiyatları biraz daha yüksektir. Ayrıca bu tip ürünlerin oluşturduğu görsel imaj da aynı derecede güçlüdür. Son zamanların favori ürünü olan kaşıklı baharatlık baharat takımı fiyatları ise bütçe sarsmayan ücrete sahiptir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.