Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Yağdanlık

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Yağdanlık Modelleri

Mutfakta rahat bir gün geçirmek için sayısız ürün bulunmaktadır. Her ürün birbirinden değerli ve özel olduğu kadar aynı zamanda dekoratif olarak da yüksek tasarımlara sahiptir. Özellikle sürekli tezgah üzerinde duran ürünlerden biri olan yağdanlık, hemen hemen her evde bulunan, birçok çeşide ve renge sahip  kullanışlı bir üründür. Genel olarak plastik ve camdan üretilen yağlık, sunum için de göz doldurucu estetiğe sahiptir. Büyük tenekelerden kurtarıcı ve pratik kullanımı sayesinde iş kolaylaştırmasıyla tercih edilir.

Neredeyse her ev ürününün artık bir dekorasyon imajı bulunmaktadır. Bu nedenle  yağ koyma şişeleri, eskisi gibi sadece ihtiyaca cevaben değil, mutfak dekorasyon noktasında yükselten bir ürün olarak tercih edilmektedir. Yağdanlıklar ayçiçek yağı, zeytin yağı, sirkelik, limon suyu gibi yemeklerde ve salatalarda kullanılan soslar için üretilmektedir. Yağdanlık modelleri, tasarıma ve kullanıma göre çeşitlenmektedir. Özellikle son zamanlarda yağdanlık altlığı ve standlı yağdanlık ürünleri oldukça popüler kullanıma sahiptir. 

En çok tercih edilen ürünlerden biri olan plastik yağdanlık, hafif olması ve düşme ihtimalinde kırılmaması gerçeği mutfakta vakit geçiren bireyleri epey rahatlatan bir düşünce olmaktadır. Özellikle küçük çocuğu ya da evcil hayvanı olan bireylerin bu noktalarda daha hassas davranarak, daha dekoratif ürünler tercih etmek yerine pratikliğe önem vermektedir. Aynı şekilde  sprey yağdanlık da pratikliğe yönelten ve yeni yeni popüler olan ürün grubunda yer almaktadır. 

Yağlık sirkelik ürünlerinin birçok çeşidi mevcuttur. Genel olarak  en kullanışlı yağdanlık cam yağlık ve granit yağdanlık olmaktadır. Yağları sağlıklı bir şekilde bünyesinde korur ve temizliği de oldukça pratiktir. Bu nedenle genel mutfak kullanıcılarının en çok tercih ettiği ürünler bunlardır. Onun dışında biraz daha görsel gücünün yüksek olmasına önem veren bireyler bambu yağdanlık ve metal yağdanlık tercih etmektedir. Bu iki yağdanlık modeli son yılların ev dekorasyonuna ayak uyduran country - iskandinav tipi mutfaklar için seçilir.

Yeni evlenecek bireylerin çeyizlerine koymak için tercih ettiği modeller biraz daha avangard tarzı olmaktadır. Bu nedenle porselen yağlık, ibrik yağdanlık ve baharat takımı yağlık sirkelik gelinlerin tercih edecekleri ürünler arasında yer alır. Bu tip yağdanlıklar daha şık masalar için kullanılır. Sofra kültürüne önem veren ve misafir ağırlamayı seven bireyler de bu tip ürünler ile sofra tasarımı gerçekleştirebilir. Musluklu yağdanlık yer kaplama açısından biraz kullanışsız olsa da gösteriş için epey havalı bir üründür. 

Cam Yağlık

Cam yağdanlık, hijyen ve sağlık noktasında en kaliteli ürünlerdir. Bu nedenle neredeyse her evde mutlaka bulunur. Tasarım, renk, boyut ve çeşit noktasında geniş ürün yelpazesine sahip olan yağdanlıklar arasından en çok tercih edilen ürünler fısfıs yağdanlık ve renkli cam yağdanlık olmaktadır. Elleri yağlanmaktan hoşlanmayan, kontrollü ve pratik kullanıma sahip ürün tercihinde bulunan bireyler püskürtmeli yağdanlık ya da cam sprey yağdanlık ürünlerini severek kullanacaklardır. 

Yağdanlıklar, kişisel tercihlere uygun olarak, mutfak dekorasyonu ile birlikte uyum içinde olmalıdır. İçi görünen cam ürünleri daha sıklıkla tercih edilmektedir; temel sebebi ise ürünleri birbirine karıştırmamak ve karmaşa yaratmamaktır. Mutfak tasarımı ne olursa olsun, cam yağdanlıklar her daim hayat kurtarıcı parça olurlar. Renkli cam ürünleri sayesinde ambiyansı renklendirmek ise daha kolay olmaktadır. Bulaşık makinesinde rahat yıkanabilir olması da cam ürünlerini ekstra olarak pratik yapar.  

