Hesabım
Sepetim

Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden tam ve eksiksiz olarak teslim tarihinden itibaren (20) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile bu süre içinde tarafımıza faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması, akabinde bu bildirimine ilişkin onay alması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış montaj yapılmamış, tahrip edilmemiş ve bozulmamış olması şarttır. Ayrıca ürünün içinden çıkan tüm döküman ve tüm aksesuarlarında ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş monte edilmiş / kurulmuş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmez. Bu şekilde gönderilen ürünler tarafımızca kabul edilmeyecek ve bedel iadesi yapılmayacaktır. Şirketimiz gönderdiğiniz e-mail veya faksı alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz size bildirilecektir.

Sorunlu ürününüzü fabrikamıza faturasıyla birlikte yurtiçi kargo 271936273 anlaşma kodu ile  gönderebilirsiniz.

İade işlemlerinin yapılabilmesi için 3. kişiye veya size teslim edilen ürünün tarafımızca görevlendirilen yetkili servis tarafından ; kullanılıp – kullanılmadığı, ambalajının bozulup bozulmadığı, v.b. durumunun kontrol edilip bir tutanak ile teslim alınması ve bu tutanak ile Vergi Usul Kanunu genel tebliği uyarınca size gönderilmiş olan iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra fatura aslının ürün ile birlikte iadesi zorunludur.
Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 (yedi) gün içinde ürün bedeli tarafınıza iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa şair yasal yükümlülükler iade edilmez. Vazgeçme sebebiyle iade ürünün kargo bedeli tarafınıza ait olacaktır.

Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.  İade faturası düzenlenme imkanı bulunmayan hallerde ürünle beraber adınıza kesilen fatura aslı geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İptal edilen satışlarda yapılacak olan geri ödemelerde banka havalesi veya EFT yolu tercih ediliyorsa, banka havale yada EFT masrafı gönderilen tutar içerisinden kesilecektir. Ürünü ARYILDIZ Türkgücü Köyü Yolu Üzeri Suludere Mevkii  Çorlu / TEKİRDAĞ adresine iade etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, niteliği itibari ile iade edilmeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir  yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için vazgeçme hakkı kullanılmaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri ( toner, kartuş şerit vb) ve her türlü kozmetik ürünlerinde vazgeçme hakkının kullanılması, ürünün açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca,tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici vazgeçme  hakkını kullanamaz. Kredili satışlarda vazgeçme bildiriminin tarafınızdan kredi verene de yazılı olarak iletilmesi gerekir.

Süresi içinde satıştan vazgeçtiği hallerde ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki durumu ile aynen iade etmekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlü olduğunuzu bildiririz.

Sözleşme konusu ürünün sipariş iptalini 24 saat içinde 444 11 07 nolu telefonla veya eticaret@aryildiz.com adresine bildirme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Vermiş olduğunuz sipariş eğer kargoya verilmiş ise siparişinizin iptali gerçekleştirilememektedir.


  1. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Ürünlerinizi kontrol etmeden teslim almayınız. Ürünleri kargo görevlisinin yanında açıp kontrol ediniz. Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı, Aryıldız müşteri hizmetlerine 444 11 07 numaradan ulaşılmalı  ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Fişsiz, faturasız ve tutanaksız gönderilmiş olan ürünlerin iadeleri firmamız tarafından kabul edilmemektedir. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır. 

III. Hatalı Ürünler

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili servis@aryildiz.com adresine gönderiniz.
İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra ürün test/kontrol edilecek; ürünün hatalı olduğu  sonucuna varılırsa hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir;

İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.