Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Yemek Takımları

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 63 ürün bulunmaktadır.

Yemek Takımı Çeşitleri

Yaşam alanlarının en çok vakit geçirilen yeri olan mutfaklarda kullanılan yemek takımı, çok çeşitli ürünlerden oluşmaktadır. Her evin ihtiyacına ve kullanım zevkine göre üretilen günlük yemek takımı, farklı tasarımları ile birlikte farklı parça sayısına da sahiptir. Zengin materyal çeşitliliğine sahip olan yemek takımları, uzun vadeli kullanımda sağlığını kaybetmemesi adına toprak ürünlerinden elde edilen seramik ve porselen yemek takımı tercih edilmektedir. 

Güzel yemek takımları sofraları güzelleştirir ve aynı zamanda bireylerin kişisel tarzını ifade eder. Masaların odak noktası olan modern yemek takımı, günlük kullanımdan şıklığa doğru geniş ürün yelpazesine sahiptir. Farklı parçaların bir arada kullanılması ile oluşturulan renk ve desen harmonisi ile yemek kendisini sergilemektedir. Bu noktada parça parça tabak seti almak isteyen kullanıcılar için de fiyat seçenekleri oldukça esnek olmaktadır. 

Kişi sayısına uygun seçilen yemek takımları çekirdek aile için 4 kişilik yemek takımı ve 6 kişilik yemek takımı tercih edilirken, daha kalabalık gruplar ya da resmi yemekler için 12 kişilik yemek takımı ve 24 kişilik yemek takımı uygun bulunmaktadır. Yemek takımlarının içinde çorba kasesi, çukur tabak ve servis tabağı bulunurken daha fazla parça sayısına sahip olan yemek takımlarında pasta tabağı, sunumluk ve çorba tenceresi de bulunmaktadır.

Yemek takımı seçimi yaparken parçaların sayısına, özelliklerine, dayanıklılığına ve kullanım pratikliğine dikkat edilerek alınmalıdır. İşlevselliğin ön planda olduğu yemek takımları sağlam yapıya sahip olmalıdır. Kolay temizlenebilir ve bulaşık makinesinde hasar görmeyen malzeme olan ve çeyiz yemek takımı arasında tercih edilen porselen, pratik kullanımı ile özellikle yeni evlenecek bireylerin en çok tercih ettiği materyal olmaktadır.

Renkli Yemek Takımları

Yemek masası takımı işlevselliğin yanında ayrıca yaratıcılığın ve görselliğin bir ifadesi olmaktadır. Bu nedenle renkli yemek takımı seçimi ile doğru stil elde edilebilir olmaktadır. Farklı renklere sahip olan yemek takımları, klasik ve modernizmin birleşik unsuru olarak kullanılmaktadır. Dikkat çekici renklerin bir arada kullanılarak oluşturulduğu kontrast sayesinde kurulacak yemek masasında, farklı bir aksesuar gereksinimini ortadan kaldırmaktadır.

Açık tonlardan koyu tonlara doğru evrilen porselen takımı, kahvaltılarda güne enerjik bir başlangıç yapmayı sunar. Sade olarak alternatifin fazla olduğu beyaz yemek takımı, desenli ve canlı renkler ile birleşerek, minimalizm etkisini korur ve masanın dinamizmini yükseltir. Elegan bir görünüm sağlanması açısından tercih edilen siyah yemek takımı, günün her öğününde masanın ambiyansını güçlendirecektir. 

Yemek Takımları Fiyatları

Yemek takımı fiyatları kullanılan malzemenin çeşitliliği, parça sayısı, işçiliği, boyutları, kalitesi  ve tasarımı ile farklılık göstermektedir. Takım içindeki parça sayısının çeşitliliği, kullanım alanlarına göre değişmektedir. Ürünlerin kırılma ve çatlama ihtimaline karşı dayanıklı olması, leke tutmaması, kolay temizlenebilir olması da fiyat aralığını belirleyen temel unsurlardan biri olmaktadır. 

Yemek takımlarına ilgi ve ihtiyacın artması ile tasarım ve fiyat zenginliğine sahip olan tabak takımı, sürekli gelişen ve değişen bir sektör konumuna ulaşmıştır. Özellikle ısıya karşı direnç gösteren ve darbelere karşı daha dayanıklı olan porselen ve cam yemek takımı, özel fiyatlandırmaya sahip olmaktadır. Her zevke hitap eden yemek takımları her bütçeye uygun aralıklarda bulunabilir olmaktadır.

Ekonomik yemek takımları, ürünlerin içeriğindeki parça sayısına göre çeşitlenmektedir. 86 parça yemek takımı dışında daha az parçaya sahip olan yemek masası takımı fiyatları daha farklıdır. Kullanıcı ihtiyaçlarına ve zevklerine göre çeşitlenen yemek takımları arasından 12 kişilik yemek takımı fiyatları belirlenen bütçe için uygun ise tercih bu seçenekten yana kullanılmalıdır. 

