Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Narenciye Sıkacağı

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Meyve Sıkacağı Modelleri

Bu yazıda bahsedilen farklı türden meyve sıkacağı modelleri hem fiyat açısından hem de kalite açısından farklı olacaktır. Bu durum nasıl bir meyve sıkma makinesi ihtiyacı olduğuna göre değişir. Bazı evlerde meyve olarak sadece narenciye kullanılırken bazılarında ise sebze suyu da en çok kullanılan içecekler ve detoks suları arasında yer alır.

Özellikle çocuklu ailelerin evlerinden eksik olmayan portakal sıkacağı ile çocukların okul dönemlerinde sık hasta olması engellenmeye çalışılır, yine kış aylarının soğuğunda hastalıktan korunmak için narenciye sıkacağı tercih edilir. Bu ürünler limon, portakal, mandalina ve greyfurt gibi narenciyeler olduğu için daha kısıtlı bir lezzet elde edilir. 

Meyve suyu makinesi genel olarak maydanoz ve limon ile detoks suyu hazırlamak için de, havuç ve elma ile farklı vitamin zengini meyve suları hazırlamak için de idealdir. Diyetine dikkat eden ve evde sıklıkla kişiler tarafından satın alınması düşünüldüğünde meyve suyu sıkacağı modelleri incelenirken ürünün fiyat performans açısından değerlendirilmesi önem kazanır. Sonrasında sıkılmak istenen besinlere göre inceleme yapılarak ürünün boyutu, evde konması planlanan yerler göz önünde bulundurulur.

Manuel Kollu Meyve Sıkacağı 

Meyve sıkacağı yaz kış tüm meyvelerin sıkılarak lezzetli meyve suları ortaya konabileceği makineler olarak karşımıza çıkmaktadır. Manuel meyve sıkacağı dendiği zaman akla dışarıda meyve sıkılan standlar gelebilir, evde kollu narenciye sıkacağı olduğu sürece hastalık da girmeyecektir. Özellikle bağışıklığın düştüğü kış aylarında meyve sıkacağı kollu ile evde meyve suyu hazırlanabilecektir. Kollu meyve sıkacağı sadece tek bir meyve ile değil, birkaç meyveyi sıkarak da mix olarak hazırlanabilmektedir.

Kahvaltıda, öğle yemeği ile birlikte, akşam yemeği yanında veya ara öğün olarak rahatlıkla tüketilebilecek meyve suları için sadece kollu meyve sıkacağı yeterli olacaktır. Kollu olduğu için özellikle narenciye sıkmak için ideal olan bu ürün ile portakal, greyfurt, mandalina ve limon sıkılabilir, bu meyveler karıştırılarak ekşi - tatlı damak zevkine özel, kol indirme işlemi ile pratik bir şekilde sağlıklı meyve suları hazırlanabilir.

Manuel meyve sıkacağı ile meyve presi aynı ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine başka bir isimle kollu narenciye sıkacağı da denebilmektedir. Yazın limonata hazırlanabileceği gibi kışın portakal suyu, mandalina ile lezzetlendirilen limonata gibi farklı çeşitlerde meyve suları hazırlanabilir, yazın hazırlanan meyve suyuna buz atılarak daha ferahlatıcı içecekler elde edilebilir.

Narenciye suyu iştah açmak için de kullanılabileceği için bağışıklığın düştüğü durumlarda vücudu toparlamak kadar iştahı açmak için de içilebilmektedir. Bu noktada herkesin eilinin altında bulunması gereken ve her evde yerini alması gereken mutfak gereçleri arasında bulunmaktadır. Özellikle vitamin kullanmak istemeyen ve sağlığına dikkat eden, yeme içme konusunda sadece kendi hazırladığı öğünleri tüketen ve dışarıda da yemeklerini taşımaya devam eden kişiler için bu tarz mutfak gereçleri son derece önemlidir. Okul ve iş ortamına yemek götüren çalışanlar ve öğrenciler için bu tarz mutfak ürünleri hayat kurtaran niteliktedir.

Kaliteli Katı Meyve Sıkacağı

En iyi katı meyve sıkacağı düşünülmeden önce hangi meyve ve sebzelerin sıkılmak istendiği düşünülmeli, sonra buna en uygun meyve sıkacağı ürünü satın alınmalıdır. Örneğin katı meyve sıkacağı tavsiye ürünleri sadece meyve sıkmak için olmadığı gibi, havuç, elma ve kivi gibi farklı meyve sebzeler de katılarak ortaya farklı tarifler çıkarılmaktadır. Biraz deneme yanılma yöntemi ile evde herkes kendi mocktail’ini hazırlayabilmektedir.

