Sahan Seti

Sadece stoktakiler
Görünüm
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Sahan Setleri

Sahan, yumurta başta olmak üzere kahvaltılık pişirmek amacıyla üretilen bir üründür. Ayrıca daha sonra yiyecekleri ısıtmak ve saklamak için kullanılmakta olan ürünlerdendir. Sahan seti ise içeriğinde birden çok tava veya sahanın bulunduğu setlerdir. Bu setler ise çelik sahan seti gibi kaliteli malzemeden üretilmiş olan setlerdir. Ve çelik sahan modelleri paslanmaz çelik özelliği göstermeleri açısından en çok tercih edilen modellerdir. Çelik veya granit olarak birçok sahan takımı da mevcuttur. 

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan yumurtalar sağlığa olan olumlu katıları ile bilinir ve yumurtaların daha sağlıklı bir şekilde pişirilmesi adına yumurta tava seti türleri ayrı olarak üretilmektedir. Kahvaltılıkların yanı sıra pratik yemeklerin pişirilmesi için yine sahan modelleri kullanılmaktadır. Bu pişirme yöntemleri için de demir döküm sahan seti türleri mevcuttur. Demir döküm; geçmişten günümüze taşınan en eski pişirme yöntemi anlamına gelmektedir. Güvenli ve oldukça da sağlıklı bir tava modeli olan demir döküm, doğal bir malzeme ile üretilmektedir. 

Pişirme anında ısınan demir döküm tavalar, ısıyı tüm yüzeye aynı ve eşit miktarda yaymaktadır. Ve uzun bir süre bu ısıyı yüzeyde muhafaza etmektedir. Bu nedenle daha çok döküm sahan seti kullanılması önerilmektedir.  Bu sahan türüne ek olarak beyaz sahan veya seramik sahan seti de yaygın bir kullanım oranına sahiptir. Dolayısıyla rahatlıkla tercih edilebilir. Farklı renk seçenekleri mevcut olan seramik sahan setleri de lezzetli yemeklerin pişirilmesi noktasında kaçınılmaz bir adım olacaktır. Haliyle sahan setleri alışverişinde öncelik; demir döküm, seramik, teflon veya çelik modellerden yana olmalıdır. 

Granit Döküm Sahan Seti

Granit sahan seti, eski bir pişirme yöntemine sahip olduğundan dolayı tercih edilebilecek belki de en kullanışlı ve kaliteli setlerin başında gelmektedir. Bu set içerisinde yer alan tüm parçalar kaliteli ve %100 doğal malzemeden üretilmiştir. Isıyı tutma ve eşit hacimlere yayma özelliği sayesinde yemeklerin sıcak tutulmasını ve ayrıca taze kalmasını sağlar. Bu nedenle paslanmaz çelik, granit tavalar veya seramik malzemeli ürünlerin tercih edilmesi ilk öncelik olmalıdır. Peki, protein değeri yüksek olan ve insan sağlığına katkı sunan yumurtalar için hangi tür tavalar alınmalıdır? 

Bu noktada da ilk yanıt “granit yumurta tavası” olmaktadır. Çünkü granit döküm tavalar; pişirilen besinlerin besin değerinin, suyunun ve lezzetinin azalmamasına olanak tanımaktadır. Böylece sağlığa katkı sunacak besinlerin uzun süre tava yoluyla da saklanmasını sağlar. Bununla beraber en çok bilinen teflon malzemeli ürünler de tercih edilmektedir. Zira yine besin değerini kaybetmeyecek yiyeceklerin pişirilmesi amacı olduğunda teflon yumurta tavası da önerilir. Kısacası en iyi yumurta tavası önce demir döküm granit tava sonra da teflon tava türleridir. 

3'lü Sahan Seti

Sahan setleri tekli, ikili veya üçlü sahan seti olarak satışa sunulmaktadır. Kalabalık ortamlarda kahvaltı hazırlanacağında veya kafe gibi yerlerde sahan kullanılması gerektiğinde 3’lü sahan seti kullanılması önerilir. Aynı ebat ve boyuta sahip 3 adet sahanın bir araya getirilmiş haline set denir.  Bu set birçok kişinin bir araya geleceği ortamlarda kullanılması uygun olan bir settir. Bunun yanı sıra daha fazla ürüne gerek duyulduğunda 6 parça sahan seti de bir tercih türü olmaktadır. Bu tam anlamıyla ortama ve kullanım amacına göre şekillenmektedir. 