Günümüz mutfak kullanıcıları için sunum yapmak en az lezzet kadar önemli hale gelmiştir. Bu nedenle kullanılan en yaygın takımlar günlük yemek takımı 6 kişilik seçeneği olmaktadır. Birkaç parçaya ihtiyaç duyulan durumlarda bireylerin tercihi olan yemek takımı 6 kişilik, koleksiyon içinden karıştırıp eşleşim yapmak isteyen herkes için ideal ürünlerdir. 

Yemek takımı söz konusu olduğunda beğeni ve zevkin yanında fiyat performans noktası da önem arz etmektedir. 6 kişilik yemek takımı en ucuz araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Kullanıcıların ihtiyaçlarını tam karşılayacak yemek takımı modelleri belirlenmelidir. Kil ve tahta gibi insan sağlığını olumsuz etkileyecek maddelerden uzak durulmalıdır. Uzun yıllar kullanılacak olan yemek takımları için bakımı kolay ürünler tercih edilmelidir.

Yemek Takımı Modelleri

Yemek takımları, yemek deneyimini güçlendiren ve ambiyansın havasını belirleyen ana etkendir. Bu nedenle tercih edilen yemek takımı modelleri zengin tasarım çeşitliliği olan, ağır, pürüzsüz yapılı ve kaliteli duruşa sahip olmalıdır. Kahvaltı, öğle yemeği, ara öğün, çay saati ve akşam yemeği zamanlarında kullanılan yemek takımlarının sağladığı avantajlar, parça sayısına göre çeşitlenmektedir. 

Salon masalarının tamamlayıcısı olan misafir yemek takımı, yeni evlenecek bireylerin tercih ettiği özel parça ürünler olmaktadır. Çeyiz mutfak seti olarak satılan ve zengin içeriğe sahip olan bu modeller, günlük kullanımdan ziyade özel günlerde ve özel misafirleri ağırlamak için tercih edilen şık ve kaliteli ürünler olmaktadır.

Yemek takımlarında öne çıkan renk ve tasarımın dışında, parçaların şekli de sofları güçlendiren eşsiz ve zengin detaylardır. Son yılların popüler ürünlerinden biri olan kare yemek takımı, mevcut trendin cömert şekillerinden olmaktadır. Bu nedenle kare, dikdörtgen ve düzensiz çizgiler, yemek masalarını ön plana çıkaracak stil öğelerindendir.

Yemeğin kendisini sergilemesi için, standart çizgiden uzaklaşarak fark yaratan noktalara sahip, yumuşak ve hafif kavisli yuvarlak yemek masası takımı, zarif sofra kültürünün en önemli detayıdır. Klasik ve geleneksel imgelerden ilham alan Ar Yıldız yemek takımı, hem günlük hem de özel gün tasarımları için dayanıklı, ince, hafif ve zarif alternatifler sunmaktadır.

En Çok Kullanılan Yemek Takımları

Günlük kullanım için dayanıklı, şık ve boyut olarak ideal ürünler tercih eden bireylerin tercihi genel olarak yemek masası takımı 6 kişilik ve günlük yemek takımı 12 kişilik olmaktadır. Bu tip takımlar yapılacak sunumlar için optimum seviyede ürünü barındırır ve ihtiyaç karşılar. Yuvarlak, kare, oval, düzensiz şekillere sahip olan ürün skalası arasından en çok tercih edilen kare yemek takımı 12 kişilik olmaktadır. 

6 kisilik yemek takimi küçük gruplar için ideal seçenektir. Servis tabağı, çukur tabak ve çorba kasesi ile birlikte set içeriğinde tüm parçalar 6 adetten oluşmaktadır. Toplam 24 parça yemek takımı olan takımlar, günü geçirmek  için rahat ve pratik bir olanak sağlar. Yemek takımı 24 parça setine ek olarak 18 parça yemek takımı ilave edildiğinde tatlı sunumları için takımlar arası uyum yaratılabilir. 

Yemek takımı 12 kişilik tercih eden bireyler, bu takımı günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceği gibi, misafir ağırlama durumunda da işlevsel bir tercih yapmış olacaklar. 48 parça yemek takımı içeriğine sahip olan bu sette tüm ürünler 12 adetten oluşmaktadır. 12’şer adet servis tabağı, çukur tabak, kase takımı ve pasta tabakları ile dinamik sofralar kurmak mümkün olmaktadır. 

Günlük kullanımdan uzak, daha gösterişli ve büyük yemek masaları tercih eden bireyler için koleksiyon yemek takımı, kullanıcı tarzını öne çıkaran tasarım detaylarına sahip olmaktadır. 84 parça yemek takımı içeriğine sahip setler 12 kişilik yemek takımı olmaktadır. Bu setin içinde; servis tabağı, çukur tabağı, çorba kasesi, pasta tabağı, çay ve kahve fincan setleri, baharatlık ve sunum tabakları mevcuttur. Bütün ihtiyaca cevap veren koleksiyon yemek takımları, özel günlerin bir numaralı tercihi olmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.