Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Tencere

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

Tencere Modelleri

Mutfakların bir numaralı yemek pişiricisi ve hiçbir zaman kullanımı geçmeyen tencere, pişirme konusunda yemeğin doğrudan tadını da etkilemektedir. Tencere modelleri birbirinden farklı halleri ile yemek pişirme aşkı yaşayanların hayatı kolaylaştırmakta ve çeşitli özellikleri ile her yemeğe ayrı lezzetler katmaktadır. Tencerelerin kullanım amacına göre üretim aşamasında farklı materyallerin yer alması sayesinde ürünün kullanım aşamasında pişirme teknikleri de belirlenmektedir. Geleneksel Türk mutfağın en uzun soluklu gereçlerinden olan bakır tencere, güveç tencere ve çelik tencere hem görüntüleri ile hem de yemek kıvamlarını tam sağlamaları ile günümüzde de mutfaklarda yerlerini almaktadırlar.

Lezzet kadar sağlıklı yemek pişirme kültürü arayanların tercihi de cam tencere, döküm tencere, granit tencere olmaktadır. Yemek pişirmenin en pratik zeminini oluşturan teflon tencere, seramik tencere dış yüzeylerinin kara olması dışında iç yüzeyleri farklı renklere bürünmektedir. Teknolojiyi mutfaklarına taşıyarak muhteşem sofralar kurmak isteyenler de elektrikli tencere deneyimini yorumlarına yansıtmaktadır. Annelerin zamanında kek yapmak için kullandığı alüminyum tencere de tencere modelleri arasında ayrı bir konumda bulunmaktadır.

Mutfak eşyasın seçiminde öncelikleri bulunan tencere modelleri ebat ve boyları ile, imalatı sırasında kullanılan materyalleri ve fonksiyonlarına göre sınıflandırılmaktadır. Kulplarından kapaklarına kadar dizaynlarına dikkat edilen bu mutfak gereçlerinin bombemsi, dik ya da geleneksel tasarımları seçimleri sırasında zorlanmalara neden olmaktadır. Bu kadar çeşitliliği ve modelleri bulunan tencereler, her türden yemeğin en iyi kalitede, en iyi pişirme ortamları sağlaması ile tanınmaktadır. Tercih edilen boy boy ve ebat ebat tencere modelleri ile mutfakların gerekli olan temel pişirme aletleri sağlanmış olmaktadır.

Düdüklü Tencereler

Düdüklü tencere için deyim yerindeyse tencerelerin şahı demek gayet yerinde bir söylem haline gelmektedir. Her evde, mutfakta normal tencereler ile birlikte mutlaka bir düdüklü tencere bulunduğu herkes tarafından bilinmektedir. Hatta misafir yemekleri için büyük boy düdüklü tencere yanında, ev haklının günlük ihtiyaçlarını karşılayan küçük düdüklü tencere de raflarda yerini almaktadır. Bütün bunlarla beraber az yağ kullanımı ile yemek pişirmenin öncüsü olan düdüklü tencere sağlık beslenmeye de kaynak yaratmaktadır. Günümüzde en iyi düdüklü tencere denildiğinde klips kapaklar ve saat ayarlaması yapılabilen modeller öne çıkmaktadır.


Enerji tasarrufu sağlaması ve yiyeceklerin bütün lezzet ve vitamini içinde barındırmasına olanak sağlaması düdüklü tencereler için söylenebilecek birkaç özellikten sadece bazıları olmaktadır. Pişmesi en zor ve emek isteyen yemekleri kolay bir şekilde pişiren düdüklü tencere çeşitleri, buharı içine hapsetmesi sayesinde bütün yemekleri harika bir kıvama getirmektedir. Güvenli kullanım sunan son dönem düdüklü tencereler özel kilitleme sistemleri barındırmaktadır. Et ve et ürünleri ile bakliyatların kısa sürelerde sofralara sunulmasına destek vermesi ile mesai dönüşü kısıtlı zamanda harikalar yaratmanın zeminin oluşturmaktadır.

Tencere Setleri

Tencere seti, hem amatör hem de profesyonel anlamda yemek yapmayı sevenler için en önemli mutfak araçları içinde yer almaktadır. Tencere takımı olarak da ifade edilen setler arasında başta çelik tencere seti, döküm tencere seti, granit tencere takımı yer almaktadır. Çeşitli malzemelerin kullanılması ile üretilen tencereler, farklı boy ve ebatlarının birlikte satılması sayesinde tencere setleri, takımları oluşturulmaktadır. Örneğin bir çelik tencere takımı içinde büyük tencere, orta boy tencere ve küçük tencere veya mini tencere bulunmaktadır.

