Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çelik Tencere

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

Çelik Tencere Setleri

Çelik tencere, yemeklerin daha kolay ve pratik bir şekilde pişirilmesini sağlayan mutfak malzemesidir. Birçok alanda yaygın olarak kullanılan çelik, paslanmaz ve dayanıklı özellikleri sayesinde uzu ömürlü olmaktadır. Ve neredeyse her evde mutlaka bir çelik tencere seti bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çelik tencere takımı, mutfak çeyizi kurulumları için de ilk olarak tercih edilen setlerden yalnızca bir tanesi olmaktadır. Yiyeceklerin pişirilmesi ve bozulmadan sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi için kullanılan çelik tencereler, çekici özellikleri ile yoğun ilgi görmektedir. 

Yemeklere lezzet katan nitelikli ürünlerin başında da paslanmaz çelik tencere modelleri gelmektedir. Kolayca oksitlenme yapmayan ve bu özelliği sayesinde mutfak araç gereçleri arasında ön plana çıkan çelik tencere, sulu tarzdaki yemeklerin de pratik bir şekilde pişirilmesini olanaklı hale getirir. Farklı boyut ve ebatlara da sahip olan çelik seti türleri mevcuttur. Küçük, orta veya büyük boy çeşitleriyle kullanışlı olan çelik tencereler en güzel hediye seçenekleri olarak da tercih edilmektedir. 

Paslanmaz Çelik Tencere Seti

Neden paslanmaz çelik tencere seti kullanılmalıdır? Çünkü bazı metal ürünler çok çabuk kararma yapar ve bu da sağlık açısından olumsuz sonuçlara yol açar iş görmez ve kalitesiz olan metal seçenekleri yerine paslanmaz çelik tencere setlerinin kullanılması dağa sağlıklıdır. Üstelik uzun süre kullanmak amacıyla tercih edilecek en nitelikli ürünler paslanmaz olan çelik ürünlerdir. Bu nedenle çelik tencere markaları alınması gerekmektedir. Örneği paslanmaz çelik tencereler; pilav tenceresi, çelik tava, derin tencere gibi çeşitlerdir. 

Bunlar gibi daha pek çok tencere türü günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Pişirilecek yemeğin azlığına veya fazlalığına göre mini çelik tencere ve derin tencere seçimlerinin yapılması doğru olacaktır. Tabii ki bu noktada en önemli olan ayrıntı, seçilecek olan tencerelerin en kaliteli çelik tencere markası olmasına dikkat edilmesi gerektiğidir. Sağlam ve dayanıklı bir tencere seçilmesi adına bu noktanın ön planda tutulması önemlidir. Ancak kaliteli olduğu gibi en uygun tencere seti modelleri de vardır. Özellikleri ve içerikleri konusunda detaylı inceleme yapılmasından sonra ucuz tencere veya pahalı çelik tencere alımına karar verilebilir. 

3'lü Çelik Tencere Seti

3’lü tencere seti, farklı boyut ve ebatlara sahip olan bir set türüdür. Küçük, orta ve büyük boy olan çelik tencereler bu seti oluşturmaktadır. Bir veya iki kişilik yemek pişirileceğinde küçük boy tencere kullanılır. Dört veya beş kişilik yemek yapılması gerektiğinde orta boy çelik tencere seçilir. Ancak daha fazla kişi için fazla ve bolca yemek pişirileceğinde ise büyük boy çelik tencere tercih edilir. Haliyle bu tencerelerin tekli olarak alınması yerine üçlü çelik tencere seti olarak alınması daha ideal olmaktadır. Ayrıca çelik paslanmaz malzeme ile yapılmış olan ürünler kadar granit ürünler de kaliteli olmaktadır. 

Gerek tekli gerekse de setli olarak üretilmiş olan granit marka ürünler de mevcuttur. Özellikle de en çok kullanılan ve her evde en az 1 tane bulunan granit pilav tenceresi kalitesinden söz ettiriyor. Üstelik boyut veya ebat faktörünün önemli olduğu durumlarda aranılan bazı cm değerine sahip tencereler de vardır. Bunlardan bazıları ise 32 cm granit pilav tenceresi, 25 cm çelik tencere, 26 cm pilav tenceresi şeklindedir.  Aynı zamanda tencere seçimleri yapılırken en çok aranılan bir diğer özellikte ürünün yiyecekleri sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilmesidir. Bu yüzden de çelik kapaklı tencere seti modellerinin tercih edilmesi önerilmektedir. 

