Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Sos Tavası

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Sos Tavası Çeşitleri

Sos tavası oldukça pratik ve kullanımı konforlu olan bir üründür. Yemeklere lezzet katan sosların hazırlanması amacıyla kullanılan bu ürünün birden çok çeşidi de bulunmaktadır. Granit, bakır, çelik vb. gibi tava modellerinin her biri dayanıklı yapılarıyla kullanıcısına kolaylık sunar. Üstelik uzun ömürlü olmaları da sos tavalarının kullanım oranını artırmaktadır. Peki, sos tavası çeşitleri nelerdir? En çok tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan sos tavası modelleri şu şekildedir:

Çelik sosluk tava; görüntüsündeki şıklığın yanı sıra dayanıklı yapısı ve özellikleri sayesinde enfes soslar hazırlanmasına imkân verir. 

Granit sos tavası; granit döküm özelliği sayesinde bu tava ısıyı hapseder ve leziz yemeklerin pişirilmesine olanak tanır. Granit tava çeşitleri, her evin mutfağında bulunması gereken ihtiyaçtır. 

Mini tava sosluk; bir veya birkaç kişilik sos tarifi hazırlanacağı zaman tercih edilen pratik bir üründür. Küçük olması sayesinde yeterli miktarda sos pişirilmesini sağlar. 

Sos tenceresi seti; tavaların yanı sıra daha geniş ve derin olan sos tencereleri, kalabalık ortamlarda hazırlanacak yemekler ve soslar için tercih edilir. Kullanışlı olan bu ürünün bir de 3’lü sos tenceresi şeklinde setleri de bulunmaktadır. 

Tava sosluk porselen; tamamen doğal malzemelerden üretilen porselen tavalar, oldukça zararsızdır. Leziz ve tadına doyum olmaz sosların pişirilmesi için tercih edilen bir üründür. 

Büyük sos tenceresi; 4-5 kişi veya daha fazlası için hazırlanacak yemeklere uygun ve fazla miktarda sosların hazırlanması için üretilmiş bir üründür. Kaliteli ve sağlamdır.

Mini sos tavası; az miktarda sos pişirmek veya hazırlamak için ideal boyuta sahip olan bir tava türüdür. 

Bakır sos tavası; hızlı ve aynı zamanda eşit bir ısıtma sağlayan iletken özelliğine sahip bir üründür. Görüntüsü de şık ve bir o kadar da kalitelidir.

Emaye sos tavası; emaye markanın da kendi içerisinde birden çok tava modeli bulunmaktadır. Kullanışlı ve uzun ömürlü oldukları kadar leziz yemeklerin pişirilmesini de sağlayan kaliteli bir markadır. 

Süt kaynatma kabı; pastalar için kullanılacak sütleri muhafaza etmeye yarar. Üstelik sütün istenildiği zaman kaynatılmasını ve saklanmasını da sağlar. Birden çok özelliği ile süt için kullanımı sıklıkla tercih edilen bir kap çeşididir. 

Sos Tavası Seti

Sos tavası seti, birden çok tavanın bir arada bulunduğu set modelidir. Ayrıca farklı boy ve ebatlara sahip set türleri de vardır. Küçük, orta ve büyük tava modelleri tek bir set halinde de satışa sunulmaktadır. Marka olarak sayısız marka mevcuttur. Ancak asıl önemli olan ürünlerin ne tür malzemelerden yapılmış olduğudur. Ve günümüzde daha çok granit, çelik, bakır ve porselen tava modelleri tercih edilmektedir. Her birinin üretim aşaması farklı olduğu gibi içeriklerindeki malzemeler de değişiklik göstermektedir. 

Tavaların yanı sıra bir de tencere türleri de mevcuttur. Özellikle en sevilen tencere çeşitlerinden biri sos tenceresi olmaktadır. Yemekler, pastalar ve daha pek çok amaç için kullanıma uygun olan sos tencereleri kalitelerinden asla ödün vermemektedir. Bunların yanı sıra yapılacak sosların belli bir süre saklanması yani muhafaza edilmesi gerektiğinde de kullanılacak olan ürünler vardır. O ürünlerin başında da kapaklı sos tenceresi gelmektedir. Tabii ki tencereye ek olarak kapaklı sos tavası modelleri de bulunmaktadır. 

