Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Granit Tava

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Granit Nedir?

İnsanların beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasında pişirme gereçleri çok önemli rol oynamaktadır. Tencere ve tavalar beslenme ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktadırlar. En çok kullanılan tava çeşitlerinden biri “granit tava” olmaktadır. Bununla birlikte kullanıcılar “Granit ne demek?” sorusunun yanıtını merak etmektedirler. Granit, sert ve kristal yapıya sahip olan minerallerden oluşan, tane görünümlü magmatik bir kaya çeşididir. Tavaların üretiminde farklı maddeler kullanılabilmektedir. Granit tavaların yapımında ise granit kullanılmaktadır. Yaygın bir taş çeşidi olan granit, yapısında tanecikler bulundurmaktadır. Granit tavalarda da tanecikli bir doku mevcuttur. Granit tava modelleri hem sağlığa oldukça uygun olmaları hem de kullanımının kolay olması nedeni ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Granit taşında bulunan mineraller pembe, gri veya beyaz renkte olabilmektedir. Bu nedenle granit tavalar bu renktedir. Granit tavalarda ve tencerelerde bu renklerin yansıdığı görülmektedir. Çizilmeye karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Çizilmeye karşı dayanıklı yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Isıyı eşit bir şekilde dağıtmaları sebebi ile pişen yiyeceklerin lezzetlerinin kaybedilmesinin önüne geçmektedir. Granit tavalar ile pişirilen yiyeceklerin eşsiz bir kokusu ve lezzeti bulunmaktadır. Granit tavalarda yağ eklemeye gerek duyulmadan sağlıklı yiyecekler pişirilebilmektedir. Bu nedenle sıklıkla sporcular ve diyet yapan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Özelikle et ve sebze yemekleri için kullanılabilmektedirler.

Granit tavalar ile ilgili yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri de “Granit tava nasıl temizlenir?” olmaktadır. Granit tavaların temizliği oldukça rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Sote, kızartma veya diğer yemeklerin yapımı sonrasında granit tava suyun altına tutulabilmekte ve ardından bulaşık makinesine konulabilmektedir. Granit tavaların bulaşık makinesinde yıkanmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Baz yiyeceklerin pişirilmesi sonrasında granit tavaların yüzeyinde zor lekeler olabilmektedir. Bu durumda granit tavanın bulaşık süngerinin yumuşak yüzeyi ile hafifçe temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. 

Kaliteli Granit Tavalar

Mutfaklarda kullanılan ürünlerin başında tencere ve tavalar gelmektedir. Bu nedenle kullanım şekilleri ile üretildikleri maddeler oldukça önem taşımaktadır. Dayanıklı ve sağlam tavalar uzun yıllar süresince güvenle kullanılabilirken, kalitesiz modeller kullanım sıklığına bağlı olarak aşınabilmekte ve deforme olabilmektedir. Hem evlerde hem de profesyonel mutfaklarda tercih edilen granit tavaların kaliteli olanlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Granit tavalarda kullanım durumuna bağlı olarak herhangi bir kararma meydana gelmemektedir. Gelişen teknolojinin sunduğu imkanlar ile üretilen bu tava modelleri son derece güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yapışmaz tavalarda hem et yemekleri hem tavuk yemekleri hem de kızartmalar rahatlıkla yapılabilmektedir.

Granit tava, temizliğinin kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır. Kaliteli granit tavaların kulp kısımları da birinci kalite malzemeden üretilmektedir. Bu nedenle kullanıma bağlı olarak kopma gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Et ürünleri için tercih edilecek tavaların taban kısımlarının yapışmaz olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalitesiz granit tavalarda yapışma sorunları oluşabilmektedir. Granit tavalar ile ilgili merak edilen sorular arasında “Granit tencere sağlıklı mı?” ve “Granit tava sağlıklı mı?” bulunmaktadır. Orjinal granit tencere ve tavalarda kullanıma bağlı olarak herhangi biz çizilme sorunu oluşmamaktadır. Üretildiği madde granit olduğu için gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Kaliteli granit tavaların üretiminde herhangi bir kanserojen madde bulunmamaktadır.

Granit tava modellerinin farklı boyutları bulunmaktadır. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak istedikleri granit tava boyutlarını tercih edebilmektedirler. Granit tava setlerinde ise farkı boyutlarda olan tavalar yer almaktadır. 3’lü tava seti granit ürünler her ihtiyaca yönelik boyları bünyesinde bulundurmaktadır. Piyasada en kaliteli granit tava modellerinin üretimini ve satışını gerçekleştiren markalar bulunmaktadır. Korkmaz granit tavalar ise kaliteleri ve kullanım rahatlıkları bakımından en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. 