8 Parça Çelik Tencere Takımı

Hızlı ve uzun süre muhafaza edilecek yemeklerin pişirilmesi için çelik veya granit türlerinin kullanılması oldukça doğru bir karar olacaktır. Elbette ki tekli tencere türlerinin yanı sıra kalabalık yemek sunumları için kullanılabilecek ürünler de vardır. 

Bu çelik tencere modelleri türlerinden bazıları ise 8 parça çelik tencere seti, 8 parça tencere seti, 6 parça çelik tencere seti vb.dir. Ayrıca tekli tava türlerinde de paslanmaz çelik malzemesi yaygın olarak kullanılmaktadır. Çelik tencere modellerinde bir de marka türleri de önem arz etmektedir. Özellikle de en sevilen markaların ve fiyatların başında Taç çelik tencere fiyatları gelmektedir. Hem nitelik bakımından hem de uygun fiyatları açısından en sevilen çelik tencere markası taç marka olmaktadır.

Tek çelik tencere birden çok modeli olan bir tür tenceredir. Sulu ve katı yemeklerin pişirilmesi konusunda kolaylık sunan tekli çelik tencerelerin temizlikleri de oldukça kolaydır. Bir tür yemek yapılacağı durumlarda tek bir tencerenin kullanımı daha sağlıklı olmaktadır. Bu nedenle çekirdek aile yapısına sahip kişiler başta olmak üzere tek yaşayan kişiler için ilk öncelik bu tencere seti modelleri olmaktadır. Aynı zamanda öğrenci evleri de başta olmak üzere az kişinin bulunduğu ortamlarda tekli tencere türleri kullanılmaktadır. 

Ancak alışveriş yapılırken en önemli nokta tencere markası ve malzemesinin kaliteli olmaktadır. Bu nedenle daha çok tencere seti çelik olarak tercih edilmektedir. Ve gerek setli olarak erekse de tekli tencere olarak birden çok çelik tencere türü bulunmaktadır. 

Çelik Tencere Boyları

Çelik tencerelerinin en çok merak edilen özelliklerinin başında boyutlar gelmektedir. Boyut ise yemeklerin pişirilme oranına göre farklılık göstermektedir. Peki, tencere boyutları genellikle nasıl olmaktadır? Bu boyutlar modele göre değişir. En çok kullanılanlar; 5 kiloluk tencere, 6 lt çelik tencere, 10 lt çelik tencere, 20 lt tencere olmaktadır. Bunlar bir yana alınacak çelik tencerelerin bir de kullanım amacı söz konusudur. Yemek yapmak için kullanılan paslanmaz çelik tencerelerin çoğu bir de restoranlarda veya kafe gibi mekânlarda da kullanılmak üzere tercih edilmektedir. En küçük düdüklü tencereye ihtiyaç varsa düdüklü tencerenin boyutları ise genelde yaklaşık 2 litrelik hacme denk gelecek değerden başlamaktadır. 

Bu nedenle birçok tencere çeşidi göz önünde bulundurulur. Kalabalık ortamlar için büyük çelik tencere ya da büyük boy tencere seti, sakin veya az kişinin bulunduğu ortamlar için küçük çelik tencere veya küçük tencere seti kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak özellik, kalite ve çeşitlerin bir de fiyatları merak edilmektedir. Alınacak marka veya türe göre fiyatlar da değişebilmektedir. Ancak tüm özel ve kaliteli markalarda ucuzluk da vardır. Örneğin; çelik tencere fiyatları, sanıldığı gibi pahalı değildir. Aksine ebat veya boyut ne olursa olsun bu ürünler oldukça uygun fiyatlıdır. 

Kısacası marka seçimleri yaparken kaliteye özen gösterilmeli ve sonrasında fiyat konusu tartışılmalıdır. Zira çeşit seçeneği bol olsa da fiyatlar genel olarak uygun olarak belirlenmektedir. Bu nedenle fiyata takılmadan kullanışlı, uzun ömürlü ve dayanıklı ürünlerden yana durulmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.