Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Sofra Ürünleri

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 57 ürün bulunmaktadır.

Sofra Sunumluklar

Sunumluklar, ev hanımları başta olmak üzere tüm sunum severler için önemli bir yere sahiptir. Davetler, misafirler, özel günler derken birden çok özel an için sunumlar, kurtarıcı niteliğinde olmaktadır. Zira bunun için de günümüzde birden çok sunum seti mevcuttur. Ve her eve mutlaka lazım olan sunumluk tabaklar göz alıcı şıklıklarıyla konuksever olarak akıllarda kalır. Doğru bir sunumluk kullanmak için ilk olarak sunum yapma tekniklerinin veya özelliklerinin bilinmesi gereklidir. Çünkü sunum yaparken sunuma anlam katacak olan şey sunumluk setleri olmaktadır. Bu nedenle modaya yakışır ve evleri şenlendirecek şık sunumluklar tercih edilmelidir.

Sunum takımları seçilirken şıklığa önem verilmesinin temel sebebi önce göze güzel görünmesi sonra da zarifliği ile davetkâr olmasıdır. Haliyle daha çok özel günlerde şık sunum tabakları ve tabaklara ek olarak diğer tüm sunumluk aksesuarlarını da kapsayan sunum ürünleri kullanılmaktadır. Kullanılacak sunumluklar ise kişinin zevkine göre şekillenebilir. Kısacası önce daveti renkli kılacak sunum tekniklerinin bilinmesi sonra da bu tekniklere uygun sunumlukların tercih edilmesi yerinde bir davranış olacaktır. Sadece davetler için değil, bir parti veya organizasyon düzenlendiğinde de yine şıklıklarıyla konuklarını kendine çeken ve güzel izler bırakmayı başaran sunumluklar seçilmektedir.

Sunum Seti

Sunumluk seti neden önemlidir? Sunumluk seti; misafir ağırlarken kullanılan en önemli parçaların bir bütün halinde yer aldıkları setlerdir. Farklı boyut ve ebatlarda üretilen servis takımı çeşitleri de bulunmaktadır. Kalabalık bir davet verildiğinde kullanılacak yemek veya servis takımları genel olarak modern ve büyük yemek takımı setleri tercih edilir. Ya da az kişiye sunum yapılacağında ise küçük sunum tabakları kullanılır. Bunun gibi daha pek çok an için uygun olabilecek servis takımı modelleri mevcuttur.

Mesela en yaygın olan ve kullanım türüne göre değişen sunum setleri içerisinde ayaklı sunum tabakları başta olmak üzere daha birçok tabak türü yer alır. Bunlar ise şu şekildedir:

Ayaklı servis tabağı, yemek davetlerinin vazgeçilmez parçasıdır. Yemek servis tabaklarının arasında şık görüntüsü ile gözleri kamaştırır. İçerisinde ise meyve, tatlı ikramlıklar vb. gibi sunumluklar yer alır. Daha pek çok davet, parti gibi zamanlarda da tercih edilen ayaklı servis tabakları olmaktadır.

Dikdörtgen servis tabağı, ana yemek, ara yemek, salata servisleri için kullanılabilen pratik bir sunumluktur. Ayrıca kek, pasta ve tatlı sunumlarını yapmak için de uygundur.

Porselen sunum tabakları, porselen modeller zengin duruşlarıyla çok sevilen servis sunumlukları arasında yer alır. Şıklık, kalite ve özellik bakımından yaygın bir kullanım oranına sahiptir.

Dikdörtgen sunum tabağı, servis yaparken en çok ihtiyaç duyulan ve neredeyse her evde bulunan sunum tabağı modelidir. Yemek, davetiye vb. gibi özel günlerde yemek masalarının kurtarıcı parçasıdır.

Cam sunum tabakları, sağlık açısından oldukça kaliteli ve önemli bir yere sahip olan tabak modellerinin başında cam tabaklar gelir. Ayrıca zengin ve havalı duruşlarıyla da masanın görüntüsüne güç katarlar.

Pasta sunum tabağı, kahve saatleri, yemek organizasyonları veya küçük parti organizasyonları gibi daha pek çok yerde kullanımı uygun olan tabaklardır. Kuru pasta, tatlı ikramlıklar ve kek gibi lezzetlerin sunumu için ideal bir tercih olmaktadır.

