Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kek Kalıbı

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 3 ürün bulunmaktadır.

Kek Kalıbı Çeşitleri

Türk kültüründe çay ve kahve oldukça önemli bir yere sahiptir. Çayın ve kahvenin yanında en çok yapılan yiyeceklerden biri ise kektir. Yumuşak, iyi pişmiş ve lezzetli kek yapmak için olmazsa olmaz gereç ise “kek kalıbı” olmaktadır. Bu nedenle kekin iyi pişmesi için nitelikli kek kalıplarının tercih edilmesi gerekmektedir. Yapışmaz özelliğe sahip kalıpta kek yapmak kullanıcılara son derece kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca kek karcının iyi pişebilmesi için de kaliteli kek kalıplarının kullanılması gerekmektedir. Kaliteli kek kalıplarında kek son derece iyi pişmekte ve herhangi bir dağılma sorunu yaşanmamaktadır. Zaman içerisinde çok farklı kek kalıbı çeşidi üretilmeye başlanmış ve satışa sunulmuştur. 

Kekin dağılmaması için tercih edilen kek kalıbı çeşidi ise kelepçeli kek kalıbıdır. Çok sayıda farklı şekle sahip kek kalıbı üretilmektedir. Kullanıcılar kendi zevklerine uygun modelleri tercih edebilmektedirler. Kek kalıbı çeşitlerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Plastik kek kalıpları ısıya karşı dayanıklı değildir. Bu nedenle plastik kek kalıplarının fırına konulmaması gerekmektedir. Kek kalıbı seçimi yapılırken ihtiyaçları belirlemek son derece önem taşımaktadır. En çok tercih edilen kek kalıbı çeşitlerinin başında döküm kek kalıbı gelmektedir. Lezzete önem veren kişiler tarafından tercih edilen döküm kek kalıpları ısıyı eşit ve doğru bir şekilde dağıtması nedeni ile ön plana çıkmaktadır. Yüksek ısı dağıtımı ile kek içerisinin kolaylıkla pişmesini sağlamaktadır. 

En çok tercih edilen kek kalıbı çeşitleri arasında silikon kek kalıbı bulunmaktadır. Silikon kek kalıpları eğilip bükülebilme özelliğine sahiptir. Eğilip bükülebilme özelliği sayesinde her alana kolaylıkla konulabilmektedir. Az yer kaplaması nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Yapışma yapmayan yapısı bulunmaktadır. Granit kek kalıbı ise neredeyse herkesin mutfağında bulunmaktadır. En ekonomik kalıplar olmaları bakımından tercih edilmektedir. Keklerin iyi pişmesini ve kabarmasını sağlamaktadır. Granit kalıplarda kek pişirirken yağlı kağıt kullanılması tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra yağlayarak veya unlarak da yapışma sorununun önüne geçilebilmektedir. 

Kek kalıbı çeşitlerinden biri de borcam kek kalıbıdır. Son derece sağlıklı ve kolay temizlenebilir olmaları özellikleri ile tercih edilmektedir. Düşük veya yüksek ısıda kullanılabilmektedir. Bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilmektedir. Cam kek kalıplarının yuvarlak, kare ve oval modelleri bulunmaktadır. Emaye kek kalıbı camsı yapıya sahip olması ile ön plana çıkmaktadır. Emaye kek kalıplarının camsı yapısı yapışmayı önlemektedir. Emaye kek kalıpları ısıyı eşit ve doğru dağıtmaktadır. Bu sayede kısa sürede pişirme sağlamaktadır. Emaye kek kalıpları ile pişirilen kekler daha fazla kabarmaktadır. Ayarlanabilir kek kalıbı ise aynı boylarda kekler pişirmek isteyen kişilerin tercih edebileceği kek kalıplarındandır. İşlevsellikleri nedeni ile tercih edilen ayarlanabilir kalıplarda paslanmaz olanlara yönelinmesi önerilmektedir. 

En Çok Kullanılan Kek Kalıpları

Türk kültürü içerisinde yaygın olan çay sohbetlerinin olmazsa olmazı kek ve pastalardır. İhtiyaç ve taleplerin artması ile birlikte kek ve pasta kalıplarını farklı çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Kek kalıbında kek yapmak 5 çayı sohbetlerinin de olmazsa olmazıdır. En çok tercih edilen kek kalıpları arasında tart kek kalıpları yer almaktadır. Tart kek kalıbının farklı ebatları bulunmaktadır. Büyük tart kek kalıplarının yanı sıra mini modeller de bulunmaktadır. Muffin veya cupcake yapmak için set şeklinde satılan küçük kek kalıpları tercih edilebilmektedir. 