Özellikle evleneceklerin ya da yıllardır ya da yılların emektar tencerelerini değiştirmek isteyenlerin tercihleri hep tencere setleri olmaktadır. Çeyiz alışveriş listesinin başında yer alan tencere seti granit ya da tencere seti çelik alındığında mutfak araç gereç ihtiyaçlarının en önemlisi karşılanmış anlamına gelmektedir. Bunun yanında tek başına düzenli bir hayat kurmak isteyenlerin veya öğrenci evlerinin tercihleri de mini tencere seti çeşitlerinden seçilmektedir. Mutfağında sağlam tencere setlerine yer açmak isteyenlerde en iyi granit tencere seti ve en iyi çelik tencere seti pazar araştırması yapmaktadır.


Tencere setlerinin 2li, 3’lü, 4’lü modelleri genelde evlerde, 8’li ve 10’lu modelleri de yemek hizmeti veren işletmelerde kullanılmaktadır. Tencere setleri kapakları ile sayıldıklarında dolayı da 3’lü tencere seti 6 parça ifadeleri ile piyasalarda yerini bulmaktadır. Bunlar yanında tencere setlerinin her boyunun ölçüleri de standart olmaktadır. Örneğin lava döküm tencere seti içinde yer alan lava 28 cm döküm tencere 6.5 litre kapasitede yemek almakta ve büyük tencere sınıfına girmektedir.

Kaliteli Granit Tencereler

Alınan tencerelerin yıllar içinde tasarım ve kalitesi göz önünde tutulduğunda yarattıkları memnuniyet halen sürüyor ise kaliteli tencere sınıfına girmektedir. Günümüzde artık son teknoloji üretilen kaliteli granit tencere seti zaman içinde kendini daha çok belli etmektedir. Kaliteli granit lava tencere modelleri hem şık tasarımları hem de yemekleri pişirme kalitesi ile günümüz tencere piyasasında ismini duyurmaktadır. Stil sahibi dizaynları sayesinde mutfakların havasını da değiştiren kaliteli granit tava ve tencereler yanmaz ve yapışmaz özellikleri ile menülerin lezzetlerini katlamaktadır. Her zevke hitap eden ve bakanın tekrar dönüp baktığı kaliteli granit tencereler kolay da temizlenmektedir. Böylece hem yemek yapma sürelerinin fazla vakit almaması hem de yemek sonrasında da bulaşık zahmetini yarıya düşürmesi sayesinde, kaliteli granit tencereler bir puanı daha hak etmektedir.

Kaliteli granit tencereler ile enfes yemekler sağlıklı gıdalara da dönüşmektedir. Yapışmazlık özelliği sayesinde az yağ ile yemek yapma imkânı sunmaktadırlar. Leke tutmayan ve yemeklerin üzerine yapışması gibi olumsuzlar yaşatmayan granit malzemesi, boy boy ve ebat ebat satıldığından dolayı da her eve hitap etmektedir. Bu sayede hayat kalitelerinden hiçbir zaman ödün vermeyen kişilerin tek yaşıyor olması ya da kalabalık bir aile içinde bulunması kaliteli granit tencere alması desteklenmektedir. Gün geçtikçe daha da bilinçlenen herkesin mutfaklarında yer açtığı kaliteli granit tencereler, hiçbir zaman bu tercihi boşa çıkartmamaktadır.

Tencere Fiyatları

Tencere fiyatları, ürünlerin imalatında kullanılan malzemelere, özelliklerine, fonksiyonlarına, tasarımlarına ve markalarına göre değişim göstermektedir. Çelik tencere fiyatları ile farklı bir yemek pişirme prensibine sahip olan düdüklü tencere fiyatları arasında fark olmasının en büyük sebeplerinin arasında da bu olmaktadır. Tencere malzemeleri ürünlerin kalitesini de belirlediği gibi yemek pişirme pratikliği açısından da kullanıcılarına destek sağlamaktadır. Hal böyle olunca da tencere fiyatlarını etkileyen faktörler çoğalmaktadır. İhtiyaca göre aranan 3'lü en ucuz tencere seti için iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Çünkü tencereler yemeklerle direk temas ettiğinden dolayı ucuzluğu yanında sağlık açısından da önemli gereçler olduğunun altı çizilmektedir.

Güvenilir ve kaliteli markaların tencere ve tencere seti fiyatları raf etiketleri ile diğer tencerelerin fiyatlarında hemen ayrılmaktadır. Markaların kampanyaları ve indirim fırsatları takip edildiği takdirde uzun yıllar kullanım alt yapısı sağlayacak tencerelere ulaşmak zor olamamaktadır. Söz konusu gıda olduğu için güvenilir marka seçimi her zaman bir adım öne çıkması gerekmektedir. Onlarca marka tarafında üretilen yüzlerce tencere modeli züccaciye mağazalarında ve e-ticaret sitelerinde her bütçeye uygun seçenekleri ile kolay bulunmaktadır. Sitelerden tencere alınmak istendiğinde arama sınırlandırılma seçeneklerinden ihtiyaca uygun ürünler belirlenmekte ve çıkan sonuçlar içinden yorumlar incelenerek kullanım, fiyat performansı sağlayan ürünlere rahat bir şekilde ulaşılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.