Granit Tava Modelleri

İhtiyacın artması ile çok sayıda granit tava çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Granit döküm tavalar sayesinde yemekler tam kıvamında ve lezzeti pişirilebilmektedir. Ürün modellerinde farklı amaçlar ile kullanılabilecek tava çeşitleri bulunmaktadır. Bazı tavalar et pişirme için tercih edilirken bazı tavalar ise gözleme yapmak için kullanılmaktadır. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak gözleme tavası, yumurta tavası veya et tavası gibi modelleri tercih edebilmektedirler. Granit tavaların kapaklı ve kapaksız modelleri bulunabilmektedir. Kapaklı tavalar sayesinde eşsiz lezzete sahip yiyecekler pişirilebilmektedir.

Her ihtiyaca uygun boyda granit tava bulunmaktadır. Granit tava 26 cm daha küçük ölçekli yemekler için, büyük tavalar ise kalabalık aileler tarafından tercih edilebilmektedir. Granit tavalar boyları ayrı ayrı satın alınabilmektedir. Bunun yanı sıra granit tava seti içerisinde farklı boyda döküm tavalar bulunmaktadır. Bu tava boyları her ihtiyaca uygun olarak kullanılabilmektedir. Yanmaz yapışmaz tavalar ise tavuk ve et pişirmek için son derece uygundur. Kullanıcılar granit tava modelleri içerisinden kapaklı döküm tava, kapaksız döküm tava, gözleme tavası ve yumurta tavası gibi modelleri tercih edebilmektedirler. Granit kaplama tavalar tercih edilirken orjinal olup olmadıklarından emin olunması son derece önemlidir.

Gerçek Granit Tavalar

İhtiyaç ve talebin artması ile birlikte birçok tava modelinin üretimi gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Her tava modeli farklı standartlarda ve özelliklerde üretilmektedir. Bu nedenle kullanıcıların kendi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tava seçimi yapmaları gerekmektedir. Doğru tava seçimi, mutfakta geçirilen süreyi hem kısaltmakta hem de konforlu hale getirmektedir. Tercih edilen ürünlerin içerisinde istenilen yemeğin kolaylıkla yapılabilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle granit tava seçimi yapılırken gerçek granit tavaların tercih edilmesi gerekmektedir. 

Granit tavaların farklı boyutları bulunmaktadır. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına uygun olan tava boyutlarını seçebilmektedirler. Kalabalık aileler daha büyük boyutlu granit tavaları, çekirdek aileler ile yalnız yaşayan kişiler ise küçük boy granit tavaları tercih edebilmektedirler. Gerçek granit tavalarda kullanım sıklığına bağlı olarak çizilme ve yıpranma durumları meydana gelmemektedir. Sağlam ve dayanıklı yapıları ile uzun yıllar süresince gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedirler. Kolay temizlenebilir yapıları bulunmaktadır. Orjinal granit tavalar bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. Yüksek ısıya karşı dayanıklı yapıları bulunmaktadır. 

Granit Tava Fiyatları

Döküm tava fiyatlarının ne olduğu merak edilen konular arasında yer almaktadır. Tava fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Tava markasına, tava boyutuna, tava özelliklerine, tavanın üretildiği maddeye bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Tava üreticisi markalar belirli kriterlere göre granit tava fiyatlarını belirlemektedirler. Granit tava modellerinin piyasada farklı boyları bulunmaktadır. 26 cm granit tava, 28 cm granit tava, 230 cm granit tava ve 32 cm granit tava boyları bulunmaktadır. Granit tava boyları büyüdükçe fiyatlar da doğru orantılı olarak artmaktadır. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun olarak granit tava boyu seçimi yapabilmektedirler.

Granit tava modelleri ayrı ayrı satın alınabildiği gibi set olarak da tercih edilebilmektedir. Granit tava seti içerisinde her kullanım ihtiyacına uygun boylar yer almaktadır. Granit tava setleri özellikle evlilik hazırlığı yapan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Set granit tavalar fiyat olarak daha avantajlı olmaktadır. Kullanım rahatlıkları ve sağlıklı olmaları nedeni ile orjinal granit tavaların kullanılması önerilmektedir. Online alışverişlerde granit tava fiyatlarında indirimler gerçekleştirilebilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en uygun fiyatlara granit tava modelleri satın alınabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.