Yuvarlak sunum tabağı, yuvarlak tabaklar çekici görüntüleri ile herkesi fetheder. Klasik olması bir yana sunduğu özellikler ve şıklık ile her masada olması gereken bir üründür. Üstelik servis tabakları da her zaman yuvarlak tabaklar olmaktadır.

Salata sunum tabakları, ana yemekler, ara yemekler ve yemek sonrası tüketilen enfes tatlı ikramlıklar bir yana salata için de farklı sunum tabaklarının kullanılması yine yerinde bir seçenek olmaktadır. Sofraların vazgeçilmez yiyeceği olan salata için en uygun tabak modelleri de salata sunum tabaklarıdır.

Sofra sunumları; yemek, tatlı ve içecek için kullanılacak parçalar sunumu göz alıcı ve davetkâr bir hâle getirmektedir. Hâliyle sofra sunumları ne kadar güzel olursa akıllarda iz bırakması da bir o kadar kolay olacaktır. Bu takımlar, çeyiz ürünleri arasında daima rağbet görmektedir.

Sunumluk Tabaklar

Sunum tabakları, düzeni sevenlerin ve misafir ağırlarken şıklığa önem verenlerin dikkate aldıkları özel anlardır. Sadece misafir ağırlarken de değil ev içinde yemek yerken de tercih edilen servis parçalarıdır. Bu nedenle seçilen servis sunum seti çeşitleri öncelikle göze hitap etmelidir. Bunun yanı sıra yemeklerin oldukça iştahla tüketilmesinden de sunumluk tabakların bir payı vardır. Kısacası tabak sunumları ne kadar ayrıcalıklı olursa sunum anları da bir o kadar anlamlı olacaktır.

Bu noktada sunumluk tabaklar seçmeden önce yapılacak olan sunum organizasyonları ve türlerine göre seçilmesi önerilir.

Ayaklı sunum, sunumlara estetik görüntüyü veren özellik, sunumluğun modelidir. Ayaklı sunumluklar da her açıdan kullanılabilir özelliklere sahiptir. Dolayısıyla davetler, kurumsal iş yemekleri, evde düzenlenen akşam yemekleri veya pasta çeşitlerinin sergileneceği ortamlarda en çok kullanılan sunumluk türüdür.

Gün tabakları; hanımların bir araya geldiklerinde yaptıkları buluşma anlarından biri de gün ortamlarıdır. Günü anlamlı kılan birlikteliğin yanı sıra sunumlar da ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle güne özel gün tabaklarının da üretimi söz konusudur.

Kurabiye tabağı; kurabiyeler tatlarıyla adeta mest eder. Çıtır lezzetleri ile damaklarda unutulmaz izler bırakırlar. Tadı kadar görüntüsü de cezbedici olan kurabiyeler için de kurabiye sunum tabağı vardır.

Seramik sunum tabakları; porselen ve seramik ile kaplı olan tüm ürünler sağlık açısından olumlu katkılara sahip olan ürünlerdir. Ve bir o kadar da şıklardır. Bu nedenle sıklıkla kullanılan ürünlerin başında bu sunumluklar gelir.

Tatlı sunum tabakları; adıyla bile tat veren tatlı ikramlıkları için de şık ve estetik olan sunum tabakları mevcuttur.

İki katlı sunum tabağı; birden çok tatlı çeşidinin kullanılacağı durumlarda en kurtarıcı parça iki katlı sunum tabakları olmaktadır. Ve daha zengin bir görüntü sunarlar.

Yılbaşı sunum tabakları; yılbaşına sayılı günler kala yine en popüler olan ürünler yılbaşı sunum tabakları oldu. Güne anlam ve renk katacak olan bu parçalar en sevilen ürünlerin başında gelmektedir.

Kahve sunumlukları; kahvenin hatırı nasıl ki 40 yıl kalmaktaysa güzel bir sunumun da zihinlerde yer etmesi bir o kadar kolay olmaktadır. Hem de sadece kaliteli ve özel görüntüye sahip kahve sunumluklarıyla…

Meyve sunum tabağı; birçok meyvenin bir araya gelmesiyle oluşan o zengin görüntünün bir de estetikliğiyle çekici olmasını sağlayan sunum ürünleridir.

Plastik sunum tabağı; kırılma özelliği bulunan cam veya seramik ürünler yerine alternatif olarak kullanılan sunumluklardır.

