Çelik Çaydanlık

Sadece stoktakiler
Görünüm
Toplam 34 ürün görüntüleniyor.
1 2

Çelik Çaydanlık Modelleri

Türk mutfaklarının vazgeçilmez parçalarından biri olan çaydanlıklar herkesin evinde mutlaka bulunan gereçler arasında yer almaktadır. Hem kahvaltıda hem 5 çaylarında hem de akşam keyifleri için tercih edilen çaydanlıklar birçok farklı modelde üretilmektedir. Çaydanlıklar üretilmiş oldukları malzemelere göre farklı isimler almaktadırlar. Emaye, cam, porselen ve çelik gibi çeşitleri olan çaydanlıkların üretildikleri malzemeye göre farklı kullanım süreleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen çaydanlık çeşidi ise çelik çaydanlık olmaktadır. Çelik çaydanlıklar paslanmayan yapıları sayesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Son derece sağlam ve dayanıklı yapıya sahip olma özelliği taşımaktadır. Paslanmaz yapısı sayesinde uzun yıllar süresince kullanım imkanı sağlamaktadır. Kullanıma bağlı olarak herhangi bir matlaşma yaşanmamaktadır. Temizliklerinin düzenli yapılması ile parlaklıklarını korumaktadırlar. Isıya oldukça dayanıklı yapısı bulunmaktadır. Yüksek ateşte bile herhangi bir kararma yapmamaktadır. Bu nedenle özellikle evlilik hazırlığı yapan kişiler tarafından oldukça tercih edilmektedir. 

İhtiyaçların ve taleplerin artması ile birlikte çelik çaydanlık modelleri de artmaya başlamıştır. Yuvarlak çelik çaydanlıklar en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Üst kısmı dar, alt kısmı geniş olan üçgen modeller de sıklıkla kullanılmaktadır. Çelik çaydanlıkların düz olanlarının yanı sıra motifli olan modelleri de tercih edilmektedir. Çelik çaydanlıklar ısıya karşı son derece dayanıklı oldukları için demlik olarak da kullanılabilmektedirler. Çelik demliklerin kulp ve kapak kısmı ön plana çıkmaktadır. Demlik modelleri de farklılık gösterebilmektedir. Çelik çaydanlıkların kulp ve kapakları renkli olabilmektedir. Her ihtiyaca ve zevke uygun çelik çaydanlık modelleri paslanmaz yapıları ile en çok tercih edilen çaydanlık çeşitleri arasında bulunmaktadır. 

Çelik Çaydanlık Fiyatları

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen çaydanlık çeşidi çelik çaydanlık olmaktadır. Çelik çaydanlıklar hem evlerde hem de işyerlerinde sıklıkla kullanılmaktadırlar. Farklı birçok markaya ait farklı boylarda çelik çaydanlık bulunmaktadır. Kullanıcılar “Çelik çaydanlık fiyatları nasıldır?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. Uzun yıllar boyunca kullanım imkanı sağlayan çelik çaydanlık fiyatları ise değişkenlik gösterebilmektedir. Çelik çaydanlık fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler; çelik çaydanlığın markası, boyutu, üretildiği malzeme ve kullanım özellikleri olmaktadır. 

Çelik çaydanlık üreten birçok marka bulunmaktadır. Bu markalar belirli kriterlere göre fiyat belirlemesi yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra çelik çaydanlıkların boyutlarına göre de fiyat farklılığı olmaktadır. Küçük çaydanlık fiyatları büyük çaydanlık fiyatlarına göre daha düşüktür. Mini çaydanlıklar ve tek kişilik çaydanlıklar ise en ucuz çaydanlık boylarıdır. Orta boy çaydanlıklar genel olarak her bütçe için uygundur. Çaydanlıklar üretildikleri malzemeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Emaye çaydanlık, porselen çaydanlık, cam çaydanlık ve çelik çaydanlık en fazla tercih edilen çaydanlık çeşitleri arasında yer almaktadır. Çelik çaydanlıklar paslanmayan yapısı sayesinde uzun yıllar süresince gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Son derece sağlam ve dayanıklıdır. Bu nedenle çelik çaydanlık fiyatları emaye çaydanlık fiyatlarına göre daha yüksektir. Kullanıcılarına daha rahat kullanım imkanı sağlamaktadır. Çaydanlık ve demlik fiyatları online alışverişlerde çeşitli kampanyalara girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en uygun fiyatlara en kaliteli çelik çaydanlıklar satın alınabilmektedir. 

Çelik Çaydanlık Boyları

Türk kültüründe oldukça önemli bir yere sahip olan çaydanlıklar, üretildikleri malzemeye göre çeşitlere ayrılmaktadır. En çok tercih edilen çaydanlık çeşitleri arasında çelik çaydanlık yer almaktadır. Çelik çaydanlıkların farklı boyları bulunmaktadır. Her ihtiyaca yönelik boyları ile çelik çaydanlıklar günümüzde neredeyse herkesin mutfağında bulunmaktadır. Çaydanlık boyları arasında; küçük çaydanlık, orta boy çaydanlık ve büyük çaydanlık bulunmaktadır. Kalabalık aileler ve işyerleri için tercih edilen çaydanlık büyük boy olmaktadır. Büyük boy çaydanlıklar nüfusu çok olan alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Bu sayede tekrar tekrar çay demlemek zorunda kalınmamaktadır. Orta boy çaydanlık herkes tarafından tercih edilebilmektedir. Küçük boy çaydanlık ise az nüfuslu aileler tarafından kullanılabilmektedir. Yalnız yaşayan kişiler mini çaydanlıkları tercih edebilmektedirler. Mini boy çaydanlıklar birkaç bardaklık çay demlemek için uygundur. Piyasada çelik çaydanlıkların farklı boyları kolaylıkla bulunabilmektedir. Kişiler kendi istek ve ihtiyaçlarına en uygun çelik çaydanlık boylarını tercih edebilmektedirler. 