Kahveler nasıl evde hazırlanıp termosla dışarıda taşınabiliyorsa, okula, işe, yürüyüşe veya spora giderken de evde sıkılmış katı meyve sebze karışımı taşınabilmekte, bu sayede zaman ve paradan tasarruf edilebilmekte ve katkı maddesi olmadan sağlıklı içecekler içilebilmektedir. Yaz kış eşlikçi olabilecek içecekler için kati meyve sikacagi oldukça kullanışlı ürünler olacaktır. Her evde olması gerektiği için sevilen kişilere hediye olarak da alınabilmekte ve katı meyve sıkacağı hediye edilebilmektedir.

Yeni eve taşınan kişiler için de ideal hediyeler olmakta, yoğun çalışan veya okuyan öğrencilere hediye olarak alınabilmektedir. Zamandan kazanmak için ideal olduğu gibi yoğun çalışma ortamlarında hasta olmayı da engellemesi ile sevilen ve sıklıkla tercih edilen ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik sadece meyve suyu hazırlamak için değil, yemek hazırlarken ayrıca sıkılması gereken soslar için de katı meyve sıkacağı kullanışlı olacaktır. Örneğin bazı zeytinyağlı yemeklerde portakal kullanılmakta, sebze suları ile salata sosu hazırlanmaktadır. Bu tarz yemekler için hazırlanırken kati meyve sikacagi fayda sağlayacak, zamandarn ve büyük bir efordan kurtaracaktır.

Pratik Meyve Sıkacağı

Pratik meyve sıkacağı dendiğinde akla ilk narenciye ve portakal gelir ancak havuç sıkacağı olarak da kullanılabilen bu ürünler her evde, her yaştan kişi tarafından severek kullanılmaktadır. Smoothie gibi süt kullanarak da hazırlanabilecek bu içecekler en iyi meyve sıkacağı ile hızlı bir şekilde hazırlanabilmekte, mutfakta kısa sürede harikalar yaratılmasını sağlamaktadır.

Atom makinesi olarak da bilinen döküm meyve sıkacağı modelleri ile sabah kahvaltı niyetine içecekler hazırlanabilir, kek gibi karışımın fırına sürüleceği tarifler bile hazırlanabilir. Sağlıklı bir hayat yaşamak ve hastalığı uzak tutmak için küçük meyve sıkacağı gibi portatif ve rahat taşınabilir ürünler satın alınabilir, evde acil durumlarda kullanılabilir. Atom ismiyle bilinen meuve suları da yine bu mutfak gereçleri ile hazırlanabilir, ev yapımı vitamin bombası içeriklerin hazırlanmasında destek olabilir.

Dışarıda satın alındığı zaman daha pahalıya patlayan ve içinde katkı maddesi bulunabilen içecekler yerine ev yapımı sağlıklı içecekler ile meyve suları hazırlanabilir, içine sebzeler de eklenerek farklı kombinasyonlar ortaya çıkarılabilir. Günümüzde diyetlerin vazgeçilmezi olan detoks suları gibi sebze ağırlıklı sular da hazırlanabilir ve dışarı çıkarken taşınabilir.

Meyve Sıkacağı Fiyatları

Meyve sıkacağı fiyatları incelenmeden önce bilinmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Meyva sıkacağı fiyatları bazı faktörler ile belirlenir. Bunlardan bazıları ürünün markası ve kalitesidir. Her zaman en uygun fiyatlı ürün kalite olarak eksik olmayacağı gibi en pahalı ürün de en kaliteli ürün olmayabilir. Fiyat performansı belirleyen diğer kriterler arasında ürünün boyu, üretilirken kullanılan malzemeler de büyük rol oynamaktadır.

Portakal sıkacağı fiyatları pratik meyve sıkacağı ve kollu narenciye sıkacağı için farklılık gösterecektir. Ürünün rengi, boyutu, garanti ve servis hizmetleri bile katı meyve sıkacağı fiyatları açısından değişiklik yaratan durumlardan sadece bazılarıdır. Fiyatlar yine ürün işlevine göre değiştiği için sadece kollu narenciye sıkacağı ile sebzelerin de sıkılabildiği döküm meyve sıkacağı arasında fiyat farkı olacaktır.

Eski üretim kollu meyve sıkacaklarının fiyatlarına göre en son teknoloji ile üretilen katı meyve sıkacakları çok yönlü olması ile ayrışabilir. Bu noktada iki ürünün kullanım alanındaki farklar ortaya çıkmaktadır. Fiyat performans açısından hesaplama yapılırken bu faktörler de hesaba katılmalı, bütüncül düşünerek seçim yapılmalı ve seçilen ürün satın alınmalıdır. Pratik meyve sıkacakları da yine zamandan tasarruf sağlayabileceği ve daha az bilek gücü gerektireceği için fiyat performans alanında öne çıkan ürünler araısnda bulunabilmektedir. Bu sebepten dolayı piyasadaki eski ve yeni tüm meyve sıkacağı modelleri incelenmesi önerilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.