Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Saklama Kabı

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Saklama Kapları

Farklı materyallerden üretilen saklama kapları, kullanılacak alana göre üretilmektedir. saklama kabı ya da erzak kabı olarak değerlendirilen, yiyeceklerin hava almamasını ve bozulmamasını sağlayan, koruyucu görevi gören bir üründür. Gecenin sonunda kalan yemekleri tekrar tencere ile buzdolabına yerleştirmek yerine, alandan tasarruf etmek ve daha sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için tercih edilen erzak saklama kabı ve 3 lü çelik saklama kabı, küflenme ve bakteri birikimini de önlemektedir. 

Saklama kapları genel olarak cam, ahşap, vakumlu saklama kabı, çelik saklama kabı, plastik saklama kabı ve metal yemek kabı olarak bulunmaktadır. Özel yaşam alanlarında genel olarak tercih edilen materyaller ise cam ve plastik olmaktadır. Saklama kabı plastik ürünleri genel olarak hafif olması ve iç içe geçen boyutları bulunması nedeniyle sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Genel olarak kahvaltılık saklama kabı olarak kullanılan, alan ve bulaşık noktasında tasarruf sağlayan kaplar, hayat kurtarıcı olmaktadır. 

Saklama kapları genel olarak bir takım halinde kullanılmaktadır. Farklı renklerde, boyutlarda ve imajlarda saklama kapları, görünüm açısından oldukça rahatsız edici olmaktadır. Bu nedenle bakliyat saklama kabı seçimi yapacak bireyler set halinde alabilir. Bakliyat kapları için dikkat edilmesi gereken bir konu hava almaması gerekmektedir. Hava almayan saklama kabı ürünlerin bozulmasını, küflenmesini ve çürümesini engeller. Sağlıklı bir şekilde korur ve taze tutar. 

Günümüz çağında ev boyutları gitgide küçülmeye başladı, elbette aynı oranla mutfak boyutları da küçüldü. Bu nedenle son zamanların ihtiyaca cevap veren ürünlerinden biri bölmeli saklama kabı alandan tasarruf sağlayan nitelikli bir ürün olarak pazarda yerini aldı. Dikey bölmeli ya da gözlü saklama kabı, mutfak erzak kabı olarak kullanılan, oldukça kullanışlı ve pratik bir araç gereçtir. Renk ve desen noktasında tasarım zenginliğine sahip kuru erzak saklama kabı seçimlerinde en çok değerlendirilen siyah saklama kabı olmaktadır.

Şeffaf Saklama Kabı

Şeffaf saklama kabı, genel olarak plastik kapaklı saklama kabı olmaktadır. Çok amaçlı kullanıma uygun olması sebebiyle mutfak ürünleri arasında vazgeçilmez sayılmaktadır. Birtakım farklılıklar ile çeşitlendirilen erzak kapları, kullanıcılar için büyük avantajlara sahiptir. Çeşitli boyutlara sahip olmasının verdiği pratiklik ile her türlü yemeği, sebzeyi, eti rahatlıkla korur ve bozulmalarını engeller. Plastik ürünler yemek saklama kutusu olarak kullanıldığı için satın alınmadan önce mutlaka içeriği araştırılmalıdır. 

Bakliyat ya da yemek kaplarının şeffaf olmasının en büyük avantajı içini görebiliyor olmaktır. Bu sayede hangi ürün hangi kapta rahatlıkla ayırt edilebilir. Şeffaf kapların farklı boyutlara sahip olması da ekstra kolaylık sağlar. Okulda, işyerinde, sporda, piknikte vb. her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Okul saklama kabı daha küçük çocukların beslenme çantaları için ihtiyaç olurken mini saklama kabı, herhangi yaş aralığında bireylerin kullanımına uygun olmaktadır. 

Düzenli spor yapan bireyler gün içinde hazır gıdalar tüketmek yerine, kendi mutfaklarında hazırlanmış sağlıklı gıdalar tüketmeye önem verirler. Bu nedenle gittikleri herhangi bir lokasyonda rahatlıkla öğün atlamamaları adına sporcu saklama kabı tercih edebilirler. Hava geçirmez saklama kabı öğünlerin uzun süre taze kalmasını sağlayarak muhafaza eder. Farklı boyutlarda olmasının verdiği avantaj ile porsiyon kısmı tamamen öznel olmaktadır. 

Büyük Erzak Kabı

Yeni nesil yemek saklama kabı, oldukça nitelikli yapıdan oluşmaktadır. Buzdolabında yiyecekleri ve seyahat esnasında yemeklerin tazeliğini koruyan kaplar, aynı zamanda tahıl saklama kutusu olarak da kullanılmaktadır. Erzak kapları birçok farklı malzemeden, çeşitli boylarda üretilmiştir. Genel olarak büyük saklama kutusu tercih edilirken, materyal olarak da cam, plastik, bambu, ahşap ve metal olan kaplar fonksiyonel kullanıma uygundur. Hem dekoratif hem de uzun süre tazeliğini koruması amaçlı kahve kabı ve çay saklama kabı tercih edilebilir.

