Titanyum Tencere

Sadece stoktakiler
Görünüm
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Titanyum Tencere Çeşitleri

Son zamanların yükselen trendleri arasına giren titanyum tencere, birçok kişi tarafından ilgi odağı haline gelmiştir. Peki genel özellikleri itibariyle titanyum tencere nedir? Titanyum hafif, dengeli ve son derece güçlü bir metaldir. Neredeyse tüm ürünler arasından en hafif olma özelliğini taşısa da paslanmaz çelik kadar güçlü bir yapıya sahiptir.  Tencere titanyum,

ısıyı eşit dağıtmayan ve yiyeceklerin tabana yapışmasına neden bir yapıya sahiptir. Bu nedenle gündelik hayatta yemek pişirmek için çok fazla tercih edilmez.

Titanyum tencere, hafifliği ve ferah, seyahatlerde kolayca taşınabilir ve aynı zamanda bükülmeyecek kadar da dayanıklı olması ile ünlenmiş bir tenceredir. Bu ürünlerin yanında seçenek olarak doğan titanyum kaplama tencere, sağlıklı mı konusunda yaşanan tartışmaların tam aksine tüm pişirme kapları oldukça sağlıklı ve güvenilirdir. İnsan sağlığına karşı hiçbir olumsuz reaksiyonu bulunmamaktadır. Hatta kaplamalarda kullanılan malzemelerden bazıları, insan bedenine yerleştirilmek üzere tasarlanmış tıbbi implantlardan olmaktadır. 

Titanyum malzeme olarak aside son derece dirençlidir. Kolay bir şekilde aşınmayan yapıya sahiptir. İnsan bedeniyle uyumlu dokusu sayesinde günümüz modern dünyasında oluşan çeşitlilikte ön sıralarda yerini almıştır. Yüksek kaliteye sahip olan titanyum, ince yapısına rağmen en sert malzemedir. Günümüz modern dünyasında her ürün bir dekoratif amaç taşımaktadır. Bu nedenle titanyum tencere seti, özel ve şık bir tasarıma sahip olmakla birlikte zarif  ve özel bir dokuya sahiptir.

Bütünsel bir işlem olan beslenme, malzemeler alındığı ilk andan itibaren hijyen ve muhafaza ile başlar. Titanyum doğada bulunan en sağlam maddelerden biridir. Bu nedenle insan sağlığı ile müthiş bir uyumu vardır. Aksesuar, tıp, havacılık, spor, teknoloji, gözlük vb. pek çok farklı alanlarda kullanılan titanyum, popülarite seviyesini yükselterek mutfaklarda yeni bir trend başlatmıştır. Dünyada 100’den fazla ürün çeşidi bulunmaktadır. Artık alanını daha da genişleterek titanyum tava ve tencere takımlarında kendisine alan bulmuştur.

Titanyum Tencere Seti

Yemek pişirirken yiyeceklerin kalitesi, suyun temizliği ve pişirme yöntemleri, güzel bir yemek için önem arz ederken, aynı zamanda pişirme kapları da aynı oranda önemlidir. Bugüne kadar pek çok markada kullanılan ve son zamanlarda büyük markalar ile birlikte mutfak hayatına da giren titanyum tencere takımı ile ilgili birçok soru bulunmaktadır. Gündelik hayatta mutfaklarda en sık kullanılan paslanmaz çelik ve granit tencerenin yerini alan  titanyum kaplama tencere sağlıklı mı?

Doğal yapıya sahip olması nedeniyle insan vücudu ile uyumludur. Sağlıklı ve dayanıklı yapısı sayesinde sürdürülebilir bir üründür, bu nedenle dünyanın geleceğine katkısı büyüktür.  Titanyum kaplama tencere zararlı mı sorusunun cevabı bu noktada kesinlikle hayır olacaktır. İlk olarak yurt dışında kullanılmaya başlanan ve ardından Türkiye pazarına giren titanyum tencere, tava ve sosluk ürünlerinden oluşmaktadır. Genel olarak 6 parça halinde satışa sunulur; kulp alanı geniş ve yanmaz malzemeden yapılmıştır.

Titanyum tencere ve tavalar, gündelik hayatta çok pratik kullanıma sahip olmasa da özel davetlerde, düğünlerde, misafir ağırlama gibi fazla yemek yapılan alanlarda oldukça kullanışlıdır.  Bu konumda akıllarda oluşan soru granit tencere mi titanyum mu olmaktadır. Granit ve titanyum arasındaki en büyük benzerlik; iki ürün için de çok az yağ kullanımının yeterli olmasıdır. İki ürün için en büyük fark ise; granitler yapıştırmama konusunda titanyum ürünlerine göre bir tık daha iyi olmaktadır.