Uzun sunum tabağı; daha çok lezzetin sığdığı ve gözleri kamaştırdığı ürün seçenekleri arasında yerini almaktadır.

Cam ayaklı servis tabağı; ayaklı servis tabaklarının başta gelen modellerinden biri de cam türü ayaklı servis tabaklarıdır.

Kayık sunum tabakları; uzun ve dar veya kısa ve geniş modelleriyle estetik görüntülerinden daima söz ettirmeyi başaran sunumluk tabak modelleridir.

Sunumluk Renkleri

Keyifle tüketilmek üzere hazırlanan yemeklerin tadı kadar kullanılacak servis sunum modellerinin de görüntüsü estetik açıdan iyi olmalıdır. Peki, neden? Çünkü bir yemek ne kadar güzel olursa olsun onun güzelliğine damga vuracak ve bu güzelliği en iyi şekilde yansıtacak şey sunumluk modelleridir. Bu açıdan da sunumlukların boyutu, ebadı, kullanım amacı ve renkleri de önemli bir yere sahiptir. Zira sunumluk setlerinde birden çok renk seçeneği bulunur. Bu renklerden bazıları da şu şekildedir:

Gold sunumluklar; zengin görüntüleri ve akıllardan silinmeyen rengiyle yemek masalarının vazgeçilmez rengidir. Zarif ve şık olması sebebiyle gold rengi, özel günlerin de tamamlayıcı parçasıdır.

Beyaz sunum tabakları; klasik ancak bir o kadar da asil görüntüleri ile her türlü masaya uyum sağlayan bir renktir. Bu nedenle ilk sıralarda tercih edilen bir sunum tabağı rengidir.

Renkli sunum tabakları; beyaz gibi klasik renklerden ziyade sofralara renk katmak amacıyla aranan özellikteki tabaklardır. Gold, beyaz, siyah, gümüş vb. gibi birçok renkteki tabakların geneline renkli sunum tabakları denir. Sunumluk seçip dekorasyon oluştururken küçük-büyük çaydanlık gibi yan aksesuarların, masa örtüsü gibi malzemelerin uyumuna da dikkat edilmesi, tavsiye edilir.

Sofra Sunumluk Fiyatları

Sofraların şıklığı için en sevilen ve beğenilen çeşitlere sahip olan sunumluklar üretilmektedir. boy boy ve farklı ebatlara sahip sunumluklar fiyat olarak da tartışmaya açık bir konudur. Ancak kullanılacak sunumluk modellerine göre servis sunumlukları farklılık göstermektedir. Ancak herkesin kaliteli parçaları ararken ucuz sunumluklar almak istemesi de doğaldır. Zira günümüzde model sayısı oldukça fala olan sofra sunumluk türleri fiyat konusunda genellikle müşteriye bütçe dostluğu yapmaktadır. Ve hatta en yaygın kullanım türüne sahip olan sofra sunumlukları aşağıdaki gibidir:

Et sunum tabağı; ana veya ara yemekler için de ön planda olan tabak türleri vardır. Bu tabaklar arasında da sunuma özel olarak tercih edilen et tabağı sunumlukları da bulunmaktadır. Ve sıklıkla tercih edilen parçalar arasında yer alan bir üründür.

Kahve sunum tabakları fiyatları; kahvenin tadı kadar sunum şekli de önemli bir husustur. Kahveleri ikram ederken kullanılacak kahve sunum tabakları da vardır. Ve birçok modeli olmasına rağmen ucuz fiyatlı seçenekleri de mevcuttur.

Sofra modelleri konusunda akıllara ilk gelen ve herkes tarafından sevilen başka çeşitler de vardır. Bu sunumluk parçaları gerek kullanım amacına gerek malzemesine gerekse de tasarımlarına göre değişiklik göstermektedir. Ancak farklı olsalar da sofra sunum ürünleri, özel günler dahil olmak üzere her zaman kullanımı kolay ve pratik olan ürünlerdir. Yemek masalarının asla unutulmayan parçaları da şüphesiz ki masa sunum aksesuarları olmaktadır. Bu nedenle seçimler yapılırken servis ve sunum tabakları özellikleri detaylı olarak incelenmelidir. Örneğin; son zamanların en popüler ürünlerinden biri de kapaklı sunum tabakları olmuştur. Çünkü bu tür sunumluklar, hijyen ve sağlık açısından önemli bir yere sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.