Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Makarna Tenceresi

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Servis Seti

Yemeğin lezzeti ve görsel sunumunun önemi kadar sofra üzerinde bulunan araç gereçlerin de estetik duruşu önemlidir. Pişirme ekipmanlarından servis seti ürünlerine kadar her ürün görsellik açısından belirli bir imaja ve stile sahip olmalıdır. Yemek servis seti genel olarak değerli misafirler için özenle hazırlanan masalarda kullanılsa da günlük olarak da ihtiyaç dahilinde bir ürün olmaktadır. Yemeğin sunumunu kolaylaştıran servis seti, geniş ağız yapısına ve uzun gövdeye sahip olmalıdır.

Farklı yiyeceklerin servisi için özel olarak tercih edilen şık servis kaşıkları, üstün kaliteye sahip, garantili ve zamansız tasarımlara sahip olmalıdır. Hem yemek yapıldığında hem de yemek sonrasında rahatlıkla kullanım sergilenmesi adına tercih edilecek servis seti, uzun yıllar dayanıklılığı ile mutfakların ana ürünleri olmalıdır. Bu nedenle tercih edilecek en iyi ürünlerden bir tanesi yanmaz servis seti olacaktır. Plastik ve benzeri ürünler kolaylıkla yanabilirken tercih edilecek materyallerde dikkatli olunmalıdır.

Yemek yapıldığında kullanılacak hazırlık ekipmanlarının materyalleri dayanıklı ve sağlıklı olmalıdır. Ateş üzerinde pişen yemeklere herhangi bir şekilde eriyen, yanan ya da kararan servis seti kullanılmamalıdır. Aksi takdirde tencerenin sağlıklı olması, yemeğin doğal olması bir işe yaramaz. Eriyen servis setinin yayacağı kanserojen maddeler insan sağlığını olumsuz bir biçimde tehdit etmektedir. Bu nedenle uzun ömürlü kullanım için tasarımdan önce dikkat edilmesi gerekilen nokta bu olmalıdır.

Servis setlerinin içinde bulunan ürünler genel olarak standart olmaktadır. Burada ayrım noktası ise sert içeriğinin kaç parçadan oluşuyor olmasıdır. Genel olarak 5 ana parçadan oluşan servis setleri, kevgir, kepçe, spatula, servis çatalı ve servis kaşığı ürünlerini içerir. Benzersiz dizaynlara sahip olan servis setlerinin daha fazla parçaya sahip olan ürünlerini genel olarak çeyiz eşyası alan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Bir parça set ile tüm ihtiyaç rahatlıkla karşılanabilir.

Çelik Servis Takımı

Yemek servis setlerini en iyi şekilde tamamlayan, kaliteli, parlak bitişli ve göz doldurucu boyutları ile çelik servis seti, tercih edilecek en kaliteli materyallerden bir tanesidir. Çelik ürünleri yıllara karşı meydan okuyan, paslanmayan, erimeyen ve yanmayan özellikleri sayesinde insanoğlunun mutfaktaki en iyi dostlarından biridir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir. Sunum estetiğini üst noktalara taşıyan metal servis gereçleri, düz ya da desenli seçeneklere de sahiptir.

Çelik kepçe seti, yemek hazırlığı aşamasında karıştırma, pişirme, çevirme, ayırma gibi işleve sahip olsalar da sofra esnasında paylaştırma, kesme, salata harmanlama gibi aşamalarda da yardımcı olmaktadır. Servis takımları, yemek özelliğine göre üretilen parçalardır. Set olarak satıldığı gibi ayrı ayrı olarak da satılır. İhtiyaç sadece kevgir takımı ise sadece bu set alınabilir. Bu nedenle çelik kepçe, çeşitli boyutlarda üretilmektedir. Set olarak almak isteyen bireyler genel olarak bir hazne içinde satın alma işlemini gerçekleştirebilir.

Silikon Servis Seti

Servis gereçleri denilince akla ilk gelen silikon servis seti olmaktadır. Silikon servis setleri kullanım olarak kolay ve hafif ürünlerdir. Ayrıca yumuşak yapıları sayesinde granit ve teflon yüzeylerin çizilmesini de engellemektedir. Sağlık olarak çelik araçlar kadar iyi olmasa da silikon yapıların da herhangi bir şekilde insan sağlığına olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Bu noktada en kötü servis araçları plastik kepçe seti olmaktadır. Sıcakta ve yağda eriyen, tüm kimyasal maddesini yemeğe akıtan setler kesinlikle tercih edilmemelidir.

