Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kahve Fincanı Takımı

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

Fincan Takımı Nedir?

Geleneksel Türk sofraları en çok vakit geçirilen ve sohbetlerin edildiği yerlerin başında gelmektedir. Bu sofralarda geçirilen vakit içinde en keyiflilerinden biri de yenilen yemek üstüne içilen kahve olmaktadır. Köpüğü üstünde, buram buram kokusu ile lezzetli yemeklerin üstüne içilen kahvelerin en iyi hâli de şık ve zarif fincan takımı sunumları ile gerçekleşmektedir. Sofralar dışında kısa zamanlarda yapılan uzun muhabbetlerin eşlikçileri hâlini almış kahve fincanı takımı, son dönemlerde farklı dizaynları ile 2’li fincan takımı seçeneklerinden başlayıp 6’lı fincan takımı seçeneklerine kadar o mutlu anların fotoğraflarında da yer almaktadır.

Fincan ya da benzeri kupa kullanımı insanlık tarihinde çok eski dönemleri kapsayacak kadar geniş bir tarihi sahip olduğu vurgulanmaktadır. Yapılan kazıların verdiği bilgilere göre milattan önce 3900 ile 1700 yılları arasında kupa benzeri arkeolojik buluntulara denk gelindiği haberleri okunmaktadır. Köklü bir tarihe sahip ve günlük hayatlarda sıklıkla kullanılan fincanlar günümüzde tekli veya takım halleri ile birçok yerde bulunmaktadır. Fincan takımları ise aynı olan fincan ve tabağının birden çok olması ile oluşmaktadır. 6 kişilik fincan takımı en çok tercih edilenler arasında ön plana çıkarken fincan ve tabağı dışında sunum bardaklarının da yer aldığı fincan seti de ilgileri toplamaktadır.

Fincan Takımı Modelleri

Fincan takımları ile tüketilen Türk kahvesi ile çay dışında, dünya kahve kültürüne uygun olan espresso, filtre kahve, americano ve kahve latte gibi sıcak içeceklerin keyfi çıkarılmaktadır. Bir de tadına ve aromasına doyum olmaz bu içecekler farklı farklı fincan takımı modelleri eşliğinde servis ediliyorsa hayranlık duymamak imkânsız hale gelmektedir. Çay ve kahve fincanı modelleri kullanım amaçları ve şık tasarımları sayesinde sınırsız seçenekleri özellikle kasvetli kış mevsimini büyük ölçüde mutluluğa çevirmektedir. Değişik fincan takımları seçeneklerinde yer alan siyah fincan takımı, renkli kahve fincan takımı, cam fincan takımları, büyük fincan takımı dizaynları yanında her zaman klasik şıklığı benimseyenlerin de porselen fincan takımı çeşitlerinden beyaz fincan takımı kullanmaları sıcak içecek saatlerini bambaşka bir hale getirmektedir.

Son dönemlerin trendleri arasında yer alan fincan takımı modelleri içinde ikili fincan takımı özellikle fincan kulpunun zarif tasarımları hiç ihtiyaç yokken de alınmasını sağlamaktadır. Cezbedici görselliklere imza atan fincan modelleri, kahve fincanı seti içerisindeki sunum bardakları ve minik tabakları yanında renkli kahve fincanı ile muhteşem bir şölen yaratmaktadır. Fincan takım modelleri renk, tasarım ve ek aparat malzemesi açısından birbirinden değişik sınırsız alternatifler içermektedir. En ideal sayısı sayesinde 6 kişilik fincan takımları ayrıca yemek ve kahvaltı takımlarının başarılı birer tamamlayıcıları olarak da bahsedilmektedir.

Fincan takımlarında renkli ayaklı, kapaklı, fincan ve tabağı farklı renkli tasarımlı, çiçekli, kuşlu, kelebekli modellere alternatif olarak geometrik desenli, düz renkli, yaldızlı, cam, seramik ve bambu modelleri başları döndürmektedir. Siyah ve beyazın birlikte kullanıldığı fincan takımı modelleri, klasik görünümlerine ilave modern bir havaya da sahip olmaktadır. Geometrik şekillerin minimal bir görünüm kazandırdığı fincan takımları da aynı zamanda çağdaş bir esinti kazanmayı başarmaktadır. Üstelik renkli seçenekliliği, fincanların dekoratif amaçlarla da kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Bazı modellerin asil duruşu sayesinde salon vitrinlerinde, konsol üstlerinde veya mutfak raflarında sergilenmek amacıyla yer bulmaktadır. Fincanlar, tam takım çeyiz seti kampanyaları kendine yer edinebilmektedir.

