Hesabım
Sepetim

Tencere Takımı

Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Tencere Takımı Çeşitleri

Gündelik hayatı devam ettirebilmek ve olmazsa olmaz ihtiyaçları karşılayabilmek adına belirli ekipmanlar olmalıdır. İster profesyonel mutfak olsun ister normal mutfak, her bireyin yemek yapabilmek için tencere seti olmalıdır. Tencere seti, kullanım açısından rahat olması için birkaç farklı boyutta yapılmaktadır. Tencere boyutları, küçük, orta ve büyük olarak, cm cinsinden üretilmektedir. Genel olarak 3’lü tencere seti en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. 

Tencereler üretildiği malzemeye göre sınıflandırılmaktadır. Isıya dayanıklı çelik, granit, bakır, toprak, emaye, cam ve döküm en kaliteli tencere takımı olmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte yemek yapma eylemi daha konforlu bir hal almıştır. Pişirilen yemekler tencereye yapışmıyor, kolay temizleniyor ve taşma yaşanmıyor. Bu tip tencereler son zamanların en sık tercih edilen ürünleri arasında yer almaktadır. Doğru tencere seçimleri oldukça önemlidir çünkü, pişirilen yemeğin lezzetine ve kıvamına kadar etkilemektedir. 

Özel yaşam alanlarındaki mutfaklarda bir profesyonel gibi çalışmak ve lezzetli yemekler yapabilmek için kaliteli tencere tava seti bulunmalıdır. Aynı zamanda pilav gibi özel yemeklerin usulüne uygun pişirilmesi için Ar Yıldız pilav tenceresi her evin olmazsa olmaz ihtiyaçlarındandır. Pilav her yörede farklı tonlamalarda yapılsa da, ince işçilik ve ciddi bir emekle yapılması asla değişmeyen bir yemektir. Bu nedenle pilav tenceresi ile pilavın kıvamını tutturmak ve sağlıklı bir şekilde pişirmek en doğru tercih olacaktır. 

Günlük hayatta mutfaklarda en çok tercih edilen ürün granit tencere seti olmaktadır. Granit tencere, doğal granit taşından üretilen oldukça sağlıklı pişirme araçlarındandır. Kolay kolay çizilmez ve yemeği yapıştırmaz. Birçok ürüne göre daha dayanıklı olan granit ürünlerinde yemek pişirmenin zevki apayrı olmaktadır. Son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başlanması ile yerli tencere markaları farklı ihtiyaca ve isteklere göre model ve tasarım çeşitliliğine gitmiştir. 

3'lü Tencere Seti

Tencereler birçok durumda set olarak satın alınan ürünlerdir. Özellikle yeni evlenecek bireyler çeyiz olarak set haline almaktadır. Her biri birbirinden farklı boyuta sahiptir ve farklı amaca hizmet eder. Genel olarak en yaygın tercih edilen boyutlar 12, 14, 16 cm tencere seti olmaktadır. Tencerelerin kusursuz pişirme performansı göstermesini isteyen bireyler için farklı malzemelerden üretilmiş ürünlerden satın alması ve ayrı ayrı set yapması gerekmektedir. 

3’lü tencere seti içerisinde 3 tencere ve 3 kapağı bulunmaktadır fakat, günümüzde genel olarak 7 parça granit tencere seti tercih edilmektedir. Bu setin içinde tercihe göre tava, bebek tenceresi ya da sosluk bulunmaktadır. Hem günlük hem de kalabalık sofralar için yeterli olan bu setler neredeyse tüm markalarda rahatlıkla bulunmaktadır. Granite göre biraz uğraştırıcı fakat daha uzun ömürlü kullanım  isteyen bireyler çelik tencere takımı düşünmelidir. 

Çelik tencere seti, üçlü çelik tencere olarak daha yaygın kullanıma sahiptir. Özellikle büyük tencere ihtiyacı olan bireyler çeliklerde rahatlıkla bulabilir. Genel olarak profesyonel mutfaklarda kullanılan hatta daha çok çelik kazan seti olarak tercih edilen büyük tencereler, özellikle kalabalık aileler için en uygun seçenek olacaktır. Set halinde satılan ürünler, her durumda kurtarıcı parçalardır ve yemeklerin kaderini belirleyen tencereler, mutfakların en etkileyici unsurlarından biridir. 

