Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

6 Kişilik Yemek Takımı

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 28 ürün bulunmaktadır.

6 Kişilik Yemek Takımları

Mutfakta özenle hazırlanan yemekler aynı özenle sofraya getirildiğinde kuşkusuz göze hitap eden, şık bir görünüm elde edilmektedir. İster günlük hayatta aile bireyleri için hazırlanan sofralar, ister misafirler için hazırlanan sofralar güzel yemek takımlarında sunum yapıldığında daha estetik bir görünüm sağlanmış olmaktadır. Takım olmayan farklı model ve renklerdeki tabaklarla hazırlanmış bir sofrada karışık ve özensiz bir görüntü olmaktadır. Bu yüzden yemekler yada ikramlar her ne kadar lezzetli olsada sofra düzeni ve sunum için yemek takıları son derece önemli bir yere sahiptir.

Günlük yemek takımı olarak genellikle 6 kişilik yemek takımı tercih edilmektedir. Günlük yemek takımı 6 kişilik modeller çekirdek aileler için günlük kullanım ihtiyacına cevap vermektedir. 6’ lı yemek takımı içerisinde 6 adet çorba kasesi, 6 adet çukur tabak, 6 adet servis tabağı ve 6 adet tatlı tabağı bulunmaktadır. Bu parçalardan oluşan 24’lü yemek takımı günlük hayatta kullanım için son derece uygundur. Kişiler genellikle günlük kullanım için renkli tabak takımları yada sade yemek takımı modelleri seçmektedir. Desenli, desensiz, renkli ve düz beyaz yemek takımları birçok farklı tasarımıyla 24 parça yemek takımı olarak satışa sunulmaktadır.

Günlük yaşamda sıkça kullanılan 6 kişilik yemek takımı modelleri sahip olduğu şık tasarımları ve ergonomik oluşuyla kullanıcıların beğenisini toplamaktadır. Her yaş grubundan kullanıcıya hitap eden modeller bulunmaktadır. Klasik, spor ve nostaljik yemek takımları farklı desen ve renkleriyle tüketiciye sunulmaktadır. Sadeliği ve zarafeti sofralarda yansıtabilmek için minimalist tasarımlarda üretilen 6 kişilik yemek takımları seçilmektedir. Enerji ve canlılığı masalara taşımak için ise canlı renkler ve ilginç tasarımlı yemek takımları tercih edilebilir. Çiçek motifli, çizgili, kabartmalı gibi desenlerin yanı sıra filli, kuşlu yemek takımı modelleri de tüketicinin tercih ettiği tasarımlar arasında yer almaktadır.

Tüm bu özellikleri sayesinde, yemek takımları, evlilik setinde sıkça bulunur.

6’lı Günlük Yemek Takımı 

Günlük kullanımlar için 6 kişilik olan 24 parça yemek takımları ideal bir tercih olmaktadır. 6 kişilik yemek takımının içinde her birinden 6 adet olmak üzere çorba kasesi, çukur yemek tabağı, servis tabağı ve tatlı tabağı bulunmaktadır. Şık sofralar kurmayı garantileyen yemek takımları ile sofra kurmak keyifli bir hale gelmektedir. Yemeklerin lezzeti kadar sunumu da son derece önem taşımaktadır. Birbirinden farklı yemek takımı modelleri ile estetik görünüme sahip masalar kurmak oldukça kolaydır. Birbiriyle bütünlük içinde olan parçalar sofraya düzenli bir hava katmaktadır. Günlük tabak modelleri seçilirken daha çok spor çizgilere sahip takımlar seçilmektedir. Renkli, çiçek desenli yada geometrik desenli takımlar günlük kullanım için tercih edilen tasarımlar arasında yer almaktadır. Fakat günlük kullanımda da klasik çizgiden ve iddialı modellerden vazgeçemeyenler için gold yemek takımı 6 kişilik modeli uygun bir tercih olmaktadır. Aynı zamanda siyah yemek takımı da farklılık arayanlar için tercih edilebilecek seçenekler arasında yer almaktadır. 

6 Kişilik Porselen Yemek Takımı

Yemek takımları kaliteleri ve tasarımları itibariyle birbirinden farklı özelliklere sahip olmaktadır. Bir yemek takımının kişinin kendi tarzına ve zevkine uygunluğu ne kadar önemliyse üretilmiş olduğu malzemede oldukça önem taşımaktadır. Yemek takımı uzun yıllar kullanılacak bir parça olduğu için seçim yaparken sadece tasarımına değil kalitesine de dikkat etmek gerekmektedir. 6 kişilik yemek takımları genellikle seramik ve porselen malzemeden üretilmektedir. Bu iki malzemeyi birbirinden ayıran bazı farklar bulunmaktadır. Seramik malzemeden üretilmiş yemek takımları porselene göre daha kalın yapıya sahiptir. Porselen daha ince ve estetik bir görünümdedir. Fakat porselen daha ince olmasına rağmen çarpma gibi darbelere karşı daha dayanıklıdır.