Cup kek kalıbı ve muffin kek kalıplarının birçok farklı şekli bulunmaktadır. Muffin kek kalıbı şekilleri arasında; kelebek, kalp, yıldız, papatya, gül, ayıcık ve katmanlı olanlar bulunmaktadır. Kağıt kek kalıpları da en çok tercih edilen kek kalıpları arasında yer almaktadır. Tatlı veya keklerin tek seferde tüketilmelerinin istendiği durumlarda kağıt kek kalıpları tercih edilebilmektedir. Ancak kağıt kek kalıbı ve kap kek kalıbı tercih edilirken kaliteli olanlarının satın alınması gerekmektedir. Kalitesiz kalıplarda yapışma sorunu olabilmektedir. Silikon kek kalıbı ise eğilip bükülme özelliği nedeni ile en çok kullanılan kek kalıpları arasında yer almaktadır. 

Kek Kalıbı Fiyatları

Kek kalıbı fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Kek kalıbının üretildiği ham maddeye göre kek kalıbı fiyatları değişebilmektedir. Kek kalıbı fiyatlarını belirleyen bir diğer faktör ise kek kalıbının sahip olduğu özelliklerdir. İşlevsel olan kek kalıplarının fiyatı daha yüksek olmaktadır. Kek kalıplarının boyutuna göre de fiyat değişkenliği olabilmektedir. Farklı ebatlarda ve modellerde kek kalıplarına ihtiyaç duyulması durumunda kek kalıbı setleri tercih edilebilmektedir. Kek kalıplarını set olarak satın almak daha avantajlı olmaktadır. Bu nedenle kullanıcıların kendi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kendilerine en uygun kek kalıplarını tercih etmeleri gerekmektedir. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun kek kalıbı bulunabilmektedir. Online alışverişlerde kek kalıbı çeşitleri indirime girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde kullanıcılar en iyi kek kalıbını en uygun fiyatlara satın alabilmektedirler. 

Kek Kalıbı Modelleri

Farklı zevklere ve ihtiyaçlara yönelik çok sayıda kek kalıbı modelleri bulunmaktadır. Kek kalıplarının farklı boyutları piyasada yer almaktadır. İhtiyaca bağlı olarak küçük kek kalıbı veya büyük kek kalıbı modelleri tercih edilebilmektedir. En çok tercih edilen modeller arasında kare kek kalıbı, kalpli kek kalıbı, yuvarlak kek kalıbı ve dilimli kek kalıbı bulunmaktadır. Bu modellerin yanı sıra ayıcık, kalp, çiçek ve yıldız şeklinde kek kalıpları da kullanılabilmektedir. Özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen bu modeller sayesinde ebeveynler çocukları ile aktivite yapma imkanına sahip olabilmektedirler. Klasik dikdörtgen, kare veya yuvarlak kek kalıplarının dışında rüzgar gülü kek kalıbı da tercih edilebilmektedir. Dilimli kek kalıbı ise kekin kolaylıkla kesilmesini sağlamaktadır. Atom kek kalıbı ile ise birbirinden lezzetli kekler ve pastalar yapılabilmektedir. Her ihtiyaca yönelik kek kalıpları bulunmaktadır. 4’lü kek kalıbı, mini kek kalıbı, atom kek kalıbı veya büyük kek kalıbı gibi farklı modeller içerisinden tercih yapılabilmektedir. 

Kek Kalıp Setleri

Farklı boyutta ve şekilde kek kalıpları ayrı ayrı olarak satın alınabilmekle birlikte set olarak da tercih edilebilmektedir. Kek kalıbı seti içerisinde kelepçeli, yuvarlak, kare ve dikdörtgen gibi kalıplar bulunabilmektedir. Kek kalıbı setleri üretildikleri ham maddelere göre farklılık gösterebilmektedir. Döküm granit, porselen veya seramik kek kalıpları tercih edilebilmektedir. bunun yanı sıra pankek seti, cupcake seti ve muffin setleri de bulunabilmektedir. Set halinde olan mini kek kalıpları ise farklı desen ve renklerde olabilmektedir. Farklı ihtiyaçlar için kullanılabilecek kek kalıbı setleri ile kekin yanı sıra pasta çeşitleri de yapılabilmektedir. Ayrı olarak satın alınan kek kalıplarına göre kek kalıbı setleri fiyat olarak da çok daha avantajlıdır. 

Kelepçeli Kek Kalıpları

Kekin dağılmaması ve kusursuz görünmesi için kullanılan kek kalıbı kelepçeli kek kalıbıdır. Kelepçeli kalıpta kek yapmak kekin şeklinin bozulabilme ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Kelepçeli kek kalıbı en çok tercih edilen kek kalıpları arasında yer almaktadır. Kelepçeli kalıplar son derece işlevseldir. Kalıbın çevresinde bulunan kelepçeler sayesinde kek kalıptan kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Kelepçeli kek kalıplarının baton modelleri dikdörtgen kek kalıbını ifade etmektedir. Bu modellerin kenarları kısadır. Cam, seramik ve granit gibi çeşitleri mevcuttur. Derin kalıplar olmaları sebebi ile kekin nem dengesini en iyi şekilde korumaktadır. Kelepçeli çelik kek kalıpları ise daraltılıp genişletilebilme özelliğine sahiptir. Kelepçeli kalıpta ıslak kek ve pasta da yapılabilmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.