Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çelik Tava

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Çelik Tava Modelleri

İnsanlığın en temel ihtiyaçlarından biri beslenme ihtiyacıdır. İnsanlık tarihinin ilk yıllarından itibaren yemek pişirebilmek amacı ile çeşitli gereçlerin yapımına başlanmıştır. Yemek pişirmek için kullanılan ve genellikle paslanmaz çelikten üretilen mutfak aletine “tava” adı verilmektedir. Tavanın tarihsel dönem içerisinde ilk kullanımı ise Yunan ve Roma medeniyetlerinde görülmüştür. Türkçeye Farsçadan giren bir kavramdır. Tavaya olan ihtiyacın artması ile birlikte çok sayıda tava modeli üretilmeye başlanmıştır.

En çok tercih edilen modellerin en başında çelik tava modelleri gelmektedir. Tek saplı çelik tavalar, kullanıcılara son derece rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır. Yemeklerin kolaylıkla pişmesini sağlamaktadır. Çelik tavada pişirilen yiyeceklerin kendine özgü bir kokusu ve tadı olmaktadır. Yiyeceklerin ideal kıvama gelmesinde oldukça büyük bir payı bulunmaktadır. Tek saplı çelik tava modelleri mutfakta oldukça az yer kaplamaktadır. Ocak üzerinde kapladığı yerin de az olması nedeni ile en çok tercih edilen tava modelleri arasında yer almaktadır. Sotelerin kolaylıkla yapılabilmesini sağlamaktadır.

Tek saplı çelik tava modellerinin yanı sıra çift saplı çelik tava modelleri de bulunmaktadır. Yemek pişirme sırasında kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan çift kulplu çelik tavalar ağırlığın iki tarafa eşit bir şekilde dağılmasını sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde dökülme ve düşme gibi problemlerin yaşanmasını önlemektedir. Çelik tavaların kulp kısımları oldukça sağlam ve dayanıklı yapıya sahiptir. Zaman içerisinde deforme olmamaktadır. Isı geçirmeyen yapıları sayesinde kullanıcıların yemek pişirme süreçlerinin son derece konforlu geçmesine olanak tanımaktadır.

Derin çelik tava modellerinde soteler ve kızartmalar kolaylıkla yapılabilmektedir. Kapaklı çelik tava modelleri ise çok sayıda yemeğin iyi bir şekilde pişirilmesini sağlamaktadır. Kapaklı çelik tavaların kapak ayrıntısı, yemeklerin lezzetli şekilde pişmesine de katkıda bulunmaktadır. Pişirme sırasında kuruma ve kararma gibi sorunların yaşanmasının önüne geçmektedir. Çelik balık tavası sayesinde ise farklı balıklar son derece lezzetli bir şekilde pişirilebilmektedir.

Çelik tava modellerinin farklı ebatları piyasada bulunmaktadır. Kullanıcılar 26 cm çelik tava, 28 cm çelik tava, 30 cm çelik tava ve 32 cm çelik tava modelleri içerisinden kendi ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun olan modelleri tercih edebilmektedirler. Kalabalık aileler daha büyük ebatlarda çelik tavaları, yalnız yaşayan kişiler ve çekirdek aileler ise daha küçük çelik tava modellerini temin edebilmektedirler.

Karbon Çelik Tavalar

Beslenme ihtiyacının karşılanmasında temel gereçlerden biri olan tavaların farklı çeşitleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen çelik tava çeşitlerinden biri karbon çelik tavalar olmaktadır. Karbon çelik tava modelleri sağlıklı yapıları nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. İşlenmeyen çelik ham maddenin uygun şekli alması ile tasarlanan karbon çelik tavaların kullanıcılar tarafından kullanım öncesinde sıralanmalarına ihtiyaç duymaktadırlar. Karbon çelik tavalar yapışmaz özellikleri ile ön plana çıkmaktadırlar. Bu tava modellerinde yumurta ve omlet gibi yağsız pişirilemeyen birçok yiyeceğin yağa ihtiyaç duymadan ve yapışmadan son derece rahat bir biçimde pişmesini sağlamaktadır. Bu özelliği ile diyet yapan kişiler ve sporcular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Karbon çelik tavalar ısıyı mükemmel bir şekilde korumaktadır. Pişirme oranları sayesinde yiyeceklerin ideal kıvamda pişirilebilmesini sağlamaktadır. Yapışmadan pişirilen yiyecekler karbon çelik tavalar sayesinde eşsiz lezzete sahip olmaktadırlar. Paslanmayan yapıları ile ön plana çıkan tava modelleri, kullanıcılar tarafından uzun yıllar süresince gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Tavalarda kullanıma bağlı olarak herhangi bir ezilme, bükülme ve deforme gibi sorunlar yaşanmamaktadır.

