Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Döküm Tava

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

Döküm Tava Nedir?

Beslenme ihtiyacının karşılanması konusunda çok önemli bir yere sahip olan tavalar, mutfaklarda yer alan en temel gereçlerden biri durumundadır. Tavalara olan ihtiyacın artması ile birlikte üretici firmalar çok sayıda tava modeli üretmeye başlamışlardır. Döküm tavalar ise en çok tercih edilen tava çeşitleri arasında yer almaktadır. Döküm tava, mutfakların en işlevsel araçları arasında bulunmaktadır. Diğer malzemelere göre farklı bir yapısı vardır. Demir malzemenin eritilmesi ile elde edilen döküm tavalar, tek parça halinde satışa sunulmaktadır. Bu nedenle ısıyı çok uzun süre boyunca yüzeyde tutmaktadır. Her noktaya eşit oranda ısı dağıtımı yapılarak yiyeceklerin kusursuz şekilde pişirilmesi sağlanmaktadır. Döküm tava modellerinin oldukça çeşitli olması döküm tavaların mutfaklarda kullanımını oldukça yaygınlaştırmıştır. Döküm tava modelleri farklı malzemelerden üretilmektedir. Granit döküm tava ve emaye döküm tava modelleri en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Sağlıklı olmaları ve günlük kullanım için ideal olmaları nedeni ile sıklıkla kullanılmaktadır. 

Kaliteli Döküm Tavalar

Döküm tava satın alınırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Staın alınan döküm tavanın uzun ömürlü olarak kullanılabilmesi için kaliteli döküm tavaların tercih edilmesi gerekmektedir. Kaliteli döküm tavalar çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Sağlığa zararlı herhangi bir madde içermemeleri nedeni ile tercih edilmektedirler. Kaliteli döküm tavalar bulaşık makinesinde gönül rahatlığı ile yıkanabilmektedirler. Kaliteli döküm tavalar kullanıcılarına herhangi bir sıkıntı çıkarmadan uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. 

Döküm tavaların farklı malzemelerden üretilmiş modelleri bulunmaktadır. Kaplamasız klasik demir döküm tavaların dışında emaye döküm tavalar da oldukça tercih edilmektedir. 3 kat emaye kaplı olan döküm tavalar oldukça dayanıklı ve kaliteli olma özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Ancak döküm tavaların uzun ömürlü olarak kullanılabilmeleri için dikkatli kullanılmaları gerekmektedir. Kullanıcıların gerçek döküm tavaları tercih ettikleri takdirde bir sorun yaşama olasılıkları bulunmamaktadır. Sektörün en iyi döküm tavalarını üreten lava oldukça tercih edilmektedir. Döküm tavaların farklı boyları ve şekilleri bulunmaktadır. Kullanıcılar kendi kullanım ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun ve ihtiyaçlarına en iyi granit tava, çelik tava ya da döküm tava modellerini tercih edebilmektedirler. 

Döküm Tava Fiyatları

Kullanıcıların yanıt aradıkları soruların en başında “Döküm tava fiyatları ne kadardır?” gelmektedir. Demir döküm tava fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Döküm tavanın özelliklerine, boyutuna, markasına ve kalitesine bağlı olarak fiyat değişkenliği olabilmektedir. Döküm tava çeşitlerini üreten firmalar döküm tava fiyatlarını belirli kriterlere göre belirlemektedir. Bu nedenle markadan markaya fiyat değişikliği olabilmektedir. Döküm tavaların boyutları farklı olabilmektedir. Döküm tava boyutu büyüdükçe fiyatlar da yükselmektedir. 28 cm döküm tava fiyatları 32 cm döküm tava fiyatlarına göre daha uygundur. 

Döküm tava modelleri, kullanım özelliklerine bağlı olarak farklı malzemelerden yapılabilmektedir. Malzeme farklılığı fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Döküm tava modellerinde fiyat aralıkları oldukça geniştir. Bu nedenle her bütçeye ve her kullanım ihtiyacına uygun döküm tava modelleri bulunabilmektedir. Sektörün öncü isimlerinden olan Lava döküm tava fiyatları her kullanıcıya hitap etmektedir. Online alışverişlerde demir döküm tava fiyatlarında çeşitli indirimler yapılabilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en uygun fiyatlara en kaliteli döküm tavalar satın alınabilmektedir. 