Çelik Sosluk

Sosluk tava dendiğinde akla ilk gelenler arasında çelik tava türleri yer almaktadır. Çeliğin, yemekleri pişirme özelliği oldukça iyidir. Soslara ve yemeklere farklı lezzetler katma konusunda da bir numaradır. Bu nedenle sütlük, sosluk, yemeklik olarak çelik sosluk tencereler veya tavalar kullanılmaktadır. Bu ürünlere doğrudan ulaşmak da mümkündür. Merak edilen çeşitler için çelik sütlük ve çelik sos tenceresi şeklinde arama yapılabilir. 

Aynı zamanda çelik sos tavası, farklı boy ve ebatlara sahip markalar olarak da piyasada mevcuttur. Kullanıcının ihtiyacına göre tercih edebileceği çelik tava modelleri oldukça fazladır. Ancak genel yapısı ve özellikleri bakımından en sık kullanılan ürünler; çelik, granit ve bakır olmaktadır. Bu malzemelerle üretilen ürünlerin dayanıklılığı ve kullanışlılığı müşteri memnuniyetini daima üst seviyelerde tutmaktadır. Bu nedenle tercihler ilk olarak bu tava modellerinden yana olmaktadır. 

Granit Sosluk

Mutfakların vazgeçilmez ürünleri arasında granit malzeme ile yapılmış tencereler, tavalar veya sütlük modelleri ve cezveleri gelmektedir. Ve granit mutfak araç-gereçleri başta olmak üzere daha pek çok alanda kullanılan bir malzemedir. Peki, granit nedir? Granit, sert ve kristal bir yapıya sahip olan minerallerin bir araya gelmesiyle oluşan tane görünümü taşıyan magmatik kaya çeşidi olarak adlandırılır. Görüntüsü, parlaklığı ve şıklığı bu malzemenin kullanımını yaygın hale getirmiştir. 

Ve daha çok mutfaklarda kullanılan uzun ömürlü ürünler vardır. Bu ürün çeşitleri ise en çok bilinen modellerdir. Kısaca tanımlanacak olursa bu ürünler aşağıdaki gibidir:

Granit sosluk; alüminyum döküm olarak da bilinen granit tavalar, hızlıca ısınır ve ısıyı uzun bir süre muhafaza eder. Demir döküm tava veya tencere modellerine göre %40 oranında daha hafiftir. 

Sütlük sosluk; granit sütlük sosluklar oldukça popülerdir. Cezve modellerin en sevilen türlerinden biri olan sütlük sosluklarda da daha çok granit malzeme kullanılmaktadır. Isıyı uzun süre tutabilme özelliği sayesinde en sevilen ürünler arasında yer almaktadır. 

Granit sütlük; sosluk almak isteyenlerin ilk baktığı şey marka ve malzeme olmaktadır. Ve tabii ki tercihlerin başında da granit ile yapılmış olan ürünler gelmektedir. Bu nedenle granit sütlük kullanım oranı diğer ürünlere oranla daha fazladır.

Sütlük granit; sütü sıcak sevenler için oldukça ideal olan bir üründür. Isıtılan süt zaman geçse dahi ılık ve taze olarak muhafaza edilir. Granitin en büyük özelliği ise ısının süresini uzatmaktadır. Haliyle süt için granit malzemeli ürünler önerilmektedir. 

Sosluk Tava Fiyatları

Sos tavası fiyatları en az tava modellerinin ve markalarının seçimi kadar önemlidir. Zira günümüzde meydana gelen ekonomik dalgalanmalardan dolayı alışveriş konusunda kullanıcılara tereddüde düşmektedir. Ancak alınacak ürün eğer ki bir marka olacaksa mutlaka markaya uygun fiyatlar belirlenmektedir. Birçok modeli ve çeşidi bulunan sos tavaları buna rağmen en uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Üstelik kalitesiyle adından söz ettiren diğer tür sosluklar, cezveler de bütçeye uygun fiyatlardadır. 

Örneğin; bir diğer sorulardan biri de Sütlük fiyatları olmaktadır. Bu noktada yanıt yine sosluk tava fiyatları ile aynıdır. Yani sütlük modellerinin her biri yüksek kalite içerse de uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bunlara ek olarak elbette ki sütlük cezve ve sütlük tencere çeşitleri de dahildir. Tavaların boyutuna ve ebadına göre bu fiyatlar bazen değişebilir. Fakat yine de değişen tüm fiyatlar oldukça bütçe dostu olmaktadır.  Ve bahsedilen ucuzluk; granit, çelik, porselen ve bakır malzemeleri sosluklar için de geçerlidir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.