Paslanmaz Çelik Çaydanlıklar

Türkiye çay tüketimi konusunda dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Çay tüketiminin ülke genelinde bu kadar yaygın olması ise her evde çaydanlık bulunmasına neden olmaktadır. İhtiyaç ve taleplerin artması ile birlikte farklı çaydanlık modelleri üretilmeye başlanmıştır. Çaydanlıklar üretildikleri malzemelere göre çeşitlere ayrılmaktadır. Çaydanlık gövde bölümü demleme süresi, dayanıklılık, pratik kullanım, lezzet, uzun ömür ve şık görünüm gibi ayrıntılar düşünülerek tasarlanmakta ve üretilmektedir. Paslanmaz çelik çaydanlıklar ise en çok tercih edilen çaydanlık çeşitlerinin başında gelmektedir. Isıya dayanıklı yapısı sayesinde parlaklığını kaybetmemekte ve çok uzun yıllar süresince güvenle kullanılabilmektedir. 

Paslanmaz çelik çaydanlıklar sık kullanım için son derece idealdir. Paslanmaz çelik çaydanlıkların tercih edilme nedenlerinin en başında dayanıklılık gelmektedir. Paslanmaz çelik çaydanlıklar seramik çaydanlıklara göre çok daha sağlam ve dayanıklıdır. Hem evlerde hem de işyerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Kolay deforme olmayan yapısı sayesinde bütçe için oldukça avantajlıdır. Paslanmaz çelik çaydanlıkların bir diğer özelliği ise ısıyı son derece iyi şekilde tutmasıdır. Paslanmaz çelik çaydanlık çeşitleri diğer malzemelerden üretilen çaydanlık çeşitlerine göre ısıyı daha iyi tutmaktadır. Paslanmaz çelik çaydanlıklar az bakım gerektirir. Menteşeli kapakları sayesinde ise yedek parça için uğraşılmasına gerek kalmamaktadır. Hafif yapısı ile kolaylıkla taşınabilmektedir. Çay doldurma sırasında eli ağrıtmamakta ve ergonomik tasarımları sayesinde çay doldurmayı kolaylaştırmaktadır.

Paslanmaz çelik çaydanlık modelleri parlak ve modern yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Bu  nedenle evlerde en çok tercih edilen çaydanlık çeşitleri arasında bulunmaktadır. Paslanmaz çelik ısı iletkenidir. Bu nedenle paslanmaz çelik çaydanlıkların kulpları, ısı etkisini sınırlayan malzemeden üretilmektedir. Paslanmaz çelik çaydanlıkların kulp ve kapak kısımları farklı renklerden olabilmektedir. Kulp ve kapak kısmı renkli çaydanlıklarda en çok tercih edilen renkler arasında; siyah, kırmızı, krem ve pembe bulunmaktadır.  

Çelik Çaydanlık Setleri

İhtiyacın artması ile birlikte farklı çaydanlık çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Çelik çaydanlık takımı iki parça halinde satışa sunulmaktadır. Demlik görevi olan üst kısım ve su haznesi olan alt kısım olmak üzere iki parçadan meydana gelen çaydanlık takımlarının farklı boyutları ve renkleri kolaylıkla bulunabilmektedir. Çelik çaydanlık seti yüksek ısıda kararma yapmama özelliğine sahiptir. Bu nedenle en fazla tercih edilen çaydanlık çeşitleri arasındadır. Klasik çaydanlık modellerinin dışında daha işlevsel olarak kullanılabilen çaydanlık modelleri de mevcuttur.

Elektrikli çaydanlıklar ile ocak ve tüp ihtiyacı olmadan çay demlenebilmekte ve uzun çay sohbetleri yapılabilmektedir. Elektrikli çaydanlıkların yanı sıra akıllı çaydanlıklar da günümüzde oldukça popüler duruma gelmiştir. Akıllı çaydanlıkların zaman ayarı ve sesli uyarı sistemleri bulunmaktadır. Düdüklü çaydanlık modellerinde sesli uyarı sistemi yer almaktadır. Düdüklü çaydanlıklar düdüklü tencere mantığı ile çalışmaktadır. Ancak elektrikli değildir. Ocak veya tüp üzerinde kullanılmaktadır. Çaydanlık içerisinde yer alan su kaynadığında düdük sesi ile kullanıcıya uyarı vermektedir. Bu sayede kullanıcılara büyük rahatlık sağlamaktadır. Piyasada her zevke ve ihtiyaca yönelik çelik çaydanlık modelleri bulunabilmektedir. Çaydanlık takımlarına uyumlu çaydanlık altı modelleri tercih edilerek mutfaklarda son derece estetik bir görünüm yakalanabilmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.