Blog

Çatal Kaşık Bıçak Nasıl Dizilir?

14 Nisan 2023

Şık bir yemek sofrası kurmak isteyen kişilerin çatal bıçak düzenine özen göstermeleri gerekmektedir. Davet sofralarında sunulan düzen, misafirlerin ilgisini çekmektedir. 

Sofra Düzeni Nasıl Olmalı?

14 Nisan 2023

Hem küçük gruplara hem de büyük topluluklara verilen davetlerde, sofra düzeni oldukça önemli bir yere sahiptir. Misafirlere verilen önemin göstergesi olan sofra düzeninde tabakların, kaşıkların, çatalların, bıçakların ve bardakların yerleşimine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Döküm Tava Nasıl Temizlenir?

14 Nisan 2023

Son yıllarda en çok tercih edilen tava çeşitlerinden biri döküm tavalardır. Döküm tavalar, ısıyı homojen bir şekilde dağıtma özelliğinden dolayı oldukça tercih edilmektedir.

Yağdanlık Nasıl Temizlenir?

14 Nisan 2023

Yağdanlık, içerisinde yağ konulan bir şişedir. Bu şişe,  plastik yağdanlık olabileceği gibi cam malzemeden üretilmiş cam yağdanlık da olabilmektedir. 

Bıçak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

14 Nisan 2023

Mutfak söz konusu olduğunda bir mutfağın olmazsa olmaz araç gereçlerin birisi de hiç şüphesiz bıçaklardır. Bıçak alırken nelere dikkat edilmesi konusunda ise bazı önemli etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Çaydanlık Nasıl Parlatılır?

14 Nisan 2023

Birçok kişi mutfakta en sık kullanılan gereçlerden biri olan çaydanlık için “çaydanlık nasıl parlatılır?”, “çelik çaydanlık nasıl parlatılır?” sorularını merak etmektedir.

Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

14 Nisan 2023
Düdüklü tencere kullanımı aşamasında düdükten ses çıkmasının ardında belirtilen süre boyunca havasının çıkması beklenmektedir. Sonrasında tencerenin düdüğü indirilmekte ve ocağın ateşi kısılmaktadır.

Kelepçeli Kek Kalıbı Nasıl Kullanılır?

14 Nisan 2023

En çok kullanılan ve kullanıcısına pratiklik sağlayan kelepçeli kek kalıbı ya da ayarlanabilir kek kalıbı farklı model, renk ve boyutlarda üretilerek satışa sunulmaktadır.

Düdüklü Tencere Nasıl Açılır?

10 Şubat 2023

Pek çok bireyin zorlandığı konu olan “Düdüklü tencere nasıl açılır?” sorusunun cevabını ayrıntılı olarak derledik.

Çelik Tencere Nasıl Parlatılır?

10 Şubat 2023

Çelik tencere, mutfaklarda en sık kullanılan tencere türüdür ve çoğu evlerde bulunur. Çoğu çelik tencere, düz tabanlı yapılmıştır.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.