Yemek Takımı

Sadece stoktakiler
Görünüm
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Porselen Nedir?

Porselen, sadece doğal kaynaklı hammaddelerden üretilen maddeye verilen isimdir. Porselen beyazlığını kullanılan boyalardan değil, tamamen kullanılan hammaddeden almaktadır. Kaolin ve kil gibi doğal maddelerden üretilen porselen 1,200 derece ile 1,400 derece gibi yüksek sıcaklıklarda pişirilmektedir. Çok geniş kullanım alanı olan porselen tabak, demlik, fincan, dekoratif aksesuar gibi eşyaların yapımında kullanılmasının yanı sıra diş protezi yapımında da kullanılmaktadır. Porselen üretiminde yüksek sıcaklık kullanılması birçok konuda fayda sağlamaktadır. Porselen malzemesi ile üretilmiş ürünlerin yüzeyi pürüzsüz ve aşınmaya karşı dayanıklı olmaktadır. Darbelere karşı son derece dayanıklı olan porselen oldukça kaliteli ve güçlü bir malzemedir.

Porselen malzeme ile üretilmiş eşya sıcağa ve soğuğa karşı son derece dayanıklı olmaktadır. Aynı zamanda porselen kimyasal maddelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu özellikleri ile porselen hijyen ve dayanıklılık gerektiren birçok alanda tercih edilmektedir. Porselen ürünlerin su emme oranları oldukça düşüktür ve kolay bir şekilde temizlenebilmektedirler. Birçok farklı kullanım alanı olan porselen genellikle mutfak eşyaları, dekoratif eşyalar, diş protezleri ve havuz kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Porselen sadece fonksiyonel özellikleri sebebiyle değil estetik görünüşünden dolayı da çok tercih edilen bir malzemedir. Doğal malzemeden üretilen porselen, mutfak eşyaları üretimi için son derece hijyenik ve sağlıklı bir malzemedir. Leke tutmayan bir yapısı olmasından dolayı temizliği oldukça kolay olmaktadır.

Günümüzde gelişmiş teknikler kullanılarak üretilen porselenin geçmişi çok eskilere uzanmaktadır. İlk örnekleri milattan önce 1500’lü yıllarda Antik Çin’de görülmüştür. Porselenin bu ilkel formları milattan sonra daha yüksek ısı kullanımının keşfiyle porselen halini almıştır. 8.yüzyıldan itibaren ise porselen üretimi son derece profesyonel şekliyle yapılmaya başlanmış ve günümüzdeki gibi ışığı geçiren beyaz renk elde edilmiştir. Günümüzde ev ve otel grubu olarak üretilen iki tür porselen bulunmaktadır. Ev tipi porselenler daha ince yapıya sahiptir ve ışığı geçirme özelliği taşımaktadırlar. Otel tipi porselenler ise daha kalın yapıya sahiptirler. Restoranlarda yemeğin daha uzun süre sıcak kalabilmesi için kalın porselen yemek takımları kullanılmaktadır. Ayrıca porselen içerdiği hammadde oranı ve pişirildiği sıcaklık seviyesine göre sert porselen ve yumuşak porselen olarak iki farklı gruba ayrılmaktadır.

Porselen Yemek Takımı 

Porselen malzemeden üretilmiş mutfak eşyaları arasında bulunan porselen yemek takımları her evin olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Porselenin göz alıcı estetik yapısı ve dokusu yemek takımlarını çok şık bir hale getirmektedir. Günlük porselen yemek takımları, misafir porselen yemek takımları geniş model çeşidi ile piyasada birçok farklı marka tarafından satışa sunulmaktadır. Porselenin kaygan ve pürüzsüz yapısı sayesinde porselen yemek takımlarının temizliği ve kullanımı son derece kolay olmaktadır. Porselen yemek takımı yuvarlak, kare, asimetrik gibi farklı modellerde tasarlanmaktadır. Kare porselen yemek tabağı modeli şık sofralara ayrı bir hava katarak estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Porselen yemek takımları 6 kişilik yemek takımı ve 12 kişilik yemek takımı olarak iki farklı grupta yer almaktadır. Günlük yemek takımı olarak genellikle 6’lı yemek takımları tercih edilirken, misafirler ve kalabalık sofralar için 12’li yemek takımı tercih edilmektedir. Yemek takımlarının içerisinde porselen kase, çukur tabak, tatlı tabağı ve porselen servis tabakları bulunmaktadır. Çok parçalı 12’li takımlar içerisinde porselen salata tabağı, porselen sunum tenceresi, porselen tuzluk-biberlik gibi parçalarda bulunmaktadır. Ayrıca çeyiz setlerinde porselen yemek takımı, porselen çay takımı, porselen kahve fincan takımı ve porselen pasta takımı set halinde tüketiciye sunulmaktadır.

