aaaa.jpeg (194 KB)

Döküm Tencere

Sadece stoktakiler
Görünüm
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Döküm Tencere Nedir?


Mutfakların vazgeçilmez unsurları arasında yer alan tencereler, insanların beslenme ihtiyacını karşılamaları açısından sıklıkla kullanılmaktadırlar. Tencereler genellikle yuvarlak formlarda ve kapaklı olarak tasarlanmaktadırlar. Tencerelerin farklı boyutları bulunmaktadır. Yapımları sırasında farklı maddeler kullanılabilmektedir. Bu faktörlere bağlı olarak tencerenin pişirme özellikleri, pişirme süresi ve yemeklerin lezzetleri farklılık gösterebilmektedir. Döküm tencereler ise uzun yıllardır kullanılmakta olan daha sığ tencerelerdir. Ancak son yıllarda sektörün yeni tasarımları sayesinde insanların hayatına yeniden girmeyi başarmıştır. Döküm tencereler son derece sağlam ve dayanıklı olma özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Döküm tencereler, yapımlarında kullanılan madde nedeni ile oldukça ağırdır. Ağır oldukları için ise dayanıklı yapıya sahiptirler.

Yüksek derecelerdeki ısıya dayanıklı olmaları sebebi ile fırın içerisinde kullanılabilmektedirler. Oldukça işlevsel olan döküm tencerelerin yapımında insan sağlığına zararlı herhangi bir madde kullanılmamaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir. Döküm tencerelerde ocakta pişirilen yemekler başka bir kaba aktarılmadan direkt olarak fırına verilebilmektedir. Bu açıdan kullanıcılara kullanım rahatlığı sunmaktadır. Bu sayede yemeklerde herhangi bir lezzet kaybı da meydana gelmemektedir. Emaye kaplı döküm tencere ve kaplamasız demir döküm tencere olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadırlar. Döküm tencereler yüksek teknolojinin bir ürünü olmaları bakımından herhangi bir hasar görmeden çok uzun yıllar süresince gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Döküm Tencere Modelleri

İnsanların temel gereksinimlerini karşılama konusunda en önemli başrollerden birini üstlenen tencerelerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. En çok tercih edilen tencere çeşitlerinin başında ise döküm tencere modelleri gelmektedir. Döküm tencereler hem evlerde hem de profesyonel mutfaklarda sıklıkla kullanılmaktadır. Isıyı her köşesine eşit bir şekilde dağıtabilen döküm tencereler, yemeklerin son derece lezzetli olarak pişmesini sağlamaktadır. Döküm tencerelerde pişirilen yiyecekler herhangi bir vitamin ve besin değeri kaybı yaşamamaktadır. Et, balık, tavuk, bakliyat, çorba ve sebze gibi her türlü yiyeceğin son derece lezzetli ve sağlıklı pişirilmesi için döküm tencereler kullanılabilmektedir.
Döküm tencerelerin farklı boyutları piyasada bulunmaktadır. 26 cm döküm tencere modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu modeller aileler için uygundur. 28 cm döküm tencere modelleri ise yuvarlak veya oval şekilde üretilebilmektedir. 30 cm döküm tencere modelleri ise et ve balık parçalarını bölmeye gerek kalmadan pişirebilmektedir. Lava 22 cm döküm tencere aileler tarafından en çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Lava döküm tencere 22 cm olan modellerde her türlü yiyeceğin yanı sıra soslar da rahatlıkla pişirilebilmektedir.
Döküm tencere modelleri üretildikleri maddeye göre de çeşitlere ayrılmaktadır. Çelik döküm tencere, alüminyum döküm tencere ve granit döküm tencere modelleri temin edilebilmektedir. Farklı ebatlarda döküm tencereler bulunmaktadır. Döküm tencere boyları ayrı ayrı satın alınabildiği gibi set olarak da satın alınabilmektedir. Döküm tencere seti içerisinde farklı ebatlarda tencereler bulunmaktadır. Her ihtiyacı karşılayan döküm tencere setleri fiyat olarak da daha avantajlıdır. Piyasada saf demir döküm tencere bulunabildiği gibi farklı ihtiyaçlara uygun döküm karnıyarık tenceresi, döküm düdüklü tencere ve döküm pilav tenceresi gibi modeller de bulunmaktadır. Döküm granit tencere seti içerisinde farklı boylarda tencereler bulunabilmektedir. Kırmızı, yeşil, mavi ve turuncu gibi çarpıcı renkleri ile ön plana çıkan granit döküm tencere seti, her ihtiyaca uygun parçalar içermektedir.