6 kişilik porselen seti yemek takımı modelleri yuvarlak, oval, üçgen ve kare olmak üzere farklı tasarımlara sahiptir. Kare yemek takımı 6 kişilik modeli son zamanlarda oldukça çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Zarif ve modern çizgilere sahip porselen kare yemek takımı ile ev halkının ve misafirlerin beğenisini kazanacak şık sofralar kurmak mümkündür. Beyaz desensiz yemek takımı modelleri ile sade fakat şık bir sofra hazırlamak mümkündür. Beyaz yemek takımı her zaman sadelik, şıklık ve zarafeti simgelemektedir. 6 kişilik porselen yemek takımı modelleri farklı tasarımları ile herkesin beğenisine hitap edebilecek geniş çeşitlilik sağlamaktadır.

6 Kişilik Yemek Takımı Renk ve Desenleri

Sofraları süsleyen, sunumlara renk katan yemek takımı modelleri tasarımlarıyla olduğu kadar renk ve desenleri ile de oldukça geniş bir kategoriye sahiptir. Birçok farklı markaya ait birbirinden zarif ve göz alıcı tasarımlar bulunmaktadır. Çiçek desenli yemek takımları geçmişten günümüze kadar her sezon yenilenen motifleriyle yemek masalarının en zarif tamamlayıcıları arasında yer almaktadır. Minik çiçek motifleri yada büyük çiçek desenleri ile bezenmiş yemek takımları ile baharı andıran keyifli sofralar kurmak mümkündür. Geometrik desenli ve çizgili takımlar ise daha yalın ve modern çizgileri sevenlere hitap etmektedir. Sade beyaz porselen yemek takımları ise hem sade hem şık hem de risksiz kolay bir şekilde sunum yapmak isteyenler için ideal bir modeldir. Beyaz yemek takımlarının kenarı gümüş yada altın yaldızlı olanlarıda takımlara ekstra bir şıklık kazandırmaktadır.

6 kişilik yemek takımı modelleri beyaz, sarı, siyah, mavi, kırmızı, bej gibi birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Düz renkler kadar desenli modellerin renkleride oldukça çeşitlidir. Yemek takımı modellerinde oldukça fazla desen çeşidi bulunmaktadır. Çini desenler, çizgili desenler, geometrik desenler, çiçekli desenler vb. desenlerin yer aldığı takımlarda farklı renkler bir araya gelerek göz alıcı modeller oluşturmaktadır. Siyah beyaz yemek takımı modelleri klasik şıklık tercih edenler için her zaman ilk sıralarda yer almaktadır. Goldun ışıltısından vazgeçemeyenler ise gold detaylı, şık yemek takımı modellerini tercih etmektedir. Her yaşa ve her zevke hitap eden yemek takımı modelleri arasından istenilen desen ve renkte yemek takımı seçmek mümkündür

6 Kişilik Yemek Takımı Fiyatları 

Masa hazırlamak, yapılan yemekleri ve ikramları en güzel şekilde sofraya yerleştirmek en az yemeğin lezzeti kadar önemlidir. En güzel şekilde sunum yapılabilmesi için ise gerekli olan şey öncelikle şık ve takım halinde olan bir yemek takımıdır. Yemek takımları birbiriyle uyum içinde olan model ve desenleri ile sofrada bir bütünlük oluşturmaktadır. Takım olmayan tabak ve servisler sofrada karmaşık ve özensiz bir görünüme sebep olabilmektedir. Bu sebeple yemek takımları güzel ve özenli sofralar için oldukça önemlidir. Yemek takımları genellikle 6 kişilik ve 12 kişilik olmak üzere setler halinde satılmaktadır. Parça sayısına bağlı olarak yemek takımlarının  fiyat aralıkları da değişmektedir. Aynı zamanda fiyat belirlemede etkili olan tek unsur parça sayısı değil ürünün kalitesi ve modeli de oldukça önemli bir etkendir.

6 kişilik yemek takımı fiyatlarını birbirinden ayıran faktörlerden biri de üretimde kullanılan malzemedir. Seramik, porselen, emaye gibi malzemelerden üretilen yemek takımları farklı fiyat aralıkları ile satışa sunulmaktadır. Ayrıca takımın modeli de fiyat üzerinde etkilidir. 36 parça yemek takımı fiyatları ile 24 parça yemek takımı fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Uygun fiyatlı ürünlerden pahalı olan ürünlere kadar geniş fiyat aralığına sahip modeller bulunmaktadır. 6 kişilik yemek takımı en ucuz modeller genellikle eski sezon ürünler ve seramik malzeme ile üretilen takımlardır. Ucuz yemek takımı, pahalı yemek takımı herkesin bütçesine göre değişmekle birlikte her bütçeye uygun model bulmak mümkündür. En ucuz 6 kişilik yemek takımı fiyatları yemek takımı markalarına göre de değişkenlik göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.