Damlatmaz Yağdanlık Sirkelik

Damlatmaz yağdanlık ürünleri yağdanlık ucu kapalı olan ürünlerdir. Bu sayede herhangi bir şekilde akıtma ya da sızdırma yapmaz. Damlatmayan yağdanlık, hem evlerde hem de  profesyonel yağdanlık olarak işletme mutfaklarında kullanılmaktadır. Bu tip yağdanlık modelleri hijyen açısından oldukça kullanışlıdır. Pompalı sirkelik ürünleri de aynı şekilde akıtma yapmayan yağdanlık modelidir. Sızdırmaz yağdanlık, zeytinyağını, sirkeyi, limon suyunu ve diğer yağları sağlam bir şekilde muhafaza eder. 

Çok amaçlı kullanıma uygun olan yağdanlıkların kalitesiz olan ürünleri sızdırma yapmaktadır. Peki bu konu neden bu kadar önemlidir? Çünkü sızdırma yapan yağdanlıklar, yağdanlık altı yoksa tezgaha akar. Yağdanlıkta ve tezgahta kurumuş yağ lekeleri hem hijyen noktasında kusurlu olurken, görünüm noktasında da çok iyi durmaz. İnatçı lekelerin başında gelen yağ lekesi, kolay kolay çıkmayan bir üründür. Bu nedenle her daim temiz bir şekilde güvenle kullanabilmek için sızdırmaz yağdanlık tercihi yapılmalıdır.

Yağdanlık Ölçüleri

Ölçekli yağdanlık ihtiyaca göre boyutlandırılmaktadır. Ev tipi yağdanlıklarda genel olarak cam yağdanlık 1 lt tercih edilirken, işletmelerde ise 5 lt yağdanlık ve cam yağdanlık 2 lt tercih edilmektedir. Sade görünüme sahip cam ürünlere ek olarak sunum yapmak isteyen bireyler bambu ile süsleyerek görselliği arttırabilir. Cam ürünlerin ağız kısmı açık ise, ürünlere uygun olarak yağdanlık tıpası tercih edilebilir. Böylece yağ bölümüne hiçbir şekilde toz, su ya da bakteri gelmez. 

Yağlık Seti

Yağdanlık seti, tezgahların ana ürünlerinden biridir. Genel olarak 2 li yağdanlık şeklinde satılsa da ihtiyaca göre yağlık ve sirkelik olarak ekstra da alınmaktadır. Ayçiçek yağı, zeytin yağı, sirke, limon suyu vb. yardımcı ürünlerin konulduğu yağdanlıklar ihtiyaç karşılayan ürünler olmaktadır. Mutfak tezgahının boyutuna göre tercih edilen mutfak yağdanlık seti, çok büyük olduğu zaman kullanışsız olmaktadır. Kolay kaldırılabilen, doldurulabilen ve temizlenebilen ürünler olmalıdır. 

İkili yağdanlık tercihi yapılırken pratik kullanım ve dekorasyon noktası ağır basmaktadır. Pratik kullanım için tercih edilen yağdanlık sprey, son zamanların en gözde ürünlerinden biridir. Cam gövde plastik başlık olarak yapılan sprey yağdanlıklar, akıtmayan yağdanlık ürünlerinin biraz daha kullanışlı versiyonudur. Bakır ve gold yağdanlık ise daha avangard mutfaklarda, kullanımdan ziyade gösteriş olarak tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. 

Ahşap ve metal materyallerinin evlerde sıklıkla kullanılmaya başlaması ile, küçük ev ürünlerinde de değişime gidilmiştir. Her ürün artık bir dekorasyon amacı taşımalıdır. Bu nedenle ev tarzlarına göre tercih edilen siyah yağdanlık ve beyaz yağdanlık tamamlayıcı ürünlerdir. Nötr renklere sahip mutfak kullanıcıları, mor yağdanlık ile ambiyansı güçlendirebilir. Daha geniş ve ağır ve mutfaklara sahip bireyler ise siyah mermer desenli yağdanlık ile vurucu parçalarını yağdanlık üzerine yapabilir. 

Yağdanlık Fiyatları

Yağdanlık fiyatları, ürünlerin materyallerine, renklerine ve ebatlarına göre çeşitlenmektedir. Bu nedenle hiçbir ürün birbiri ile eşdeğer fiyata sahip olmamaktadır. Genel olarak cam ve granit ürünler plastik ürünlere göre hammadde cinsinden daha pahalı olmaktadır. Aynı zamanda bambu ve standlı ürünler, işçiliğin devreye girmesinden dolayı maliyetli olabilir.

Genel olarak hiçbir ürün bütçe sarmasa da kendi çevrelerinde fiyat skalası bulunmaktadır. Özellikle birden fazla parçadan oluşan yağdanlık ürünleri, fiyat politikasını etkileyen unsur olarak görev alır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.