Kaliteli Döküm Tencereler

Eşsiz lezzete sahip yiyecekler pişirebilmenin yollarından biri kaliteli döküm tencerelere sahip olmaktır. Lava döküm tencere modelleri en çok tercih edilen tencere modellerinin başında gelmektedir. Döküm tencere modelleri, yemekleri son derece lezzetli ve yavaş bir şekilde pişirmektedir. Döküm tencereler ısıyı her tarafa eşit bir biçimde yayarak kusursuz lezzete ulaşılmasına katkıda bulunmaktadır. Döküm tencerelerde pişirilen et yemekleri son derece yumuşak olurken, sebze yemekleri ise kendi suyu ile pişerek lezzetini korumaktadır. Yiyeceklerde herhangi bir vitamin ve besin kaybı da olmamaktadır. Kaliteli döküm tencerelerde pişirilen yahni ve çorba gibi yiyeceklerin doğru kaynama noktalarında kalmalarını sağlamaktadır. Az yağ ile lezzetli yemeklerin yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Bu açıdan kullanıcılara tasarruf sağlamaktadır.

Döküm tencereler yiyeceklerin uzun saatler süresince sıcak kalmalarını sağlamaktadır. Bu nedenle ısıtmaya gerek duyulmamaktadır. Servis sırasında kolaylık sağlamaktadır. Döküm tencereler ile çeşitli çorbalar, pilavlar, tatlılar, ızgaralar, rostolar ve güveç yemekleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Bakliyat yemeklerini ise tam kıvamında pişirmektedir. Isıyı tutan yapısı sayesinde hem sıcak yemeklerde hem de soğuk yemeklerde kullanılabilmektedir. Özellikle soğuk tutulması gereken zeytinyağlı yemeklerin soğuk durmasında yardımcı olmaktadır. Döküm tencere içerisindeki yemekler buzdolabında saklanabilmektedir. Hem evlerin mutfaklarında hem de profesyonel mutfaklarda sıklıkla kullanılabilen kaliteli döküm tencerelerin set halinde olanları da mevcuttur. Döküm tencere takımı içerisinde farklı boylarda tencereler bulunmaktadır. Lav döküm tencere takımları en çok tercih edilen takımların başında gelmektedir.
Renkli Döküm Tencereler
Yemekleri olması gerektiği kıvamda pişiren döküm tencereler hem evlerde hem de profesyonel mutfaklarda kullanılmaktadır. Döküm tencereler üretildikleri maddeye göre çeşitlere ayrılmaktadır. Döküm tencerelerin birçok farklı renk çeşidi bulunmaktadır. En fazla renk çeşitliliği olan tencere çeşitleri arasında granit döküm tencereler bulunmaktadır. Döküm granit tencerelerin çok sayıda farklı rengi bulunmaktadır. Sıcak renklerden olan kırmızı, döküm tencerelerde en çok tercih edilen renk olmaktadır. Kırmızı döküm granit tencere seti içerisinde ise farklı boylarda tencereler bulunmaktadır. Bu döküm tencere boyları her türlü ihtiyaca yönelik kullanılabilmektedir. Sektörün en önde gelen firmaları arasında yer alan lava tencereler sıklıkla tercih edilmektedir. Kırmızı rengin dışında yeşil, siyah, gri, lacivert, pembe ve turuncu gibi renklerde döküm tencereler de bulunmaktadır. Rengarenk döküm tencereler mutfaklarda da son derece estetik bir görünüm yakalamayı sağlamaktadır.


Döküm Tencere Fiyatları


Döküm tencereler ile ilgili yanıtı merak edilen soruların başında “Döküm tencere fiyatları ne kadardır?” yer almaktadır. Tencere fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Döküm tencerelerin hangi maddeden yapıldığı, tasarımı, boyutu, rengi, markası, kalitesi ve büyüklüğü döküm tencere fiyatlarını belirleyen faktörler arasında yer almaktadır. Döküm tencere fiyatlarında renk farklılığında fiyat değişimi olabilmektedir. Ayrıca piyasada çok sayıda farklı boyda döküm tencere modeli bulunmaktadır. Döküm tencere boyutları büyüdükçe fiyatlar da doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu nedenle kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun döküm tencere modellerini tercih etmeleri gerekmektedir.

Çok sayıda üretici firma tarafından döküm tencere modelleri üretilmektedir. Bu firmalar belirli kriterlere göre döküm tencere fiyatlarını belirlemektedirler. Bunun yanı sıra piyasada farklı kapak şekilleri olan döküm tencere modelleri de yer almaktadır. Farklı tasarımlarda fiyat farklılığı olabilmektedir. Demir döküm tencere seti fiyatları çok daha avantajlı olmaktadır. Döküm tencereler ayrı ayrı satın alınabildiği gibi aynı zamanda set halinde de temin edilebilmektedir. Döküm tencere setlerinin içerisinde farklı boylarda çok sayıda döküm tencere bulunmaktaadır. İhtiyaca göre bu setler tercih edilebilmektedir. Döküm tencere seti fiyatları ve sektörün en iyi markalarından biri olan Lava tencere fiyatları online satışlarda indirime girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en ucuz fiyatlara en iyi döküm tencere modelleri satın alınabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.