Aynı zamanda üçlü çelik tava seti; kalite, nitelik ve birçok özellik bakımından herkesin favorisi olmayı başarmıştır. Uzun ömürlü olması da çelik tavaların yoğun ilgi görmesine neden olmaktadır. Demir döküm sahan setleri de her evde mutlaka bulunması gereken en kaliteli ve özel ürünlerden bir tanesidir. Ayrıca demir döküm ile hazırlanacak ve pişirilecek olan tüm yiyecekler, fazlasıyla lezzetli olmaktadır. Üstelik en eski pişirme yöntemi olan demir döküm ile yiyecekler saatlerce hatta günlerce taze ve sağlıklı olarak muhafaza edilebilir. 

Tek bir sahan almak yerine birkaç sahanın bulunduğu setlerin seçilmesi ideal olmaktadır. Dayanıklı yapıları sayesinde bu ürünler setli halleriyle de günlerce sağlam ve kaliteli olarak saklanır. Kullanım kolaylığı sayesinde de kullanıcısına zahmet vermeyen sahan setlerinin en çok tercih edileni 3’lü sahan seti olmaktadır. Setlerde yer alan sahanların boyut ve ebatları da her set için farklılık göstermektedir. Seçimlerin ise ürün özelliklerine bakılarak yapılması tavsiye edilir. 

Kapaklı Sahan Seti

Sahan setlerinin birden çok özelliği vardır. Ancak en önemli nokta ve özellik sahanların türü ne olursa olsun kapaklı olup olmamasına dikkat edilmelidir. Kapağı olan sahanlar, yumurta ve kahvaltılıklar gibi tüm yiyeceklerin daha kısa sürede pişmesine olanak tanır. Ayrıca pişen yiyecekler hem taze hem de sıcak kalmasını sahan kapakları sağlamaktadır. Bu yüzden sahan alınırken öncelikle kapaklı sahan seti modellerinden yana tercih yapılması önerilir. Bunun yanı sıra en çok sevilen yumurta tavası türleri de kapaklı olan modeller olmaktadır.

Sahan setlerinin en sevilen türlerinden bir tanesi de cam kapaklı olan modelleridir. Cam kapaklı sahan setlerinde pişirilen yemekler rahatlıkla görülür. Camın şeffaflığı sayesinde yiyeceklerin pişip pişmediği kararına varılabilir. Aynı zamanda cam kapak, yemeklerin daha hızlı pişmesine imkân sunar. Bu nedenle sahan seti tavsiye olarak daha çok cam kapaklı tava seti önerilmektedir. Tavaların tekli ve ayrıca setli türleri de mevcuttur. Kullanım amacına göre tercih yapılması sahan seçimlerini kolaylaştıracaktır. 

Sahan Fiyatları

Mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden biri şüphesiz ki sahan setleridir. Özellikle kahvaltı saatlerine canlılık katan ve leziz kahvaltıların hazırlanmasına vesile olan sahanlar, sayısız çeşidiyle de yoğun ilgi görmeyi başarıyor. Paslanmaz çelik, granit ve teflon tava modellerinin tamamı sağlık açısından en iyi tercih olmaktadır. Bu nedenle yiyeceklerin besin seviyelerinde azalma olmaması adına demir döküm veya granit tavaların alınması uygun olmaktadır. En sevilen omlet tavası granit olmakla beraber daha birçok omlet tavası türü ve seti de bulunmaktadır. 

Peki, omlet seti fiyatları nedir? Bu fiyatlar tavaların içeriğine göre değişmektedir. Yani tavanın malzemesi, boyutu, ebadı gibi özellikleri fiyatlarda farklılık durumunu ortaya çıkarmaktadır. Ancak hangi malzeme kullanılarak üretilmiş olursa olsun tüm tava modelleri en uygun fiyatlara denk gelmektedir. Maddi açıdan kullanıcısına bütçe dostluğu yapan granit, çelik veya demir döküm tavalar, her evin en favori kahvaltılık ürünü olmaktadır. Kısacası sahan fiyatları oldukça ucuz maliyetlere sahiptir. Fiyat uygunluğu sayesinde de en çok tercih edilen kahvaltılık pişirme yöntemleri arasında sahan türleri gelmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.