Günümüzde bir ürünün kaplama yapılması zararlı ve kullanışsız olarak algılansa da tam tersidir. Oldukça kullanışlı ve sağlıklı olan  titanyum granit tencere ikisinden de vazgeçemeyenler için ideal bir tercih olacaktır. Granitler kolay çizilen yapıya sahiptir. Peki, 

titanyum tencere çizilir mi? Normal şartlarda hayır. Yemek kaplarına uygun pişirme ve servis araçları kullanıldığı takdirde tencere setlerinde herhangi bir çizilme yaşanmaz. Bu nedenle titanyum tencere kullananlar, ürünlerden oldukça memnun olmakta ve pratik bulmaktadır. 

Titanyum Tencere Ölçüleri

Lezzetli yemek pişirmenin en önemli püf noktası kullanılan malzemelerin tazeliği ve kalitesi olsa da doğru tencere seçimi de lezzeti etkileyen en büyük unsurdur. Lezzet dışında sağlık noktasında da büyük etken olan tencere ve tava ürünleri, mutfakta en büyük yardımcılardır. Bu nedenle bilinçli bir alışveriş deneyimi gerçekleştirmek isteyen bireyler için dikkat etmeleri gereken birkaç detay bulunmaktadır. Bunlardan ilki; her tencere ve tavanın her yemeğe uygunluğu yoktur!

Arrow black titanyum tencere aryıldız, farklı ölçülere sahip 7 parça tencere ve tava setini, her yemeğe uygun boyutlara sahip olacak şekilde dizayn etmektedir. Tek bir set ile pratik ve profesyonel kullanıma uygunluk sağlaması, mutfakta vakit geçiren her birey için zaman tasarrufu sağlar. Gündelik hayatta en çok tercih edilen tencere ölçüleri 20 cm, 22 cm, 28 cm ve 30 cm olmaktadır. Kullanıcı kişiler istek ve ihtiyaçlarına göre tencereleri basık ya da daha yuvarlak tercih edebilirler.

Saf Titanyum Tencere

En iyi titanyum tencere elbette saf titanyum tencere olmaktadır. Titanyum tencere özellikleri, güçlü yapısı, bükülmez ve korozyona dayanıklı olması, saflığından gelen eşit dağılımı ve iyi ısı tutması ile yemek yapma deneyimini zirveye çıkarmaktadır. Titanyum çizilmez bir yapıya sahip olsa da sert ve keskin yüzeye sahip araç gereçler ile kullanılmamalıdır. Herhangi bir yağ kullanımına gerek kalmadan pişirilecek tüm yemeklerin sağlığı ve lezzeti baştan keşfedilecektir. 

Titanyum Kaplama Tencere Fiyatları

Titanyum tencereler tek adet satıldığı gibi aynı zamanda set olarak da satılmaktadır. Özellikle tencere ve tava takımını değiştirecek, çeyiz listesine yeni bir set ekleyecek ya da hediye olarak götürecek kişiler tarafından tercih edilen titanyum setler, günümüzde her bireyin liste başında yer alan ürünlerden olması gerekmektedir. Gerek dayanıklı gerek sağlıklı yapısı ile mutfaklarda kendine raf bulan titanyum tencere fiyatları, değişkenlik gösterdiği noktaları bulunmaktadır.

Bu noktalar genel itibariyle saf titanyum olması ve titanyum kaplama olması ile ilgilidir. Saf titanyumdan üretilen tek adet tencere dahi oldukça pahalı olmaktadır. Genel olarak ömür boyu kullanıma uygunluk sağlaması ve güçlü yapısı sayesinde en sık tercih edilen ürünler arasındadır. Pazardaki fiyatlara göre en ucuz titanyum ürünler ise bir markaya ait olmayan, ince titanyum kaplamasına sahip olan ürünlerdir.

Titanyum ürünler satın alınacağı zaman marka, model, tencere değerleri, garanti süreleri vs. kontrol edilerek satıcı ve alıcı arasında bir güven oluşturulmalıdır. Yiyecekler kalitesiz malzemede pişirildiği zaman, ateş ile birlikte ısı yükseldikçe tencere içinde - varsa - kimyasal maddeler yemeğin içine harman olmaya başlar; sağlıklı bir yiyecek beklerken zehir yenir. Bu duruma düşmemek ve her daim sağlığın ve sürdürülebilir kavramın yanında olmak için gerçek malzemeden üretilmiş titanyum setler tercih edilmelidir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.