Kullanıcılar karbon çelik tava modelleri içerisinden çelik yumurta tavası, çelik kızartma tavası, kapaklı çelik tava ve çelik ızgara tava gibi çeşitleri kendi ihtiyaçlarını baz alarak tercih edebilmektedirler. Karbon çelik tavaların üretim maddelerinde insanlara zarar verebilecek herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır. Bu açıdan gönül rahatlığı ile kulanılabilmektedirler. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak karbon çelik tavaların farklı boyutlarını temin edebilmektedirler.
Kaliteli Çelik Tavalar
Çelik tavaların çok sayıda farklı modeli piyasada bulunabilmektedir. Ancak çelik tava seçimi yapılırken bazı noktalara dikkat edilmesi son derece önem taşımaktadır. Çelik tava seçimi sırasında kaliteli olan çelik tavaların tercih edilmesi gerekmektedir. Kaliteli çelik tavaların üretim hammaddeleri insan vücuduna zarar verebilecek herhangi bir madde içermemektedir. Bu açıdan güvenle tercih edilebilmektedir. Yapışmaz çelik tavalarda az yağda çok sayıda yiyecek yapılabilmektedir. Bu nedenle profesyonel sporcular tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Kaliteli paslanmaz çelik tavalar kullanıcılar tarafından uzun yıllar süresince gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Zaman içerisinde kullanım sıklığına bağlı olarak deforme ve ezilme gibi sorunlar meydana gelmemektedir.

Paslanmayan ve yapışmayan çelik tavalar çok sayıda ürün iyi bir şekilde pişirilebilmektedir. Kaliteli çelik tava modellerinin kulp kısımları da birinci kalite malzemeden üretilmektedir. Bu nedenle zaman içerisinde kulplarda aşınma ve deforme meydana gelmemektedir. Mutfaklarda son derece estetik ve zarif bir görünüm sağlayan kaliteli çelik tavalar, yiyeceklerin en güzel şekilde ve lezzetini kaybetmeden pişirilmesini sağlamaktadır.

Kullanıcılar yanmaz yapışmaz çelik tava modelleri içerisinden ihtiyaçlarına uygun olanları tercih edebilmektedirler. Piyasada çelik tava setleri de bulunmaktadır. Farklı boyutlarda olan Aryıldız çelik tava seti en çok tercih edilen tava modellerinin en başında gelmektedir.

Sağlıklı Çelik Tavalar

Konforları nedeni ile en çok tercih edilen tava çeşitlerinin en başında çelik tavalar gelmektedir. Çelikten üretilen tavalar sağlıklı olmaları ile ön plana çıkmaktadır. Çizilme ve oksitlenme gibi durumların en az görüldüğü tava modellerinde kanserojen madde bulunmamaktadır. Bu nedenle uzun vadeli olarak güvenle kullanılabilmektedir.
Sağlıklı çelik tava modelleri kaliteli çelikten üretilmektedirler. Bu nedenle zaman içerisinde kullanım sıklığına bağlı olarak herhangi bir deforme meydana gelmemektedir. Ancak kullanıcılar çelik tava seçimi yaparken kaliteli olanlarına yönelmeleri son derece önem taşımaktadır. Tavaların dikkatli kullanılması ise kullanım sürelerini uzatmaktadır.

Çelik Tava Fiyatları

Bu ürünlerin fiyat farkı, çeliğinden gelir. Aynı markaya, benzer tasarıma ve büyüklüğe sahip granit tava fiyatları ile çelik tava fiyatlarının farkı, malzemeden gelir. Diğer taraftan çelik tavaların birçok farklı modeli bulunmaktadır. Kullanıcıların en çok merak ettikleri soruların başında ise “Çelik tava fiyatları nedir?” gelmektedir. Çelik tava fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Çelik tavanın markası, çelik tavanın boyutu ve çelik tavanın özellikleri çelik tava fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Çelik tava üretimi yapan markalar belirli kriterlere bağlı olarak çelik tava fiyatlarını belirlemektedirler. Çelik tavanın boyutu ise fiyatları belirleyen önemli etkenler arasında yer almaktadır. 26 cm çelik tava modellerinin fiyatları 32 cm çelik tava modellerinin fiyatlarına göre daha uygun olmaktadır.

Kaliteli çelik tavalar ise oldukça sağlıklıdır. Uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Çelik tava modelleri farklı boyutlarda bulunabilmektedir. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına uygun olan tava boyutlarını ayrı ayrı satın alabilmektedirler. Çelik tava seti içerisinde ise farklı ebatlarda tavalar yer almaktadır. 3’lü çelik tava seti içerisinde kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayan farklı boylarda çelik tavalar yer almaktadır. Çelik tencere tava seti ise özellikle evlilik hazırlığı yapan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Set halinde satın alınan çelik tavalar çok daha avantajlı olmaktadır. Çelik döküm tava modelleri online alışverişlerde indirime girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en uygun fiyatlara en iyi çelik tava modelleri satın alınabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.