Döküm Tava Çeşitleri

Üretici firmalar tarafından çok sayıda tava çeşidi üretilmektedir. En çok tercih edilenlerin başında ise kusursuz pişirme sağlayan döküm tavalar bulunmaktadır. Döküm tava çeşitleri; tip, boyut, şekil ve nitelikler doğrultusunda oluşmaktadır. Günlük kullanımda yaygın olarak tercih edilen döküm tavalar aynı zamanda profesyonel mutfaklarda da sıklıkla kullanılmaktadırlar. Döküm tavalar cafe ve restoran gibi endüstriyel mutfaklarda da tercih edilmektedir. Döküm tava çeşitleri farklı ihtiyaçlara yönelik olabilmektedir. Izgara döküm tavalar ızgara için son derece uygundur. Izgara tavasında yapılan et ve tavuk gibi besinler kusursuz şekilde pişirilebilmektedir. Döküm tava ısıyı her noktaya eşit oranda dağıtarak yiyeceklerin en güzel şekilde pişirilmesini sağlamaktadır. Döküm et tavası farklı şekillerde ve boyutlarda olabilmektedir.

En çok tercih edilen modellerin başında granit döküm tava gelmektedir. Granit döküm tava modellerinde malzeme yapısı farklıdır. Bu nedenle diğer tava modellerine göre farklı özellikler göstermektedir. Granit tavalar çizilmeye karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yiyeceklerin pişirilmesi için kullanılan en sağlıklı materyallerden biri olarak kabul edilmesi nedeni ile yaygın olarak kullanılmaktadır. Döküm tava modelleri şekil açısından da çeşitlilik içermektedir. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen olan modeller en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Kare ve dikdörtgen döküm tava modelleri genellikle et pişirme tavası olarak kullanılmaktadırlar. Döküm ızgara tavası ile her türlü tavuk ve et kolaylıkla pişirilebilmektedir. Yüzeyi ızgara tarzında olan mühürleme tavası ise et mühürleme işleminde kullanılabilmektedir. Izgara kısımlarının aralarında boşluklar bulunması nedeni ile suyu uzun süre tutmakta ve etlerin yumuşak kalmasını sağlamaktadır. Izgara döküm tavalarda pişirilen etler lezzetini kaybetmeden en güzel şekilde pişirilebilmektedir. Etler pişirilirken herhangi bir besin kaybına da uğramamaktadırlar. 

Çift taraflı demir döküm tava modelleri en kullanışlı olan modeller arasında yer almaktadır. Bu tava modellerinin bir tarafı kapak görevi görmekte ve döküm fırın etkisi yaratmaktadır. İçerisinde yer alan yiyecek pişerken kapak kısmı kapalı olduğu için ısı her noktaya son derece eşit bir şekilde dağıtılmaktadır. Yiyecek ilk andan son ana kadar sabit ısıda pişmektedir. Böylelikle besin değerini ve lezzetini korumaktadır. Döküm saç tava modelleri ise özel yemeklerin pişirilmesinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Özellikle güçlü ateş isteyen yemeklerin yapımında kullanılabilmektedir. Çünkü bu tür yüksek ateş gerektiren yemekler klasik tencere ile tava çeşitlerinde yanabilmektedir. Bu nednle çok sayıda yemeğin pişirilmesini sağlamaktadır. Kızartılan yiyecekler için sıklıkla tercih edilmektedir. 

Döküm tava çeşitleri kahvaltılarda da kullanılmaktadır. Döküm sahan tavalar en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Krep yapımı için özel bazı tava modellerine ihtiyaç bulunmaktadır. Döküm sahan tavalarda krepler son derece güzel bir şekilde pişirilebilmektedir. Bu modeller hem kahvaltıda hem de akşam yemeklerinde yaygın olarak kullanılabilmektedir. Lav döküm tava modelleri en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına ve bütçelerine bağlı olarak döküm ızgara, döküm granit tava, kaplamasız döküm tava, alüminyum döküm tava, kapaklı ızgara tava gibi modeller içerisinden seçim yapabilmektedirler. 

Döküm Tava Setleri

Döküm tava modelleri farklı şekillerde ve farklı boyutlarda olabilmektedir. Kare, dikdörtgen ve yuvarlak döküm tava modelleri bulunmaktadır. Döküm tavaların boyutları da farklı olabilmektedir. Az nüfuslu aileler ve çekirdek aileler 28 cm döküm tavaları kullanabilmektedirler. Ancak kalabalık ailelerde 40 cm döküm tava modellerinin tercih edilmesi daha uygundur. 32 cm döküm tava modelleri ise herkes için uygun olmaktadır. Döküm tava boyları ayrı ayrı satın alınabildiği gibi aynı zamanda set halinde de satın alınabilmektedir. Döküm tava seti içerisinde kullanıcıların her türlü ihtiyacına yönelik farklı boylarda döküm tava boyları yer almaktadır. Lava demir döküm tava seti en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Dökme demir tava setleri kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine bağlı olarak 2’li veya 3’lü olarak tercih edilebilmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.