Hesabım
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Pişirme Gereçleri

Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

Yemek Pişirme Gereçleri

Yemek pişirmek için geliştirilmiş farklı pişirme teknikleri her gün mutfaklarda muhteşem lezzetler imza atmaktadır. Bu pişirme tekniklerinin en iyi eşlikçileri olarak gösterilen yemek pişirme gereçleri yani mutfak pişirme gereçleri pratik kullanımları ile yoğun geçen bir günün sonunda büyük destek sağlamaktadırlar. Pişirici sınıfında yer alan pişirme gereçleri ürün çeşitliliği ile yemek yapmayı konforlu bir hale getirmektedir. Teknolojinin elektrik ve elektronik alanında günden güne ilerleyişine paralel olarak, günlük hayatların içinde kullanılan birçok yemek pisirme makinesi adeta teknolojik bir devrim niteliği taşımaktadır. 

Yemek pişirme gereçlerinin içinde yer alan elektrikli cihazlar markaların farklı modelleri ile farklı fonksiyonlar sunmaktadır. Yemek yapma makinesi adı altında kullanıcıların karşısına çıkan yemek pişirici robot, buhar pişirme makinesi, yemek ısıtma makinesi, yağsız pişirme makinesi, et pişirme makinesi ve hatta yumurta cezvesi evlerin dışında günümüz gastronomi dünyasında bile çığır açmaktadır. Bu pişirme makinesi çeşitleri yemek pişirme gereçlerinin geleneksel anlayışını bambaşka noktalara taşımaktadır. Elektrikli yemek pişiriciler adından da anlaşıldığı üzere elektrik ile çalışma özelliği gösteren hem pişirme hem de ısıtma görevini layıkıyla yerine getiren pratik mutfak cihazları olmaktadır. 

Yemek pişirme gereçleri içinde en çok kullanılan makinelerden buharlı yemek pişirici, balıktan pirince ve yoğurda kadar birçok besini buhar kabına eklenen bir miktar suyun buharı ile pişirme marifeti göstermektedir. Tek seferde buhar kaplarına bağlı olarak üç farklı yiyeceği pişiren buharlı yemek makinesi, gıdaları koyar koymaz pişirmeye vitamin değerlerini koruyarak başlamaktadır. Şeffaf kapaklı ve buhar delikli pişirici bölmelerine sahip olan buharda sebze pişirme makinesi, aynı zamanda yemekleri ısıtma özelliği de göstermektedir. Yemek yapan makine pişiriciler 45 dakikalık ya da 60 dakikalık alarmlı zaman ayarına sahip olduğu için yemeklerin başında beklenmeden sofraların kurulmasına katkı sağlamaktadır. 

Piyasalar araştırılmak istendiğinde otomatik yemek yapma makinesi çeşitliliği görenleri şaşırtmaktadır. Bu çeşitlilik içinde yemek pişirme makinesi fiyatları da diğer pişirme araçlarınınki gibi -örneğin kek kalıbı fiyatları- farklılık gösterirken markalar ve ürün modelleri etiket rakamlarını en çok etkileyen faktörler olarak tespit edilmektedir. Her bütçeye uygun pişirme cihazları mağazalarda ve e-ticaret sitelerinde bulunmaktadır. Bu gereçler içinden iyi airfryerlardan en iyi yumurta haşlama makinesi ve de yemek pişirici robota kadar ürün skalası mutfaklarda daha az zaman geçirilmesi için müşterilerini uygun fiyatlarla beklemektedir. 

Yemek Pişirme Aletleri Seti

Yemek pişirme aletleri seti seçenekleri içinde yer alan akıllı yemek robotu modeli 12 mutfak aletinin yaptığı tek başına yapması ve mutfaklarda az yer kaplaması ile adından söz ettirmektedir.  Estetik dizaynlara sahip olan yemek robotları çok fonksiyonlu dijital mutfak aleti olarak kullanıcılarını üzmeden lezzetli gıdalar pişirmektedir. Elektrikli pişirme aletleri biri olan bu robot 3 katlı yemek pişirme özelliği ile zamandan tasarruf imkânı yaratmakta ve 12 farklı fonksiyonu sayesinde işlevselliğini ikiye katlamaktadır. Yemek yapan robot fiyatları markaların ürünler için belirlediği rakamlara göre değişmektedir. Yemek pişirme aletleri seti fiyatları markaların veya e-ticaret sitelerinin kampanyaları ve indirim fırsatları dahilince kolayca alınmaktadır. 

Pişirme aletleri kısa sürelerde çok farklı ürün grubuna ait gıdaları hazır hale getirmektedir. Bu ürünlerin üretiminde içinin granit zemin kullanılmasından ötürü hiç veya çok az yağ kullanımı ile gıdalar yemeğe dönüşmektedir. Pilav, sulu yemek, ızgara, dolma, gözleme ve hatta kek gibi birbirinden bağımsız yiyecekler dakikalar içinde tabaklara konulmuş olmaktadır. Yemek pişirme aletleri seti kategorisinde yer alan sebze pişirme makinası da az bir su miktarıyla buhar yoluyla en sebzelerin en sağlıklı halleri ile tüketilmesine zemin hazırlamaktadır.  