Porselen yemek takımları oldukça geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Sade modeller, klasik modeller, spor modeller, çiçekli modeller, eskitme modeller, altın ve gümüş yaldızlı modeller birbirinden farklı tasarımları ile her zevke hitap etmektedir. Şık yemek sofralarında bardak takımı ve çatal bıçak seti ile kombinlenen porselen yemek takımları son derece göz alıcı olmaktadır. Örneğin gold detaylı porselen yemek takımı gold yada gold detaylı diğer masa grubu ürünleriyle tamamlandığında çok şık bir bütünlük elde etmek mümkün olmaktadır. Kare ve yuvarlak yemek takımlarının yanı sıra son zamanlarda sıklıkla görülen asimetrik hatlara sahip porselen yemek takımları da şıklığı ile dikkat çekmektedir.

Porselen Kahvaltı Takımı 

Günün ilk beslenme saati olan kahvaltı kuşkusuz herkes için çok önemli ve keyifle yaptığı bir öğündür. Kahvaltı sofralarını süsleyen porselen kahvaltı takımları hem günlük hayatta hem de misafir davetlerinde kullanılmaktadır. Porselen kahvaltı takımı 4’lü, 6’lı ve 12’li olarak satışa sunulmaktadır. 6 kişilik bir kahvaltı takımı içerisinde genel olarak 6 adet servis tabağı, 6 adet çay tabağı, 4 adet sunum tabağı ve 4 adet reçellik bulunmaktadır. Bazı kahvaltı takımlarında çay bardağıda bulunmaktadır. 

Porselen kahvaltı takımları her zevke hitap edecek, farklı detaylar ve modeller ile piyasada bulunmaktadır. Kare tabaklardan oluşan kahvaltı takımları, oval takımlar, kalpli takımlar ve dikdörtgen takımlar farklı renk ve desenleri ile oldukça geniş çeşitlilik içermektedir. Vintage tarzı yansıtan çiçekli kahvaltı takımları, sadeliği temsil eden düz beyaz kahvaltı takımları, klasik severlere yaldızlı klasik kahvaltı takımları, spor ve salaş sevenler için eskitme ve mermer görünümlü porselen kahvaltı takımları, canlılık sevenlere iddialı renk tonlarında renkli kahvaltı takımları ideal tercihler olmaktadır. 

Porselen Fincan Takımı

Kahve veya çay saatlerinde şık tasarımları ve konforlu kullanımları ile tercih edilen kahve ve çay fincanları her mutfağın severek kullandığı, zarif parçaları arasında yer almaktadır. Fincan takımları hem kahve sunumları hem de çay sunumları için geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Çay fincanları daha geniş hazneye sahipken kahve fincanları daha küçük ebatlı olmaktadır. Ayrıca türk kahvesi içilen fincan küçük boyutlu olurken nescafe yada sütlü kahve gibi ikramlarda büyük fincan tercih edilmektedir. Porselen fincan takımı modellerinden biri olan türk kahvesi fincan takımları her zevke ve tarza uyacak şekilde geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. 

Sade beyaz takımlar, çiçekli takımlar, çizgili takımlar farklı renk ve desenleri ile tüketiciye sunulmaktadır. Fincan üzerindeki motifler, fincanı tutmaya yarayan fincan kulpu, fincanın ağız kısmının şekli fincanın tarzını belirleyen detaylardandır. Nostaljik modeller, spor modeller ve modern modeller de ürün bulmak mümkündür. Ayrıca porselen kahve fincan takımlarını 2’li ve 6’lı olarak almak mümkündür. Porselen 2’li fincan takımı günlük kullanım ve her gün farklı sunumlar yapmak isteyenler için ideal olmaktadır.

Porselen Takımları Fiyatları

Porselen takımlar ucuzdan pahalıya geniş fiyat aralığında piyasada yer almaktadır. Porselen yemek takımları, porselen kahvaltı takımları, porselen fincan takımları modeline ve takımın kaç kişilik oluşuna göre fiyatlarda farklılık göstermektedir. Çeyiz alışverişlerinde tercih edilen şık porselen seti takımları çoklu paketler halinde satıldığından kampanyalı fiyatları ile daha avantajlı fiyatlara sahip olmak mümkündür. Ayrıca porselenin markasıda fiyat belirlemede önemli bir rol oynamaktadır. Porselen takımlarda kullanılan işçilik de fiyatlar üzerinde büyük ölçüde etkili olmaktadır. Herkesin isteği ve beklentisi farklılık gösterebilmektedir. Her beklentiye ve bütçeye uyacak uygundan pahalıya porselen takımı bulmak mümkündür. Aynı zamanda markaların indirimlerinden yararlanarak daha uygun fiyatlara porselen takımlar almak mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.