Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Düdüklü Tencere

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 9 ürün bulunmaktadır.

Düdüklü Tencere Nedir?

İnsanlığın en temel ihtiyaçlarından biri beslenme ihtiyacıdır. Beslenme ihtiyacının karşılanabilmesi için temel gereç ise tencerelerdir. Zaman içerisinde tencere kullanım ihtiyacına bağlı olarak yeni tencere çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Yemekleri hızlı şekilde pişirmek amacı ile buhar gücünden faydalanarak çalışan tencere çeşidine ise “düdüklü tencere” adı verilmektedir. Düdüklü tencerenin kendine özel bir çalışma prensibi bulunmaktadır. Basınç ile suyun kaynama derecesi arasında bulunan ilişkiden hareket ile ortaya çıkan düdüklü tencere sayesinde yemeklerin pişme süresi en aza indirilmiştir. Düdüklü tencere yemekleri yüksek ısıda ve tamamen kapalı olarak pişirmektedir. Subap ile belirli bir kaynama noktasına ayarlanmıştır. 

Eski düdüklü tencereler lastiksiz düdüklü tencerelerdir. Eski tip düdüklü tencere zaman içerisinde popülerliğini yitirmeye başlamış ve yerini akıllı düdüklü tencereler almaya başlamıştır. Talebin ve ihtiyacın artmasına bağlı olarak farklı düdüklü tencere modelleri üretilmeye başlanmıştır. Dijital düdüklü tencere sayesinde yemekler tam kıvamında pişmektedir. Otomatik düdüklü tencerelerde zaman ayarı bulunmaktadır. Farklı pişirme ayarları bulunan otomatik düdüklü tencerelerin zaman ayarı sayesinde kullanıcılar belirlenen süre dolduğunda uyarılmaktadır. Saatli düdüklü tencerenin zaman ayarı kullanıcılar tarafından yapılabilmektedir. Klasik düdüklü tencereler pişen yemeğin besin ve vitamin değerini korunmaktadır. Termo düdüklü tencerelerin farklı boyları piyasada bulunmaktadır. İhtiyaca yönelik olarak küçük boy düdüklü tencere ve büyük boy düdüklü tencere modelleri tercih edilebilmektedir. 

Patlamayan Düdüklü Tencere

Tencereler eski dönemlerde de farklı amaçlar ile kullanılmışlar ve insanlığın temel ihtiyaçlarından biri olan beslenme ihtiyacını karşılamışlardır. Eski yıllarda tencereler yalnızca yemek pişirmek için değil aynı zamanda su kaynatmak ve çamaşır yıkamak gibi amaçlar ile sıklıkla kullanılmıştır. Eski çağlarda yapılan tencereler genellikle alüminyum, bakır, cam, döküm ve topraktan oluşmaktadır. Düdüklü tencereler ise basınca son derece dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Yeni düdüklü tencere kullanımında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Otomatik düdüklü tencere kullanımının bilinmesi faydalı olmaktadır. Düdüklü tencerelerde herhangi bir patlama riskine karşın basınca göre ayarlanan bir adet düğme yer almaktadır. Basınç pişme derecesini ifade etmektedir. Patlamayan düdüklü tencereler son derece kaliteli malzemelerden üretildiklerinden herhangi bir sorun ile karşılaşılma ihtimali bulunmamaktadır. Ayarlı düdüklü tencerede basınç istenen seviyenin üzerine çıktığında düğme açılmaktadır. Bu düğme aracılığı sayesinde düdüklü tencere içerisinde yer alan buhar dışarı çıkmaktadır. Son derece hızlı bir biçimde dışarı çıkan buharın oluşturduğu ses ise kullanıcılara uyarı vermektedir. Düdüklü tencerenin içerisinden çıkan buharın sesi düdük sesini andırmaktadır. Bu nedenle bu tencereler düdüklü tencere olarak adlandırılmaktadır. 

Düdüklü tencerenin pişirme prensibi suyun kaynama özelliğine dayanmaktadır. Klasik tencerelerde su 100 derecede kaynamaktadır. Bu sıcaklık değişikliğe uğramamakta yemek de bu sayede pişmektedir. Ancak düdüklü tencerelerde dışarı buhar çıkışı olmadığı için içerdeki basınç artmaktadır. Bu yol ile sıcaklık 130 dereceye kadar çıkabilmektedir.  Bu sayede yemeğin sıcaklığı suyun kaynama derecesinden yüksek olmaktadır. Yüksek sıcaklık yemeğe nüfuz etmekte ve yemekteki besin ve vitamin değerleri korunmaktadır. En güvenli düdüklü tencerelerin kullanılması durumunda herhangi bir patlama tehlikesi ile karşılaşılma ihtimali bulunmamaktadır.

Düdüklü Tencere Fiyatları

Termo düdüklü fiyatlarının ne olduğu kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Düdüklü tencere fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Düdüklü tencerenin kapasitesine, düdüklü tencerenin üretildiği materyale ve düdüklü tencerenin sahip olduğu özelliklere bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Düdüklü tencere kapasitesi arttıkça düdüklü tencere fiyatları da artmaktadır. 3 ly düdüklü tencere fiyatları 7 lt düdüklü tencere fiyatlarına göre daha uygundur. 

