Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Rende

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

Rende Çeşitleri

Züccaciye kategorisinde yer alan, çeşitli boyutlarda ve tiplerde doğrayıcılık sağlayan rende çeşitleri, her evde bulunması gereken ihtiyaç ürünüdür. Yemek ve salatalarda sadece sunum yapma amaçlı değil, sert ve büyük cisimlerin daha kolay tüketilebilmesi için fayda sağlayan bir araç konumunda görev almaktadır. Rende ürünleri, kalitesiz alındığında pürüz çıkarmaktadır. Kalitesiz rendelerin bıçakları kolay bir biçimde rende yapmadığı için bireylerin uzun vakitler harcamasına sebep olur. 

En iyi rende hangisi sorusunun cevabı çok yönlü olmaktadır. Kullanıma, büyüklüğe ve tasarıma göre çeşitlenen rende modelleri pazarda mevcuttur. Genel olarak rendeler el rendesi, otomatik rende, hazneli rende, elektronik rende, robot rende ve dönen rende olarak çeşitlenmektedir. Çok amaçlı rende doğrayıcı ve dilimleyicidir. Bu iki eylemi farklı şekillerde yapan  ürüne ise çok fonksiyonlu rende denmektedir. Ev tipi ürünler arasında çok tercih edilmese de profesyonel mutfakların olmazsa olmaz ürünlerindendir.

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatın her alanında pratik kullanım genişledi ve bu durum ev ürünlerine de yansıdı. Rende her alanda ihtiyaç olan bir ürün olurken, bebeği ek gıdaya geçen bir ebeveyn için daha büyük bir ihtiyaç olmaktadır. Bu nedenle en iyi rende tavsiyesi bu noktada cam rende olacaktır. Cam rendeler, sebze ve meyvelerin vitaminlerini koruyan, keskinleştirmeden püre haline getirebilen ürünlerdir. Bu nedenle diğer yiyecekleri diğer rendelerden daha yumuşak hale getirir. 

Mutfak Rendesi

Kullanım ihtiyacına göre çeşitlenen mutfak rendesi, profesyonel bir yardımcı konumundadır. Sert yüzeye sahip yiyecekleri, çok kısa sürede dilimlemeye yarayan rendeler, keskin bıçaklara sahip ürünlerdir. Standart bir işleve sahip olsa da rende tasarımları son zamanlarda oldukça farklılaşmıştır. Temelde otomatik olmayan ürünler dışında tüm rendeler aynı işlemi yapar ve ileri geri hareketler ile çalışır. Bu bağlamda doğrayıcı rende, neredeyse her gün kullanılan bir üründür. 

Sürekli kırılan ya da çatlayan rendelerle uğraşmak istemeyen bireylerin direkt olarak seçim yapacağı en iyi rende çelik rende ve metal rende olacaktır. Gövde bölümü oldukça kuvvetli ve bıçakları keskindir. Profesyonel rende olarak da sayılabilecek ürünlerdir. Ebatları değişkenlik gösterdiği için fonksiyonları da aynı oranla değişiklik gösterir. Doğrayıcı ve dilimleyici bölümü ile birlikte şekil veren rende olarak da bilinir. Mutfakta vakit geçiren her birey bir aşçı konumundadır. Bu nedenle malzemeler eksiksiz, kaliteli ve kullanış yönünden rahat olmalıdır. 

Farklı tiplerde ve boyutlarda üretilen rendeler; ince, kalın, uzun ve şekilli doğramak için en iyi araçtır. Ekstra olarak havuç, lahana, soğan, turp gibi sert sebzeleri rahat bir şekilde işlemden geçirmek için havuç rendesi tercih edilmelidir. Pratik rende isteyen bireyler, sert ürünleri rendelemek istiyorsa plastik rende ürünlerinden uzak durmalıdır. Bu tip ürünler daha çok yumuşak yapılı sebzeler için kullanılır.  Salata rendesi için daha dayanıklı rendeler tercih edilmelidir.

Az miktarda rende kullanıcıları için, peynir ve sebze rendelemek için sebze rendesi ya da  silindir rende harika bir ürün olmaktadır. Bu tip rendeler karnabahar, kabak ve bu ayarda sebzeler için ideal olmaktadır. Narenciye kabukları, parmesan ve cheddar peynirleri için de rahatlıkla iş görür potansiyeline sahiptir. Bıçak becerileri ile uğraşmak zorunda kalmadan ya da yapışkan bir yapıya dokunmaktan hoşlanmayan bireylerin yönelmesi gereken ilk ürün  kore havuç rendesi olmalıdır. 

