Blog Kategorileri

Blog Arama

Çatal Bıçak Hangi Elle Tutulur?
Sofrada çatal bıçak düzenine dikkat etmek, misafirlere verilen önemin göstergesidir. Çatal bıçak kaşık düzeni, kullanım amaçları doğrultusunda dıştan içe doğru yerleştirilmelidir.  
Çatal Kaşık Bıçak Nasıl Dizilir?
Şık bir yemek sofrası kurmak isteyen kişilerin çatal bıçak düzenine özen göstermeleri gerekmektedir. Davet sofralarında sunulan düzen, misafirlerin ilgisini çekmektedir.  
Sofra Düzeni Nasıl Olmalı?
Hem küçük gruplara hem de büyük topluluklara verilen davetlerde, sofra düzeni oldukça önemli bir yere sahiptir. Misafirlere verilen önemin göstergesi olan sofra düzeninde tabakların, kaşıkların, çatalların, bıçakların ve bardakların yerleşimine dikkat edilmesi gerekmektedir.
Döküm Tava Nasıl Temizlenir?
Son yıllarda en çok tercih edilen tava çeşitlerinden biri döküm tavalardır. Döküm tavalar, ısıyı homojen bir şekilde dağıtma özelliğinden dolayı oldukça tercih edilmektedir.
Yağdanlık Nasıl Temizlenir?
Yağdanlık,   içerisinde yağ konulan bir şişedir. Bu şişe,    plastik yağdanlık   olabileceği gibi cam malzemeden üretilmiş   cam yağdanlık   da olabilmektedir.  
Bıçak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Mutfak söz konusu olduğunda bir mutfağın olmazsa olmaz araç gereçlerin birisi de hiç şüphesiz bıçaklardır.   Bıçak alırken nelere dikkat edilmesi   konusunda ise bazı önemli etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.
Çaydanlık Nasıl Parlatılır?
Birçok kişi mutfakta en sık kullanılan gereçlerden biri olan çaydanlık için “çaydanlık nasıl parlatılır?”, “çelik çaydanlık nasıl parlatılır?” sorularını merak etmektedir.
Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?
Düdüklü tencere kullanımı aşamasında düdükten ses çıkmasının ardında belirtilen süre boyunca havasının çıkması beklenmektedir. Sonrasında tencerenin düdüğü indirilmekte ve ocağın ateşi kısılmaktadır.
Kelepçeli Kek Kalıbı Nasıl Kullanılır?
En çok kullanılan ve kullanıcısına pratiklik sağlayan kelepçeli kek kalıbı ya da ayarlanabilir kek kalıbı farklı model, renk ve boyutlarda üretilerek satışa sunulmaktadır.
Düdüklü Tencere Nasıl Açılır?
Pek çok bireyin zorlandığı konu olan “Düdüklü tencere nasıl açılır?” sorusunun cevabını ayrıntılı olarak derledik.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.