Düdüklü tencerelerde en çok tercih edilen materyallerden biri paslanmaz çelik olmaktadır. Paslanmaz çelik düdüklü tencereler kullanıcılarına uzun yıllar süresince kullanım imkanı sunmaktadır. Düdüklü tencerenin taban materyali de fiyatlarda değişiklik yaratmaktadır. Düdüklü tencere seti ise farklı kapasitelerde olan tencerelerden oluştuğu için fiyat olarak daha avantajlı olmaktadır. Her bütçeye uygun en iyi düdüklü tencere modelleri tercih edilebilmektedir. Düdüklü tencere modelleri online alışverişlerde dönemsel kampanyalara girebilmektedir. En ucuz düdüklü tencere modelleri için kampanya dönemlerinden faydalanılabilmektedir. En uygun düdüklü tencere modelleri için online alışveriş siteleri takip edilebilmektedir. 

Kaliteli Düdüklü Tencereler

Yüksek basınçlı düdüklü tencereler en çok tercih edilen mutfak gereçlerinden bir tanesidir. Kullanım rahatlığı bakımından düdüklü tencereler sıklıkla tercih edilmektedir. Düdüklü tencere kullanımı sırasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaliteli düdüklü tencerelerde herhangi bir patlama riski bulunmamaktadır. Bu nedenle kaliteli materyallerden üretilmiş olan düdüklü tencere modellerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Düdüklü tencerelerin hem kaliteli hem de işlevsel olmaları son derece önemlidir. Tercih edilecek olan düdüklü tencerenin iyi bir emniyet mekanizmasına sahip olması gerekmektedir. İyileştirilmiş özelliklere sahip olan düdüklü tencere modelleri üretilmektedir. Ancak istem dışı durumların oluşmaması için dikkatli olunması gerekmektedir.

 Düdüklü tencere içerisinde yer alan besinler çoğunlukla pişmesi zor olan yiyeceklerdir. Kaliteli düdüklü tencereler yapılarında bulunan materyaller ve özel tabanları ile ısıyı hapsetmektedir. İçerde tutulan ısı dışarı verilmemektedir. Bu yöntem ile son derece iyi pişirme işlemi sağlanabilmektedir. Kaliteli düdüklü tencerelerde pişen yemeklerin besin ve vitamin değerlerinde azalma olmamaktadır. Hem daha besleyici hem de daha lezzetli yemekler yapılabilmektedir. Pişirme işlemi sırasında enerjinin şiddeti konusunda kullanıcıları uyaran düdüklü tencere modelleri de bulunmaktadır. Düdüklü tencere kapağında yer alan ısı ölçer sayesinde ocağın altı düşükte yanmakta ise sarı renk, olması gerektiği kadar yanıyor ise yeşil renk ve olması gerekenden fazla yanıyor ise kırmızı renkte uyarı verilmektedir. Bu sayede yemeklerin çok fazla pişmesi veya yanması önlenebilmektedir. 

Düdüklü Tencere Çeşitleri

Talebin ve ihtiyacın artması ile birlikte çok sayıda düdüklü tencere çeşidi üretilmeye başlanmıştır. Düdüklü tencereler üretildikleri materyale, kapasitelerine ve özelliklerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Klipsli düdüklü tencerelerin kapasiteleri 2 litreden başlamaktadır. 2 lt düdüklü tencere en küçük düdüklü tencere boyutudur. Yalnız yaşayan kişiler ve çekirdek aileler tarafından mini düdüklü tencere modelleri tercih edilebilmektedir. Orta büyüklükteki ailelerin tek öğünü için ise 3 lt düdüklü tencereler kullanılabilmektedir. 4 lt düdüklü tencereler ve diğer birçok modelde yemeğin pişme derecesinin takip edilebileceği basınç göstergesi yer almaktadır. İkili düdüklü tencereler genellikle 4 lt olarak üretilmektedirler. 5 lt düdüklü tencereler ise 6 - 8 kişilik geniş ailelerin tek öğünü kolaylıkla çıkarılabilmektedir. 

Kalabalık gruplara yapılan yemekler için veya özel günler için 10 lt düdüklü tencereler tercih edilebilmektedir. Sanayi tipi düdüklü tencere ise yüksek kapasiteye ve boyuta sahiptir. 17 lt düdüklü tencere ve 25 lt düdüklü tencere gibi çeşitler kullanılabilmektedir. Düdüklü tencere 7 lt olan modeller butik işletmeler tarafından kullanılabilmektedir. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak alüminyum düdüklü tencere modelleri içerisinden 2 lt düdüklü tencere, 3 lt düdüklü tencere, 3.5 lt düdüklü tencere, 4 lt düdüklü tencere ve 5 lt düdüklü tencere çeşitlerinden kendilerine uygun olanları tercih edebilmektedirler. Kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun kapasitelere sahip küçük düdüklü tencere veya yüksek kapasiteli düdüklü tencere modellerini temin edebilmektedirler. Online alışverişlerde kampanya dönemlerinde düdüklü tencere fiyatları en ucuz olarak bulunabilmektedir. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.