Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Tepsi

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

Tepsi Modelleri

Evde bazı ürünler bulunur ki sadece bir amaçları yoktur. Bu ürünlere örnek olarak tepsi modelleri verilebilir. Özel anlara da tanıklık eden tepsiler çay tepsisi, kahve tepsisi, servis tepsisi gibi birkaç farklı şekilde görünmektedir. Misafirlikte öne çıkan bu tepsi modelleri kahvaltı, kahve molası, akşam yemeği gibi günün her saatinde farklı yiyecek ve içeceklerle servis için kullanılabilmektedir.

Son yıllarda şık sunumların artması ve pandemi sürecinde evlerde fazlasıyla zaman geçirilmesi ile birlikte, ev ambiyansını canlandıracak, evin enerjisini güçlendirecek sabunlar, mumlar, jeller kullanılmaya başlanmıştır ve doğal taşlarla birlikte bu tarz ürünler kombinlenerek birlikte kullanılmaktadır. Bu açıdan evin her köşesinde, salondaki sehpa üzerinden yatay odasındaki komidin üzerine, çalışma masasından mutfak tezgahına kadar, banyo raflarına kadar her yerde bu tarz tepsi modelleri yer almaktadır.

Bazı dekoratif şık tepsi modelleri mutfak yerine banyo gibi daha dekorasyon ve mimari açıdan evdeki mobilyalar ile uyumlu ürünler olarak satılmaktadır. Bu açıdan bir tepsi satın alınmadan önce incelenmesi gereken detaylar arasında tepsinin rengi, üretiminde kullanılan malzeme, aynalı tepsi olup olmadığı, desenleri, tepsinin boyutu ve ağırlığı son derece belirleyici olmaktadır. Örneğin metal tepsi veya küçük tepsi modellerinde sukulent kaktüs gibi bitkiler, parfüm gibi kozmetik ürünler ve şamdanlar bir arada kullanılabilmekte, süs eşyalarını kullanmak için ideal ortam yaratılmaktadır.

Yuvarlak sunum tepsisi modellerine bakıldığında sanatsal çalışmalar için de kullanılabileceği, seramik çalışmaların, çizimlerin, el emeği üretilen çalışmaların sunulabileceği tepsiler olarak da görünebilmektedir. Evde yaratıcı ve sanatsal pratiklerde bulunan kişilerin kullanmaktan keyif alacağı modeller arasında yuvarlak tepsi ve siyah tepsi gibi modeller ortaya çıkmaktadır. Günümüzde evde mum yapımında bulunan kişilerin kullanmaktan keyif aldığı ürünlerden biri olan tepsi yine tütsü yakmak için tütsülük gibi de kullanılabilmektedir. Bu noktada göz önünde bulundurulması gereken kriterler ise tepsinin üretildiği ürün, ısıya dayanıklılığı, büyüklüğü gibi faktörlerdir.

En Şık Tepsiler

Kız isteme gibi geleneksel ve özel günlerde kullanılan şık tepsi modelleri arasında envai çeşit tepsi modeli bulunur. Gümüş tepsi, çelik tepsi ve metal tepsi gibi modeller üretim sırasında kullanılan malzemeden dolayı farklılık gösterir. Genellikle metalik renkler kullanıldığı ve aynalı tepsi modelleri tarzında göründüğü için, şık su bardakları ile güzel bir kombinasyon oluşturmaktadır.

Nişan, söz gibi ailelerin özel bir neden için bir araya gelmesi durumlarında da servis tepsisi modelleri, göz alıcı şık detayları ile masalarda yerlerini almaktadır. Bu günlerde ön plana çıkan Türk kahvesi ve kurdele gibi detaylar için şık tepsiler kullanılmakta, oldukça güzel bir görsel ortaya çıkmaktadır. Kahvenin yanında kullanılan su bardakları da şık olduğu zaman tepsideki desenleri tamamlar nitelikte yer almaktadır.

Sadece özel günler için değil, kişinin tasarladığı çizimler, seramik ürünleri, jel mumları, takılar, tasarım ürünler ve süs eşyaları da yine şık tepsi modelleri üzerinde sergilenebilir. Yine aynalı tepsi modelleri üzerinde yer aldığı sürece bu tarz süs eşyaları ve aksesuarlar daha şık görüntü sunacak, odanın atmosferini değiştirecektir.

Çay Tepsisi

Türkiye’de her evde stokla yer alan ve gün içinde öğün sıralarında, öğün sonralarında ve misafirlik sırasında bolca içilen çayın servis edildiği çay tepsisi modelleri sıklıkla karşımıza çıkar. Eskiden çay bardakları daha lokal ve geleneksel tasarımlara sahipken, günümüzde misafirliğin daha şık ortamlarda, daha farklı konseptlerde yapılması sebebiyle yerini daha modern görünümlere bırakmış, bu durum çay bardaklarının yerleştirildiği ve servis edildiği çay tepsilerine de yansımıştır. 