Silikon kaşık seti günlük kullanım için oldukça uygundur. Genel olarak tahta servis gereçlerinden ziyade silikon kullanımı daha yararlı olmaktadır. Silikon setler misafirler karşısında çok şık bir sunum yaratmaz. Bu nedenle daha çok arka planda iş gören ürünler olmaktadır. Silikon servis setleri ayrı ayrı olarak satılırken set olarak da satılmaktadır. Genel olarak asmak için aparatı ya da ürünlerin bir arada durduğu bir kabı bulunmaktadır. Böylece silikonlar bir arada dururken mutfakta herhangi bir kargaşa yaşanması söz konusu olmamaktadır.

Silikon Kepçe Seti

Silikon kepçe seti, genel olarak bambu ve silikon malzemelerinin bir arada kullanılması ile oluşur. Silikon kısımları renkli yapılara sahipken bazılarında ise özel desenler bulunmaktadır. Mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden biri olan silikon kepçe takımı, özellikle yeni evlenecek bireylerin çeyizlerine alması gereken ürünlerdendir. Gündelik hayatı kolaylaştıran ve pratiklik sağlayan, temizlik noktasında sıkıntı çıkarmayan ürünlerden olan silikonlar, yemek hazırlığında ve sunumunda da kullanılır.

Silikon kepçe setinin kalite detayı oldukça önemlidir. Kalitesiz silikonlar sıcaklığa karşı pek fazla dayanıklı değildir. Bu noktada ateş içinde pişen yemekler ile birlikte zaman içinde erimeye yapmaya ve hasar görmeye başlar. Tam olarak bir delik gibi açılma yapmayacağı için anlaşılması kolay olmamaktadır. Silikon ürünlerinin alınacağı marka bu noktada oldukça önem arz etmektedir. Kaliteden ödün vermeden tercih edilecek silikon kepçe setleri, uzun süre dayanıklılığını koruyacaktır.

Gold Renk Servis Seti

Servis setleri arasından seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi maşa seti ve kepçe seti kepce seti ürünlerinin hangi materyalden üretilmiş olduğunu bilmektir. Seçim yapılacak setlerin üstün kalite ürünler olmasına özen göstermeli ve şıklık noktasında ise masalarda fark yaratacak detaylara yönelim olmalıdır. Uzun yıllar dayanacak ve parlaklığını yitirmeyecek servis maşa seti mutfağın ve sofraların gizemli süsleridir.

Servis setlerinde dikkate alınması gereken bir diğer konu ise salata servis seti ürünlerinin masa ve yemek takımları ile tasarım uyumu olmalıdır. Eğer gold servis seti tarzından hoşlanan birey iseniz, servis kaşıkları gold ve gold kepçe seti ürünlerini takım olarak tercih edebilir, mutfak ve sofra arasında tasarım noktasında bir bütünlük oluşturulabilir. Bütçe, zevk ve ihtiyaçların en iyi şekilde birbiri ile örtüşmesi, ayrıcalıklı sofraların şıklığı ve parlaklığı ile kendisini göstermesi gerekmektedir.

Servis Kaşıkları

Kalabalık sofralar, bol lezzetli ve sunumlu yemekler için sunum kaşıkları bir ihtiyaç noktasındadır. Günümüzde evler gittikçe minimalleşse de mutfak ürünleri ve servis kaşıkları kendi yerini korumaktadır. Her daim bir ihtiyaç ve şıklık noktasında tamamlayıcı görev alan servis kaşıkları, günlük tüketimde de mutlaka olması gerekmektedir. Sofralarda sunum yapmayı seven bireylerin ihtiyaç duyduğu ürünler genel olarak salata kaşığı, tuzluk ve baharatlık olmaktadır.

Masa görünümünde estetik detaylara ve sunuma önem verenler için birçok ürün bulunmaktadır. Peçete, şık sunumlu peçetelik, mumlar, çiçekler, baharatlıklar, bardaklar ve elbette ki düzen için olmazsa olmaz ürünlerden masada çatal kaşık koyma aparatı bir masanın şıklık noktasında ihtiyaç duyduğu ürünlerdir. Bu tip ürünler ile masadaki yemek takımları mükemmel bir ahenge sahip olacaktır. Gündelik yaşamda da özenli sofralar kurmak isteyen bireyler, özel ambiyans yaratmak için bu sunum gereçlerini kullanabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.