El yordamı ile kolay bir şekilde rende yapılabilen kore havuç rendesi bir nevi küçük rende pozisyonundadır. Dayanıklı, hafif ve bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilen rendeler, mutfakta yer kaplamayan ürünlerdendir. Rahat tutmak için el alanı bulunmaktadır. Bu da olası kazalara karşı önlem için yeterlidir. Kaba parçalama, orta parçalama ve rendeleme işlemini gören stainless steel rende tek bir ürün ile birçok işlemi gerçekleştirmektedir. Bu nedenle fonksiyonlu rende olarak ev tipi mutfaklarda kullanılan en konforlu üründür. 

Rende Seti

Her çeşit malzemeyi rahatlıkla doğrayan, parçalayan ve rendeleyen rende seti, mutfakta alanı olan ve yemek ile ilgilenmeyi seven her bireyin severek kullanacağı ürünler kategorisindedir. Profesyonel mutfaklarda genel olarak fonksiyonel rende seti ya da rendeleme ve dilimleme makinesi tercih edilmektedir. İşi zamandan kazandıran ve pratikleştiren, birçok görevi aynı anda gerçekleştiren ürünler mutfakta çalışan bireyler için oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Bu tip profesyonel ürünler aynı zamanda da evde de rahatlıkla kullanılabilir. Pratik doğrama ve rendeleme aleti ev için farklı boyutlarda ve farklı fonksiyonlarda üretilmektedir. Manuel rende makinesi ev için en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Özellikle kış aylarında meyve suyu içmek isteyen kişiler severek kullanacaklardır. Kullanımı kolay rende aleti, daha hızlı yemek hazırlanmasına yardımcı olmaktadır. Mutfakta birkaç işlem için birçok aparat kullanmak yerine, pratik rende makinesi tüm sorunları çözmektedir. 

Keskin bıçak, güçlü tutuş ve zemine sağlam oturan geniş haznesi ile mutfak rendeleri, sebzeleri ve meyveleri sorunsuz bir şekilde doğramaktadır. Genel olarak V şekline sahip bıçakları, ürünlerin daha şekilli bir şekilde doğranmasını sağlar. Bu işlem için dilimleyici rende yeterli gelmeyen kullanıcılar için havuç turp rende makinası tercih edilebilir. Rende işlemi sırasında kullanıcı el hareketleri ve gücü ile rende yapması gerekir fakat havuç rende makinesi sayesinde ürünleri hazneye koymak yeterli olacaktır. 

Hazneli Rende

Fonksiyonel rende, doğrama ve rendeleme işlemlerini tek bir ürüne topluyorken hazneli rende ekstra olarak koruma sağlamaktadır. Birçok farklı tipe sahip olan rende mutfak aleti, oval, kare ya da dikdörtgen formda olabilir. En çok tercih edilen ve kase şeklinde olan rendeler, üst alana yerleştirilen bıçak bölümü sayesinde yiyecekler kolayca rendelenmektedir. Tezgah üzerinde hiçbir noktada rende parçası olmaması ve tüm yiyeceklerin alt haznesine dolması temizlikten zaman kazandıran en önemli detaydır. 

Gömülü olma özelliği sayesinde rende mutfak işlerinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Rende işlemi bittikten sonra aparat ters çevrilir ve kaseye oturtulur. Bu sayede hem yiyecekler korunuyor hem de bıçak kısmı ters dönerek olası tehlikelerin önüne geçiliyor. Buzdolabında saklanmaya uygun olduğu için aynı zamanda saklama kabı olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Mutfakta depolama alanı az olan bireylerin hem saklama kabı hem de rende görevi gören ürünlere yönelmesi oldukça uygun olacaktır. 

Doğrayıcı Rende Fiyatları

Rende fiyatları, markadan modele, ebatlardan tasarımlara ve üretim materyaline göre değişkenlik göstermektedir. Rende plastik ürünleri pazardaki en uygun fiyatlı ürünler olmaktadır. Kalite düzeyi standart ve uzun ömürlü kullanıma uygun değildir. Yıpranma payı çelik rendelere göre daha yüksektir. Rendeler, ilk bakışta kalite olarak anlaşılmayabilir; bu nedenle detaylı araştırılmalı ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Çeşitli mekanizmalara ve fonksiyonlara sahip olan rendeler mutfağı pratikleştirmektedir.

Normal rendeye göre biraz daha uzun ve ahşap olan rendeler bulunmaktadır, bunlar küsteredir. Küstere fiyatları malzemeden ve kullanım farklılığından dolayı fiyat olarak daha yüksek olabilir. İşlevsel olarak farklı amaçlar için kullanılacak rende türlerinden sabun rendeleme makinesi, ev içinde de rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle yenidoğan bebeği olan bireyler, bebeklerin kıyafetlerini sabunla yıkıyor ise mutlaka bu tip bir makineye ihtiyaçları bulunmaktadır. Fiyat olarak ortalama aralıklara sahip olması bütçe noktasında da rahatlatıcı olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.