Kahve Fincanı Takımları

Kahve fincan takımı için kahve türüne göre haznelerinin belirlendiği bilinmektedir. Buna sebep filtre kahve fincanı, nescafe fincanı ve türk kahvesi fincan takımı farklı tasarımlar ile üretilmektedir. Türk kahvesi fincanı küçük haznelidir. Cam kahve fincanı ise hazır kahve içenlerin sık tercihi olmaktadır. Ayrıca kahve fincanı seçimlerinde son dönemlerde kahve bardakları da tercih edilmeye başlandığının altı çizilmektedir. Özellikle kırmızı kahve fincanı adı altında ve plastik bardak dizaynının porselen veya seramik hali kırmızı kahve bardağı denildiğinde ilk akla gelenlerin arasında yerini bulmaktadır.

Fincan sözcüğü herkeste hemen Türk kahve takımı çağrıştırmaktadır. Kahve fincan seti için misafirliğe giderken, yeni ev alanlara veya yeni evlilere düşünülen hediyeler arasında yer alması da bu sebepten gerçekleşmektedir. Kahve seti farklı boyutlar, şekiller ya da baskılı hatta baskısız üretilsin birçok kişinin zevkine hitap etmekte ve hediye seçme süreçlerini de kolaylaştırmaktadır. Misafirlere hazırlanan sunumların en vazgeçilmez parçaları arasında yer alması da hediye belirleme de ilk sırada olmasına neden gösterilmektedir. Lacivert, mavi, yeşil pembe ve mor renklerden büyük yaprak desenlilerine kadar kahve fincan seçenekleri her evin olmazsa olmazları arasında yer almayı her dönem sürdürmektedir.

En Şık Fincan Takımı Çeşitleri

Yeni evlenenlere, yeni taşınanlara ev hediyesi olarak hediyelik fincan takımı sık tercih edilmektedir. Her zaman bireyler hediye seçiminde kıymet verdiklerinin mutlulukları için seçici davranmaya çalışmaktadır ve hediye seçenekleri arasında yer alan en şık kahve fincanı arayışlarına girmektedir. Kişiye özel olması istendiğinde tasarım kahve fincanı hemen beğenilere eklenmektedir. Tekli kahve fincanı da az kişinin yaşadığı ya da evinde yeteri kadar eşyaya sahipler için tercih noktası olmaktadır. Vintage modasını yansıtmak amacıyla da ziyan edilmiş ve eski fincan takımı görünümü de gayet tutulmakta, şık ve zarif çizgileri ile estetik amaçlarla da kullanılma yoluna gidilmektedir.

Belirli konseptler için de ve belli sayılarda üretilen en şık kahve fincan takımları arasında ilgi duyulanları yılbaşı, sevgililer, anneler veya babalar günü temaları olmaktadır. Kişilerin arkadaşlarına seçecekleri hediyeler arasında ayrıca, üstünde isimlerinin baş harfinin tasarlandığı fincan takımları da çok şık ürünler arasında yer almaktadır. Koyu renkli ve üzerinde altın sarısı işlemelerin bulunduğu elegant sahibi görseller taşıyan şık kahve takımları da özel kadife kaplı kutuları içinde fazlasıyla lüks görünümler sergilemektedir. Bununla birlikte zevke göre el yapımı ve tek satılan otantik motifleri ile de en şık kahve fincanları seramik seçenekleri de gözlerden kaçmamaktadır. Diğer taraftan benzer tasarıma sahip şekerlik, çaydanlık çeşitleri gibi diğer malzemeler, bu şıklığı destekler nitelikte seçilebilir.

Fincan Takımı Fiyatları

Fincan takımı fiyatları üretiminde kullanılan materyali, modelleri, boyutları, kişi sayısı ve desenleri ya da renklerine göre farklılık göstermektedir. Porselen, seramik, cam veya bambu gibi farklı imalat malzemeleri ile ortaya koyulan fincan takımlarının ücretleri kendi aralarında geniş bir skala içinde gözlenmektedir. Büyük ya da küçük boyutlardaki fincan takımları arasında da uygun fincan takımı ya da yüksek fiyatlı fincan takımlarına rastlamak da mümkün olmaktadır. Tüm bunların dışında tasarımlara bakıldığında sade ve düz olan fincan takımları ile diğer desenli takımlara göre etiketleri farklılık yaratmaktadır.

İhtiyaç hâlinde ucuz 6’lı fincan takımı aratmalarında yüzlerce fırsatla da karşılaşılmaktadır. Tasarım ve malzeme kalitesi ile öne çıkan bilinen markaların çay, espresso veya kahve fincanı fiyatları ise faturalarında hemen kendini belli etmektedir. İstenilen ve çok beğenilen fincan takımlarının her zaman ve her koşulda satıl alınmaları bazen mümkün olmamaktadır. Bu yüzden markaların sunduğu kampanyaların ve indirimlerin düzenli olarak takibi sayesinde beğenilen fincan takımlarına ulaşmak ekstra keyif vermektedir. Özel günler öncesinde yapılan indirimler büyük fırsatlar sunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.