Küçük Tencere Seti

Tencereler günlük hayatta her daim kullanılan ve ihtiyaç anında boşta olması gereken ürünlerdendir. Bu nedenle yemek pişirme araçlarının yanına  küçük tencere seti tercihinde bulunacak bireyler ekstra kolay mutfak deneyimi yaşayacaklardır. Küçük tencere, tek kişilik yemek ısıtma, az kalan yemeği boşaltma, saklama kabı olarak görev alma gibi opsiyonlara sahiptir. Bu nedenle öğrenci, bekar ve yalnız yaşayan bireyler için mini tencere seti pratiklik kazandıracak bir araçtır. 

Küçük tencerelerin diğer kullanımı ise sabah kahvaltılarında sahanda yumurta, kuymak gibi özel tariflerin yapılmasında büyük yardımcıdır. Bu tip keyifli lezzetler için minik tencere seti çelik ürünleri en doğru tercih olacaktır. Ateş ile temas daha güçlü olduğu için,  çelik ürünlerde yemeklerin lezzetleri daha farklı olmaktadır. Çelik yerine alternatif olarak döküm tencere tercih edilebilir. Döküm tencereler daha ağır ve sağlam yapılıdır. Her türlü ızgara rahatlıkla pişirilebilir ve fırına girebilir. Döküm tencerelerin en güzel yanı ise  renkli tencere seti olarak da satılmasıdır.

Set olarak tercih edilse de günlük hayatta sete ihtiyaç duymayan bireyler tek parça çelik tencere rahatlıkla alabilir. Böylece ihtiyaç duyulan diğer malzemeleri, farklı ürünlerden tamamlanılarak set haline getirilebilir. Setler pratiklik kazandırılması adına yapılmış olsalar da bireyler set içinde rahatlıkla oynama yapabilir ya da tekli olarak satın alma işlemini gerçekleştirebilir. Genel olarak bozulmayan takımlar çeyiz için hazırlanan büyük takımlar olmaktadır.

Teflon Tencere Takımı

Hangi tencere daha sağlıklı diye düşünen bireyler için bir diğer kaliteli alternatif teflon tencere olmaktadır. Teflon ürünler aynı granit, çelik ve döküm gibi sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Teflonun diğer ürünlere göre özel bir avantajı vardır; bu ürünler yemeği yakmaz, yapıştırmaz ve kaydırmazdır. Bu nedenle çok az bir yağ ile birçok lezzet rahatlıkla pişirilebilir. Kolay temizlenebilir oluşu ile sıklıkla tercih edilen ürün grubundadır. En çok tercih edilen renk ise  siyah tencere seti olmaktadır. 

Teflon tencere takımları genelde 4 lü tencere seti  olarak satılmaktadır. 2 tencere 2 kapaktan oluşan bu set, az kişili yaşam olan evler için oldukça ideal olmaktadır. Ev boyutlarının gitgide küçülmesi ile beraber az alan kaplayan ürünler tercih etmek, minimal mutfaklar için doğru bir seçim olacaktır. Teflon ürünleri geniş iç kapasiteye sahip olsalar da alandan tasarruf eden hacme sahiptir. Teflon ürünlerin ömrünü uzatmak ve sağlıklı bir şekilde kullanmak isteyen bireyler, silikon ya da tahta yardımcı mutfak ürünleri tercih etmelidir.

Tencere Seti Fiyatları

Tencere fiyatları çok çeşitli olmaktadır. Markası, modeli (örneğin patmalayan düdüklü tencere ya da tanınmış bir markanın çelik tencere modeli gibi), iç yüzey genişliği, üretim hammaddesi, parça sayısı vb. unsurların tamamı fiyatları etkileyen unsurlardır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına ve isteklerine göre yapacakları tercihler arasından, uygun tencere seti fiyatları karşılaştırılarak, karar verme süreci tamamlanmalıdır. Çelik tencere fiyatları normal şartlarda pahalı ürünlerdir. Bu nedenle indirimli tencere setleri araştırması yapılarak 3'lü tencere seti, en ucuz hangi ürün ise ihtiyaca göre o tercih edilmelidir.

Günlük hayatta tasarım yönü güçlü olması ile yeni yeni tercih edilen fakat doğa severlerin yaygın olarak kullandığı 5 li emaye tencere seti, her ortama ayak uyduran, fiyat olarak ise diğer ürün gruplarına göre daha ucuz kalan uygun tencere seti, oldukça sağlıklı ve dayanıklıdır. Renk olarak çok çeşitli renklere sahip olan emaye ürünleri beyaz tencere seti ile çeyiz grubunda fark yaratmaktadır. Çeyiz için tasarım yönü şık ve gösterişli aynı zamanda ucuz tencere seti arayan bireyler için tercih edilecek ilk üründür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.