Her evde en az bir set bulunan ve kuru gıda saklama kabı olarak değerlendirilen kaplar, çeşitli bakliyatlar, pirinç saklama kabı ve un saklama kabı olarak sıklıkla kullanılmaktadır. En az 1 kg ağırlığına sahip, paket içerisinde satılan kuru gıdalar için  büyük boy saklama kabı ihtiyaç halinde tercih edilir ve fazlasıyla kullanışlıdır. Paket içinde her yere dağılan küçük taneler, bayatlayan ve lezzeti azalmış yiyecekler yerine sızdırmaz saklama kabı ile tüm sorunlara rahatlıkla çözüm bulunabilir. 

Mutfak Saklama Kabı Seti

Mutfak saklama kabı seti, yiyeceklerin ve lezzetlerin ilk günkü tazeliğini kaybetmeden koruyan, yumuşamalarını engelleyen ve alan tasarrufu sağlayan özellikleri ile sıkça tercih edilmektedir. İhtiyaca uygun her boydan üretilen saklama kabı büyük boy en kullanışlı olan ürünlerdendir. Şık görünümleri ve her zevke hitap eden tasarımları ile günlük kullanımda da misafir için özel sunumda da fark yaratan detaylara sahiptir. 

Fırına girmek için uygun olan ısıya dayanıklı çelik saklama kabı, bir nevi küçük tencere görevi görmektedir. Bu kaplar evde, işyerinde, doğada rahatlıkla kullanılabilir. Bu kapların yanına bardak saklama kabı da eklenerek farklı boyutlar bir araya getirilebilir. Böylece ihtiyaca göre kap kullanımı gerçekleştirilir ve alandan tasarruf edilir. Yumurtaların kırılmaması ve güvenli bir şekilde korunması için yumurta koymalık buzdolabı cam saklama kapları tercih edilmektedir. 

Birçok saklama kabı set olarak satılmaktadır. Özellikle yeni evlenecek bireyler ayrı ayrı saklama kabı almak yerine 3 lü saklama kabı,  4 lü saklama kabı, 5 li saklama kabı ya da  6 bölmeli saklama kabı alarak, mutfak seti yapmaktadır. Dekorasyonda tamamlayıcı ürün olarak görev alan, çok amaçlı kullanıma uygun olan setlerden ayrılan bir set vardır; o da kahvaltı saklama kabı seti olmaktadır. Kahvaltı saklama seti genel olarak 5-10 parçadan oluşan, bir sunum tepsisi içinde yer alan cam, porselen, plastik ve bambudan yapılan ürünlerdir. Bu set ile günlük tüketilecek kahvaltılıklar içine konulur ve farklı servis tabağı gerektirmez. 

Cam Saklama Kavanozu

Cam saklama kabı, tercih edilecek ürünler arasında en sağlıklı ürünlerdir. Her daim temizlenmeye uygun, hijyenik, kapak kısımlarından hava aldırmayan saklama kavanozları, yemek kavanozu olarak rahatlıkla kullanılabilir. Kap olarak alınan ürünlerin kapak alanları genel olarak silikondur. Silikon kullanılmasının temel sebebi ise hava alacak hiçbir boşluğun yaratılmamasıdır. Genel olarak bakliyat kavanozları olarak değerlendirilen kiler kavanozu, kullanım konusunda pratik olsa da ağır ürünlerdir. 

Cam saklama kavanozu ürünlerinin en bilindik ismi lav saklama kabı olmaktadır. Neredeyse her evde bulunan, ihtiyaç halinde mikrodalga ve fırında ısıtılabilen cam kaplar genel olarak ikili cam saklama kabı olarak tercih edilmektedir. Günümüzde her ürün dekorasyon imajı çizmelidir. Bundan dolayı ürünler arasında bir bütünlük oluşması adına ikili satılmaktadır. 

Saklama Kabı Fiyatları

Saklama kapları ürünlerin materyallerine, modellerine ve boyutlarına göre değişmektedir. Cam, çelik, bambu ve ahşap ürünler her zaman plastik ürünlere göre daha pahalıdır. Bu nedenle cam ve plastik üçlü saklama kabı arasındaki fark bulunmaktadır. Boyut olarak 0,5 litreden başlayarak 6 lt saklama kabı ürününe kadar devam etmektedir. Bu tarz büyük ürünlerde kışlık turşu, salça ya da içecek yapılması ve muhafaza edilmesi oldukça uygundur. Meyveler için tasarlanan ve plastikten yapılan çilek kabı fiyatları bütçe dostudur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.