Silikon Mutfak Pişirme Gereçleri

Son yıllarda züccaciye mağazaları içinde çok dikkat çeken rengarenk ürünler bulunmaktadır. Silikon pişirme gereçleri olarak adlandırılan bu ürünler farklı fonksiyonları, işlevsellikleri, ebat ve modelleri ile seçme özgürlüğü yarattığı kadar kafaları da karıştırmaktadır. Çünkü ya tamamen silikon ya da ısı ile temas yeri silikon ve tutma yeri ahşap ya da metal olan tasarımlar renklerin cazibesini de ön plana çıkarmaktadır. Ocakta pişirme gereci setleri statüsü ile müşterilerin beğenisine sunulan bu ürünlerin %100 silikon üretimine sahip olanları bilirkişilerce önerilmektedir. Silikon mutfak pişirme gereçleri direk yüksek ısı ile temas ettiği için kaynaklı sağlıklı ürün özelliğini taşıması önemle aranmaktadır.   

Yemek pişirme gereçleri silikon modelleri tercihe göre tek tek veya set halinde mağazalarda yerini almaktadır. Siyah, beyaz, gri gibi nötr renklere alternatif pembe, mavi, yeşil sarı, mor gibi canlı renkler silikon mutfak gereçlerine şık bir şekilde yansıtılmaktadır. Mutfakların dekorasyonuna katkı da sunan bu gereçler yemek pişirme anlarına destek vermektedir. Yumuşak yapısı sayesinde yeni nesil pişirme kaplarının çizilmemesine ve zarar görmemesine verdiği katkıdan da bahsedilmektedir. Silikon mutfak pişirme gereçlerinin set modelleri incelendiğinde içinde 1’er adet kevgir, spatula, makarna kepçesi, kaşık, kepçe, çırpıcı, fırça, küçük spatula ve maşa olduğu gözlenmektedir. 

Yemek Pişirme Kaşıkları

Mutfağa yemek yapmaya giren herkes yemek pişireceği kabı aldıktan sonra hemen yemek pişirme kaşıkları yönelmektedir. Yemeğin olması gerektiği pişmesine yardımcı bu kaşıklar metal, ahşap, silikon gibi farklı materyaller ile üretilmektedir. Hatta karıştırma yeri ahşap ve tutma yeri metal modelleri olduğu gibi tutma yeri ahşap karıştırma kısmı silikon modelleri de hemen hemen her mutfakta bulunmaktadır. Yemek pişirme kaşıkları tek veya farklı boyutlarda set halinde de çok işlere imza atmaktadır. 

Tencere Tava

En iyi ve en kaliteli tencere ve tava çeşitleri ile mutfakta geçirilen zamanlar keyifli olmakta ve ortaya çıkan lezzetler de tüm ev haklini memnun etmektedir. Evlenenler, yeni evlerini düzenleyenler veya tencerelerini değiştirmek isteyenler “en iyi düdüklü tencere markası”, “en kaliteli tencere markası”,  “en iyi çelik tava” ve “en kullanışlı tencere seti” aramaları ile e-ticaret sitelerindeki ürünleri incelemektedir. Çünkü hayatın pek çok alanında gerekli olan tencere ve tava alışverişi sağlıklı ürün kullanımı açısından önem taşımaktadır. Kaliteli materyal kullanımı ile üretilmiş bu mutfak gereçleri hem ailenin iyi beslenmesine katkıda bulunmakta hem de uzun yıllar kullanma imkânı ortaya koymaktadır.

Mutfaklarda yemek pişirme sırasında anında pratik çözümler sunan gereçler, tencere tava seçimlerinde bir diğer öncelik olarak kabul edilmektedir. Örneğin fırına giren tava iki yönlü kolay kullanım olanağı sağlayan pandeli çok fonksiyonlu tava müşterilerin seçimleri arasında yer almaktadır. İçlerine konan gıdaları mutfak ortamını en az kirletecek durumda pişirmeleri de bu gereçlerin bir diğer artı puanını oluşturmaktadır. Eşit ısı dağılımı sunan kaliteli tencere ve tavalar yemeklerin kısa sürede pişmesine ortam yaratırken, yapışmazlık özellikli malzeme kullanılan ürünlerde yağsız ve sağlıklı gıda elde edilmektedir. Böylece yemekler hem daha hafifte olmaktadır. Günümüz tencere ve tavaların kolay temizlenme özelliği de yemeklerden sonra işlerin çabuk bitmesine destek sağlamaktadır. 

Piyasalarda bilinen ve kaliteli en pahalı tencere markası statüsüne sahip olan modellerin hepsi bu fonksiyonları layıkıyla yerine getirmektedir. Bu markaların ürünleri etiketleri ile diğer muadillerinden ayrılmaktadır. Markaların veya e-ticaret sitelerinin kampanya ve indirim fırsatları ile kaliteli ve işlevsel, sağlıklı materyallerden imalatı yapılmış tencere ve tavalarına uygun fiyatlarla ulaşılmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.