Çay tepsisi çelik olduğunda metalik görüntüsünden kaynaklı çay tepsi seti içinde en çok kullanılan ürünlerden biri olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Bu sayede çayın yanında servis edilen yiyecekler, kek, börek veya kurabiye diye ayrışmadan tepside şık bir görüntü kazanmakta, şık su bardakları ve şık ufak tabaklar ile tamamlanmaktadır. Her ne kadar altın günü ile bağdaşmış olsa da, çay / kahve yanına servis edilen yiyeceklerin çay tepsi seti içinde sunulması ortama büyük bir şıklık nüansı katmaktadır.

Kahve tepsisi modelleri göze genellikle daha küçük tepsiler olmaları açısından dikkat çekmektedir. Bu modellerin bazıları küçük tepsi ve sunumluk tepsi olmalarından dolayı daha portatif, çoklu satın alma için ideal ürünler arasında yerini almaktadır. Bu sayede misafirlik için gelen herkese ayrı tepside sunum yapılmaktadır ve bardaklar, servis edilmek istenen yiyecekler ve içeceklerle birlikte servis edilmektedir. Şık görünüm kazanmalarıyla birlikte bir araya geldiklerinde de güzel bir ortam yaratılmış olacaktır.

Sunum Tepsiler

Daha gündelik kullanım için de görülen tepsi modelleri arasında sunum tepsileri yer almaktadır. Sunumluk tepsi modelleri de kullanım açısından son derece şık duran tepsilerdir. Sunum tepsileri boy boy değişmektedir ve şık bir görünüm sağladığı için tepside servis edilen yiyecek ve içeceklerin de buna dikkat edilerek kullanılması önerilmektedir. Aynalı tepsi modelleri arasında da yuvarlak tepsi ve metal sunum tepsisi modellerine denk gelinmektedir. 

Özel günlerde içecek, aperatif yiyecek ve kanepe gibi atıştırmalıkların servisinde sıklıkla kullanılan sunum tepsileri, paslanmaz tepsi modelleri de olunca uzun süre kullanmak için ideal tepsiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine sunum tepsileri içine mumluk, şamdan, doğal taşlar, dekoratif ürünler de konduğu zaman hoş bir görüntü olmakta, ortamın havasını değiştirmektedir. Bu tarz ürünler sadece salonlarda değil, ofislerde ve banyolarda da doğal taşlar ve sabunlar ile yerleştirilmektedir.

Yine hoş bir ambiyans oluşturmak için demir tepsi, şık tepsi modelleri ile tek kişilik sunum tepsileri tercih edilmekte, ufak da olsa tek kişilik kahve fincanı ve su bardağı gibi ürünlerle son derece şık görüntüler sunmak mümkün olmaktadır. Yine paslanmaz tepsi modelleri yiyecek içecek için kullanılmak haricinde yatak odalarında içine mum, süs eşyası yerleştirilmesiyle de güzel görüntüler oluşturmakta, daha küçük boyutlarda ise tatlı servisi için de tabak görevi görebilmektedir.

Tepsi Fiyatları

Gümüş tepsi fiyatları ve nişan tepsisi fiyatları diğer tepsilere göre daha farklı fiyatlandırılabilmektedir. Tepsi fiyatı belirlenirken, üretimde kullanılan malzeme, malzemenin maliyeti, tepsinin dayanıklılığı, ebatı ve tepsideki desenler, ayrıntılar da göz önünde bulundurulması gereken etkenler arasındadır. Özel günler için satın alınan nişan tepsisi gibi ürünlerin desenleri ve modelleri de özel tasarım olabilmekte, üretiminde daha büyük emek sarf edilebilmektedir.

Çelik çay tepsisi ve demir tepsi modelleri, paslanmaz tepsi modellerine göre daha farklı fiyatlandırılmakta, tepsi seti modelleri ise içerdiği ürünlere göre fiyatta değişikliğe sahip olmaktadır. Klasik modellerden siyah tepsi modeli diğer modellere göre daha basit bir model olabileceği ve çok daha farklı alanlarda değerlendirilebileceği için yine fiyat farkının net bir şekilde görüleceği ürünler arasında yer almaktadır.

Şık veya gündelik fark etmeksizin tüm tepsi modelleri el emeği olmasından kaynaklı farklı desenlerde ve konseptlerde görünmekte, kullanım şekline, servis edileceği ürünün tipine ve ambiyansa göre farklı modeller arasından seçilmekte ve satın alınmaktadır. Bu yazıda bahsedilen çeşit çeşit tepsi modelleri arasında hepsi farklı bir amaca hizmet edebilmekte, uzun süre kullanmak için ideal ürünler olmakta ve evde / ofiste yerlerini almaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.